Přejít na obsah

Technisat DigiCorder HD K2


vpa

Doporučené příspěvky

Návštěvník petr21

Firma LICA bude nabízet DigiCorder HD K2 pouze s CA modulem - viz jejich webové stránky, kde o tom píše v komentářích p. Kubík z firmy Lica:

Tento STB se bude prodávat s CA modulem a smart kartou. Čili dekódování bude probíhat přes CA modul.

 

Odkaz je tady:

http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/techn ... b-comments

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co mi ale dost zklamalo je, co se z toho dá dostat do počítače. Pro filmy je tohle z mojeho pohledu velká bída

Jde mi o to, že oproti HD ripu z Blue ray disku, který si snadno můžu stáhnout (a to legálně) to má hodně nevýhod:

Ano, máš pravdu, a já se domnívám, že je to záměr nebo nezájem. Záměr těch,kteří poskytují pořady pro vysílání, majitel práv bude raději, kdy bude prodávat HD média. A nezájem stanice a poskytovatele, protože na vyšší kvalitu by museli mnohem více zainvestovat. No a v neposlední řadě to bude technická a finanční záležitost, protože pokud by se měl datový tok Blue-Ray zpracovávat a zapisovat, tak to bude neprodejné. Ostatně, kolik lidí si dnes kupuje Blue-Ray zařízení? Nejen kvůli ceně médií si tak raději lidé koupí nějaký jednodušší HD media box. No jen si vemte, kolik dnešních počítačů je schopno přehrát HD? Ty fakt dobré jsou rády, že to vytáhnou na spodní hranici 40MBps (stejně jako HD média boxy a to teprve tady začíná pokoukáníčko), a na vyšší hranici 200-300 Mbps už musejí být pořádně vyladěné a drahé a námi běžně kupované počítače na to prostě nemají.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník petr21

Třeba na něco z firmy Lica přijdou a nebude se muset používat CA modul.

Jinak já jsem to už nevydržel a od čtvrtka jsem šťasným majitetel 500GB verze přístroje DigiCorder HD K2 v černé barvě (aby mi ladil s mojí Brávií :D ). Zatím testuju a jsem spokojen.

Trošku jsem měl problém s CA modulem, který mi přišel už ve středu, stále nechtěl rozkódovat zakódované programy i přes urgenci na zákaznicé lince UPC o zaslání obnovovacího signálu na kartu - prostě dali ruce pryč od CA modulu a odkazovali mne na firmu Lica. Nakonec přes několik telefonátů, několik e-mailů a nechávání vzkazů na záznamníku UPC se žádostí o zaslání obnovovacího signálu začal v sobotu CA modul šlapat jak má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak já jsem to už nevydržel a od čtvrtka jsem šťasným majitetel 500GB verze přístroje DigiCorder HD K2 v černé barvě (aby mi ladil s mojí Brávií :D ). Zatím testuju a jsem spokojen.

Gratuluju, doufá, že budeš spokojen, jako my doma. 8)

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Četl jsem to, potom ovšem jaksi postrádá smysl nabízet přístroj s interním dekodérem systému CONAX.....

problém párování ... takže to záleží na tom, jestli to bude chtít UPC řešit, když řešení s modulem chodí.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník petr21

Po pár dnech s Technisatem jsem si dnes koupil router a propojil počítač přes router s Technisatem. Ze stránek Technisatu jsem si stáhl program Mediaport ver. 1.3.1 a zkusil přetáhnout přes LAN pár nahraných pořadů jak SD tak i HD. Všechny programy šly v pořádku stáhnout i nahraný HD pořad o velikosti 9,7 GB. Sice to při rychlosti stahování 2700 kB/s trvalo přes 50 minut, ale zadařilo se. Na ovládání jsem si trochu musel zvyknout, ale jinak zatím velká spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník petr21

Takže dalších pár postřehů ohledně přetahování nahraných programů do PC z DigiCorderu:

Přetahování nahraných programů přes LAN pomocí programu Mediaport je u mne stabilní, žádné záseky ani padání. Rychlost stahování kolem 2300-2700 kB/s a někdy i kolem 3300 kB/s u všech nahraných programů s vyjímkou nahraného pořadu u programu HBO HD, kde se rychlost pohybuje okolo 800 kB/s - nevím proč to tak je zkoušel jsem několik nahrávek z HBO HD a vždy stejně nízká rychlost, nakonec se pořad přetáhne, ale trvá to šíleně dlouho. V pohodě jde přetáhnou nahraný pořad i o velikosti 15GB.

Při přetahování přes LAN pomocí programu Mediaport je možno se dívat na všechny programy (tedy je možno bez problémů přepínat na jednotlivé programy) bez přerušení stahování. Pokud chci při stahování přes LAN přehrávat nějaký nahraný program nebo chci nějaký program nahrávat, jde to, ale stahování se po dobu přehrávání nebo nahrávání přeruší (program Mediaport vypíše waiting) a po zrušení přehrávání nebo nahrávání pokračuje stahování dál od místa, kde se přerušilo.

Pokud si na PC dám sdílet adresář, mohu přetahovat přes LAN nahraný pořad přímo do sdíleného adresáře PC bez nutnosti použití programu Mediaport přímo pres menu, kde vyberu jako externí disk místo USB PC a sdílený adresář - funguje také bez problémů.

Přetahování nahráváných pořadů přes USB:

Jak píše roro, USB disk nebo flash paměť musí být naformátován na FAT 32. Při použití flash paměti 16GB a přetahování nahraného pořadu většího než 7GB se mi také DigiCorder resetuje, do 7GB je vše bez problémů a pořady se rozdělí cca po 4GB. Při použití USB HDD 500GB naformátovaného na FAT32, konkrétně typ WD My Book USB 2.0 s externím napájením, je přenost všech nahraných pořadů, tedy i větších než 7GB, bez problémů, jen se zase rozdělí po cca 4GB. Takto jsem přetáhnul pořady o velikosti až 15GB a jednalo se o SD i HD. Nevím v čem je s flash pamětí problém - že by s napájením flash paměti z DigiCorderu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...