Přejít na obsah

Technisat DigiCorder HD K2


vpa

Doporučené příspěvky

No, tak jsem nemohl vydržet to šílené přepínání Handanu HD a rekordéru, vysvětlovat rodině, jak s tím pracovat, proč jeden zakrývat, když mají stejné ovládání atd... a rozhodl jsem si pořídit normální HD rekordér. Minulý týden jsem na Satboerse24.de objednal a dnes vyzvednul na České poště balík, dočasně zasunul Technisat modul, které mám jinak v PC, zapnul, vybral češtinu, naladil, popřeházel programy a už hodinu čučíme v pohodě. Snad bude čas to všechno odzkoušet, nahrávání už mám nějaké nastavené, ještě budu muset natáhnout UTP kabel ke switchi.

Zatím jsem tam jen namátkou našel funkční PIP, info o pořadu nejen na obrazovce, ale dokonce se přetáčí i na displeji přístroje. Občas jsou nějaké nepřeložené anglické texty, české překlepy apod., ale zatím jsem fakt spokojen. Za cca 600€ to teda jde. A rozlišení Full HD, je snad fakt o třídu lepší, než Handan HD. Rozdíl na první pohled, snad si nevymýšlím.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

disk je 500GB, ten menší jsem nechtěl, protože v HD se tam toho moc nevejde.

Přesouvání přes LAN 2,3MB/s, ale pomocí programu Mediaport mi filmy zkonvertovat nejdou a ts soubor mi přehrát nejde taky, zjišťuji zatím více. Pokud přenesená data zkonvertuji např. programem SUPER, tak už film mpg jde.

 

Zatím první zklamání - ačkoliv jsou dva tunery, přístroj neumí jednou kartou rozkódovat dva multiplexy. Jinak řečeno, pokud se nahrává zakódovaný program, je na druhém tuneru možnost zobrazit pouze nekódované programy anebo kódované programy ze stejného multiplexu. :cry: Zkusím taky zjistit víc, zkusím použít druhý modul a testnout to takhle o víkendu. Taky trošku nechápu co se stane při nahrávání a přístupu do menu. Ptá se to tam a asi volím špatnou volbu, protože nahrávky nejsou uloženy, ačkoliv se celou dobu nahrávalo. Taky to budu zkoušet, v týdne moc času není.

 

Jinak je to docela tichý, moc to nehřeje, hezkej obraz, ve výchozím stavu to má nastavenou úpravu barev, takže jsou hezčí. Jak už je psáno ve vláknu k přijímači Vantage, obraz je viditelně hezčí u HD kanálů, tak i u SD kanálů než Handan 7000 HD.

 

Editace názvů programů - nejde.

Editace nahraného videa - nejde to přesně stříhat.

Přepínání kanálů, cca vteřina? Zvuk hned, obraz asi po té vteřině.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera mi přišla druhá karta a mohu potvrdit, že Technisat se 2 kartami pracuje podle mého očekávání. Dva HD tunery. Konkrétně HBO HD se nahrávalo a Eurosport HD jsem sledoval současně po dobu několika minut a stabilní. Zkoušel jsem i HD + SD nahrávku z rozdílných multiplexů a fungují obě. Na nahrávání 2xHD jsem čas ještě neměl.

 

Abych shrnul první poznatky - všechny vlastnosti nejsou pro laiky. Místy zmatené ovládání a vytvořená čeština byly a ještě jsou i pro mne oříškem. Kopírování na PC funguje, ale nikoliv podle nastavení stažitelného programu od Technisatu; ale nakonec se podařilo.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koik karet je možných nevím, já mám v tuto chvíli 3 karty s DBV-C modulem a jednu v Handanu 5000. A zřejmě to bude skoro maximum, není-li to maximum. Moc se mi nezdálo limitování počtu karet na domácnost, ale při pohledu do zápdní Evropy jsem zjistil, že je to tam standard. Max. 3 TV.

 

Skoro určitě jdou v tomto tuneru nahrávat max. 2 programy. Při nahrávání není možné současné přehrávání.

 

Jen pro informaci, u satelitní verze by mělo jít i při dvou nahrávaných programech přehrávat nahraný třetí, ale je pouze jeden HD tuner.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník roro

By mě teta zajímalo, jakým způsobem dostáváš nahrávky v HD z disku technisatu, hlavně ty co mají 8 Gb a více. Přes Mediaport mi to spadne a přes USB disk zkolabuje a zrestartuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

By mě teta zajímalo, jakým způsobem dostáváš nahrávky v HD z disku technisatu, hlavně ty co mají 8 Gb a více. Přes Mediaport mi to spadne a přes USB disk zkolabuje a zrestartuje.

Ještě jsem to nezkoušel, ale zkus napsat přímo Technisatu; mě odpověděli cca za týden.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník roro

No nevím,soudruzi z NDR se s tím také trápí a řešení asi zatím v nedohlednu.

http://lostech.lo.funpic.de/viewtopic.p ... dfb8521d64

Takže, kdyby měl někdo nápad, ať se s ním podělí. Jen tak mimochodem, i když jsem větší disk naformátoval na FAT32 (s jiným formátem externího disku technisat nekamarádí) tak se nic nezměnilo. Prostě to nejde přetáhnout. Rozumí si s USB flash pamětí 16Gb, ale při pokusu o export velkého souboru dojde k pádu a restartu. Do zhruba asi 7Gb to exportuje normálně, ale soubor to rozdělí na 4Gb a zbytek. Což ale vůbec nevadí. Jen ty větší soubory nejdou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...