Přejít na obsah

Technisat DigiCorder HD K2


vpa

Doporučené příspěvky

Tedy znovu, při použítí 2 slotů a karet UPC v nich je možné použít 2 (dva) tunery a použít je k nahrávání či sledování 2 (dvou) programů. SD či HD.

 

Domnívám se, že toto omezení je dáno CI modulem a při použití modulu lze provozovat pouze jeden kanál. Přijímač Technisat má i dva sloty přímo na karty, ale kvůli nutnosti párování nemohu odzkoušet, zda-li toto omezení platí i pro tyto, ale domnívám se, že ano.

 

Takže dva programy.

 

A jestli je to horší komfort než Handan? Tak to ani náhodou. Ano, Handan umí až 4 programy ze dvou multiplexů, ale to je asi jediné plus oproti Technisatu; Handan umí ale jen SD. Vzhledem ke kvalitnějšímu zpracování Technisatu se nedá srovnávat ani obraz či potíže s Handanem viz zdejší fórum. Komfort Handanu PVR a Digicorderu HD K2 je tedy zcela nesrovnávatelný.

 

Pokud se ještě mohu lépe osvětlit, co Technisat Digicorder HD K2 je, tak jde o dva HD Handany s HD rekordéry.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Radomir Drda

Můžeš ještě napsat jak probíhá programování - přes EPG (jde nastavit jak u 6000 automatické posunutí konce o např 15 minut?)

 

Když chci stříhat v Technisatu - můžu po snimcích nastavit konec reklamy označit a potom smazat? (H 6000 neumí označovat jinak než z play - otrava hrozna a toho mám 3 dny).

 

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda
Komfort Handanu PVR a Digicorderu HD K2 je tedy zcela nesrovnávatelný.

No to je ovšem jen velice subjektivní názor. Komfort jak pro koho. :D Pro mne, po té, co jsem si zvykl na nahrávání až 4 programů a ještě pátý sledovat, je toto omezení v podání Technisatu už nepřijatelné. Holt, televize je droga. :wink:

Každopádně ale díky za vysvětlení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeš ještě napsat jak probíhá programování - přes EPG (jde nastavit jak u 6000 automatické posunutí konce o např 15 minut?)

 

Ano, čas před i po se dá nastavit. Pokud programy navazují na stejném programu, tak to nebere jako 2 současně nahrávané programy, ale jako jeden.

 

Když chci stříhat v Technisatu - můžu po snimcích nastavit konec reklamy označit a potom smazat? (H 6000 neumí označovat jinak než z play - otrava hrozna a toho mám 3 dny).

 

Mělo by to jít, ale nepodařilo se mi to, jak jsem původně myslel. Mám jen německý manuál (neumím) a stručný anglický. Přesto se mi podařilo po snímcích oeditovat k mé spokojenosti, viz v tomto tématu dříve, ale není to snímek po snímku, jak jsem si představoval původně. Je to podle mne po několika snímcích, i když ve zlomcích sekundy.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je ovšem jen velice subjektivní názor. Komfort jak pro koho.

 

Komfort je vždy pouze subjektivní názor :P , ale, zkoušel si DigiCorder? Když čtu Tvoje námitky, tak jako bych je někde slyšel. Jóó, vlastně, já si je na podzim říkal. Ale teď, po měsíční zkušenosti s Technisatem bych se k Handan 6000 PVR už nevracel ani kdyby mi někdo vrátil peníze za investici do Technisatu. Protože ten komfort Handanu 6000 bych už nesnesl, zvykli jsme si doma na DigiCorder přes všechny mé výhrady, nejrychleji ze všech zařízení.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Ve většině příspěvků se hovoří o možnosti nahrávání AŽ čtyř programů, žádný příspěvek nerozlišuje mezi kódovanými a volnými programy. Je jasné, že jeden tuner= jeden tv kanál (multiplex), dále, že jeden CA Modul = jeden kódovaný kanál. Má tedy Handan 6000 např. dva dekodéry pro každý tuner? Např. pomocí PC karty modu ukládat celý stream volných programů, nebo pouze jeden kódovaný pomocí CAM. Můžete to někdo objasnit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda
Ve většině příspěvků se hovoří o možnosti nahrávání AŽ čtyř programů, žádný příspěvek nerozlišuje mezi kódovanými a volnými programy. Je jasné, že jeden tuner= jeden tv kanál (multiplex), dále, že jeden CA Modul = jeden kódovaný kanál. Má tedy Handan 6000 např. dva dekodéry pro každý tuner? Např. pomocí PC karty modu ukládat celý stream volných programů, nebo pouze jeden kódovaný pomocí CAM. Můžete to někdo objasnit?

 

Handan umožnuje nahrávat 4 programy (a pátý sledovat) ze dvou multiplexů a mezi těma je možno různě kombinovat, např 2+2, 4+0, 3+1. Je jedno, jestli jsou programy volné nebo kódované.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda
ale, zkoušel si DigiCorder? ... Když čtu Tvoje námitky, tak jako bych je někde slyšel. Jóó, vlastně, já si je na podzim říkal. Ale teď, po měsíční zkušenosti s Technisatem bych se k Handan 6000 PVR už nevracel ani kdyby mi někdo vrátil peníze za investici do Technisatu.

Ne, nezkoušel, ale já ti věřím, že jseš s ním spokojený a nepochybuji o tom, že to je určitě kvalitní STB. Kdyby zvládl těch víc nahrávek najednou, tak bych mu dal určitě před Handanem přednost. Ale mě někdy nestačí ani to nahrávání 4 programů, i když si vypomůžu pátým nahráváním na DVD rekordér z analogu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má tedy Handan 6000 např. dva dekodéry pro každý tuner? Např. pomocí PC karty modu ukládat celý stream volných programů, nebo pouze jeden kódovaný pomocí CAM. Můžete to někdo objasnit?

 

Ano, musí tomu tak být, resp. ten jeden dekodér je upraven tak, aby to šlo, je to vestavěné řešení, není to univerzální řešení jako je CI modul.

Ve specifikaci Technisatu pro satelit je také poznámka o CI modulech s vlastností “Dual-Decrypt”, se kterými je možné 2 programy na tuner.

My máme na výběr jen jeden kabelový CI modul s podporou párování, až bude něco jiného, budeme vědět víc. Uvidíme také, jak dopadnou testy nových rekordérů v UPC a v Lice. Třeba umožní párovat vestavěné sloty a třeba půjde také víc kanálů. Jen si nejsem jist, jestli vestavěné sloty umí CONAX CAS7 párovat.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Katoda, dík>Znamená to tedy, že Handan obsahuje vícenásobný (pětinásobný) vnitřní dekodér Conax CAS7, jinak řečeno, dokáže současně dekódovat 5 programů? Nebo uložený program dekóduje až při přehrávání?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...