Přejít na obsah

Technisat DigiCorder HD K2


vpa

Doporučené příspěvky

Mám Win Vista SP1, trochu jsem s tím zápasil, DigoCorder pořád chtěl jméno a heslo a nedařilo se. Nakonec jsem ve Vistách v centu sítí a sdílení na zkoušku vypnul sdílení chráněné heslem a z DigiCorderu jsem se pak do sdílené složky dostal.

Jo, takže je to Guest, ale ještě jsem tam mám firewall a trošku jsem hledal; problém vypadávání spojení má na svědomí asi on, našel jsem tam další komunikaci na jiných portech, Windows to přiřazují jiné aplikaci; našel jsem i jinou komunikaci na sdílení souborů, komunikuje to jinak, než jak určuje norma. Udělal jsem vyjímky ve firewallu, znovu zakázal guest a DigiCorder se ptá na jméno a heslo. Bohužel to nejde, zapsané informace se chybně přenesou, každé písmeno má kolem sebe značky . Takže zatím to funguje asi jen jako Guest.

Přesná verze firmware, jak je uvedeno v DigiCorderu:

2.35.0.3 (986c) UL2.6 BL0 (0)

já mám hardware 28.3 a firmware 2.35.0.3 (986c) UL2.6 BL255 (255)

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník petr21
Jo, takže je to Guest, ale ještě jsem tam mám firewall a trošku jsem hledal;
Já se v nastavení sítě moc nevyznám. Té značky kolem písmena jsem si taky všiml.
já mám hardware 28.3 a firmware 2.35.0.3 (986c) UL2.6 BL255 (255)
Já mám taky hrardware 28.3.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je zajímavý, mě to prostě přehrávat nejde a Mediaport tahá do konce. Mám Vista a statické IP adresy.

Mě to při přehrávání funguje tak, jak jsem napsal. Při přehrávání se stahování zastaví, po přehrávání pokračuje.

Tohle jsem neobjevil, kde se zadává jméno a heslo? Máš Vista nebo XP? Běží to přes guest?

Takže to mám potvrzeno, i mě funguje kopírování z DigiCorderu na počítač přes Mediaport rychlostí takřka 2MB/s a neseká se. Navíc funguje přijímač přednostně před kopírováním, při přehrávání z disku se přenos pozastaví s titulkem waiting. Podmínkou pro toto chování je povolení komunikace na firewallu v příchozím i odchozím směru, protokol TCP, vzdálený port 2376, místní libovolný. Nastavení platí pro firewall AVG.

 

A co se týče kopírování z DigiCorderu na SMB síť, tak zde je nutné k povolení Sdílení souborů a tiskáren navíc povolit protokol UDP odchozí směr, lokální port 137, vzdálený port libovolný. Přihlásil jsem se zatím pouze s povoleným účtem Guest, což není zrovna ideální stav. Jiný účet nefunguje, DigiCorder se chybně autentifikuje. Mimochodem, Digicorder se v Security Logu ohlašuje jako \\HD_S2_91, předpokládám, že 91 se bere z posledního čísla ip adresy.

 

A ještě dotaz na přítomné, nevíte, jak zprovoznit webserver v DigiCorderu? Na německých fórech jsem našel konečně nějakou drobnou informaci, ale v podstatě také jen dotaz. Zatím jsem našel jen stránku s názvem Technisat WebTools na adrese http://digicorder . Ale jak se k ní přihlásit a co umí, to jsem zatím nenašel. Jestli sem z překladu pochopil právně, někdo se pokouší o nastavení časovačů http://hilfe.tvbrowser.org/viewtopic.php?f=13&t=11824 .

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník petr21
Takže to mám potvrzeno, i mě funguje kopírování z DigiCorderu na počítač přes Mediaport rychlostí takřka 2MB/s a neseká se.

A zkoušel jsi kopírovaní nahraného pořadu z HBO HD? Pokud ano, jakou rychlostí se kopíruje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A zkoušel jsi kopírovaní nahraného pořadu z HBO HD? Pokud ano, jakou rychlostí se kopíruje?

Kopíroval jsem 300MB asi půlminutový kus z NG HD a běželo to 2MB/s. Nebyl žádný rozdíl mezi HD a SD.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník petr21
Kopíroval jsem 300MB asi půlminutový kus z NG HD a běželo to 2MB/s. Nebyl žádný rozdíl mezi HD a SD.

Já všechny HD i SD nahrávky kopíruju rychlostí kolem 2,7 MB/s, jenom s HBO HD mám problém. Rychlost kopírování nahrávek z HBO HD je pouze 800 kB/s, zkoušel jsem kopírovat několik nahrávek a vždy byla takto nízká rychlost..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A zkoušel jsi kopírovaní nahraného pořadu z HBO HD? Pokud ano, jakou rychlostí se kopíruje?

Kopíroval jsem 300MB asi půlminutový kus z NG HD a běželo to 2MB/s. Nebyl žádný rozdíl mezi HD a SD.

Dnes se mi stejný soubor kopíroval 600kB/s. A i mě se HBO HD kopíruje pomaleji, dnes to napotřetí kleslo jen na 250kB/s. Ten poměr rychlostí odpovídá i Tvému zjištění.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník roro
A zkoušel jsi kopírovaní nahraného pořadu z HBO HD? Pokud ano, jakou rychlostí se kopíruje?

Kopíroval jsem 300MB asi půlminutový kus z NG HD a běželo to 2MB/s. Nebyl žádný rozdíl mezi HD a SD.

Dnes se mi stejný soubor kopíroval 600kB/s. A i mě se HBO HD kopíruje pomaleji, dnes to napotřetí kleslo jen na 250kB/s. Ten poměr rychlostí odpovídá i Tvému zjištění.

 

Po delších testech potvrzuji vaše poznatky. Při kopírování programu v kvalitě SD jsem přetahoval soubor o velikosti téměř 12Gb přes Mediaport rychlostí skoro 2,5Mb/s. Krátké nahrané ukázky v kvalitě HD(cca do 1Gb) to přetahuje stejnou rychlostí. Celý film v HD který měl 9Gb se mi podařílo přetáhnout jen jednou(asi byli příznivě nakloněni elementálové), jinak při kopírování celých filmů v HD naběhne počáteční rychlost kolem 2,5Mb/s poté pomalu klesá až ke 300kb/s a pak následuje přerušení spojení a pomůže až restart aplikace. Takže pro mě jediná a spolehlivá možnost přenosu nahrávky je přes externí disk nebo flash paměť, naformátované na FAT32.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník petr21

Kdyby se někdo chtěl podívat na nahrávku HD ve formátu TS4 tak, jak ji nahrál Technisat DigiCorder, tak tady je odkaz. Jedná se asi o 6 minut tenisu z Eurosportu HD:

 

http://rapidshare.com/files/197340740/F ... .part1.rar

http://rapidshare.com/files/197341121/F ... .part2.rar

http://rapidshare.com/files/197358158/F ... .part3.rar

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...