Přejít na obsah

UPC zacalo blokovat a omezovat provoz na nekterych portech


Návštěvník malina

Doporučené příspěvky

Návštěvník saattiii

Je to fakt tragedie ....... minulej tejden mi frčely torrenty tři dny v pohodě a teď zase nic ...... nepomáhá stahování mimo špičku ..... už mám zaplej µTorrent 52 hodin a za celou tu dobu mi stáhnul 5MB a odeslal 2MB ....... myslim že bych stahoval rychlejš i kdybych si připíchnul k počítači telefon a stahoval přez EDGE ...... doufám že se v nejbližší době politika blokace změní protože jinak hodně lidí od UPC zdrhne a já nebu vyjímkou .... i kdybych z 18M měl mít třeba 1M downloadu tak mi je to jedno hlavně že to bude stahovat :x:x:x:x:x:x

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se pridam se svou troskou do mlyna. Od pocatku dubna sleduju divny chovani pripojeni od UPC - vsimnul jsem si toho na OpenTTD serveru, ktery doma provozuju - zhruba od 5-6.dubna maji klienti problem s pripojenim (konkretne nahranim mapy). Zvlastni je, ze kdyz jsem pustil server na jinem portu, tak chvilicku bezelo vsechno v pohode, ale pak zacaly problemy zas. Jsem opakovane schopen navodit situaci, kdy je na ten samy server mapovano vic portu, pricemz na nakterych stoji pripojeni "zapikacu" a na jinych je naprosto v pohode.

 

Zkusil jsem vsechno mozny, nejdriv sem hledal problem na svoji strane, ale vcera jsem se konecne dokopal k tomu odtrasovat spojeni tcpdumpem ve svoji siti i na druhe strane v internetu. Moje zavery jsou nasledujici:

 

Ve vybranych lokalitach UPC skutecne omezuje urcity druh IP provozu (pravdepodobne je filtr zamysleny na blokovani P2P siti, ale funguje bohuzel obecne). V pripade, ze na urcity port na pocitaci smeruji UDP pakety a TCP spojeni z vice pocitacu v internetu soucasne (v mem pripade desitky pocitacu) dostane se tento port behem 10min na jakousi "cernou listinu" (pravdepodobne limitni omezeni rychlosti, implementovane tou nejdebilnejsi metodou ktera existuje). Efektivni vysledek je, ze od te chvile je kazde spojeni na tomto portu omezeno na minimalni rychlost - routery UPC zacnou ZAHAZOVAT pakety pres limit na upstreamu coz v pripade TCP spojeni znamena katastrofu (dokud je datovy tok na jednom spojeni v radech jednotek kb/s / nic se nezahazuje)

 

Vzhledem k tomu, ze je filtr dost specificky, spatne se tento "problem" detekuje. Speed metry budou vykazovat krasne hodnoty, stahovani a upload pres FTP, pripadne HTTP pojede na plne rychlosti... Nutno taky poznamenat, ze filtrovani je aktivni pouze v urcitych lokalitach mozna i jen v urcitou dobu - nedokazu dovodit jestli z duvodu postupneho nastazovani, pripadne zda je aktivni pouze tam, kde jsou "problemy" s kapacitou site. Velmi pravdepodobne existuje takovych filtru vic - ja jsem mel zatim cest pouze s timto.

 

Na zaver jen jeden maly testik, zkuste si schvalne ping nekam do internetu s vetsi velikosti paketu...

 

Takhle vypada vysledek na kvalitnim nefiltrovanem pripojeni (10Mbit symestricky)...

C:\>ping www.seznam.cz -l 5000 -n 10

 

Pinging www.seznam.cz [77.75.72.3] with 5000 bytes of data:

Reply from 77.75.72.3: bytes=5000 time=16ms TTL=248

Reply from 77.75.72.3: bytes=5000 time=19ms TTL=248

Reply from 77.75.72.3: bytes=5000 time=15ms TTL=248

Reply from 77.75.72.3: bytes=5000 time=17ms TTL=248

Reply from 77.75.72.3: bytes=5000 time=17ms TTL=248

Reply from 77.75.72.3: bytes=5000 time=15ms TTL=248

Reply from 77.75.72.3: bytes=5000 time=14ms TTL=248

Reply from 77.75.72.3: bytes=5000 time=14ms TTL=248

Reply from 77.75.72.3: bytes=5000 time=14ms TTL=248

Reply from 77.75.72.3: bytes=5000 time=14ms TTL=248

 

Ping statistics for 77.75.72.3:

Packets: Sent = 10, Received = 10, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 14ms, Maximum = 19ms, Average = 15ms

 

Takhle vypada u me na UPC. Dodavam, ze pres FTP budu klidne uploadovat / downloadovat plnou rychlosti, stejne tak ji budou ukazovat i speed testy.

C:\>ping www.seznam.cz -l 5000 -n 10

 

Pinging www.seznam.cz [77.75.72.3] with 5000 bytes of data:

 

Reply from 77.75.72.3: bytes=5000 time=535ms TTL=249

Reply from 77.75.72.3: bytes=5000 time=841ms TTL=249

Reply from 77.75.72.3: bytes=5000 time=1148ms TTL=249

Reply from 77.75.72.3: bytes=5000 time=1329ms TTL=249

Reply from 77.75.72.3: bytes=5000 time=1305ms TTL=249

Reply from 77.75.72.3: bytes=5000 time=1290ms TTL=249

Reply from 77.75.72.3: bytes=5000 time=1289ms TTL=249

Reply from 77.75.72.3: bytes=5000 time=1283ms TTL=249

Reply from 77.75.72.3: bytes=5000 time=1313ms TTL=249

Reply from 77.75.72.3: bytes=5000 time=1276ms TTL=249

 

Ping statistics for 77.75.72.3:

Packets: Sent = 10, Received = 10, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 535ms, Maximum = 1329ms, Average = 1160ms

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník St@nley
Taky se pridam se svou troskou do mlyna.....

 

 

Super, konečně od někoho kvalitní a odborné zhodnocení situace, takové, jaká je. I na mě to dělá dojem, že se filtruje v každé lokalitě trošku jinak - buď podle lokality, nebo podle aktuálního vytížeí. Mám možnost porování v jiných lokalitách a všude je situace malinko rozdílná.

 

Bohužel, je tu otázka, jak dokopat UPC, aby s tím něco dělalo. Když jim uteče pár zákazníků, tak si s tím asi moc hlavu lámat nebudou.

 

Ono to krásně vyjímá na reklamě, 10mega, 20mega, ale přiznejme si, jak velké procento uživatelů stahuje přes P2P a nebo doma provozuje nějaký ten server?! A zbytek je nadšený, že si seznam, nebo idnes načtou rychlostí 20mega :-( A pokud notoričtí stahovači od nich utečou, můžou být jen rádi :-(

 

Mě se**, že si s originál hrou nemůžu večer v klidu zahrát. Co je mi platný, že to jede do cca 4 hodin odpoledne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Big Muscle

- v tom případě mě napadá otázka, proč mně nikdo torrenty neomezuje...

Na to je v celku jasná odpověď. SSL! Mě zase napadá spousta jiných otázek, které bys mohl zodpověď, když už se tak zastáváš UPC (Nepracuješ ty u nich?)

 

a) Stahuji v pohodě z DC. Na hodinách padne 17:13 a v tu ránu nic. Všechno se odpojí a už nemohu stahoval dál. Teď mi řekneš, že jim spadl DC server, jenže proč to teda udělá u všech 20 serverů, ke kterým jsem připojen? A proč to udělá každý den přibližně v tu samou dobu?

 

b) Na DC se připojím přes protokol ADC (nový protokol, na který snad ještě neexistuje žádná "detekce". Jenže přes tento protokol mohu stahovat úplně bez problému. Žádný odpojování, žádný omezování nic. Jakto? Protože se jedná o neznámou (a tudíž nerozpoznatelnou) p2p síť.

 

c) Stahuji přes klasický DC protokol. V případě, že zapnu šifrování SSL přenosu, tak opět k žádným výpadům nedochází. Jakto? Zřejmě opět proto, že nelze poznat, že se jedná o p2p síť.

 

d) Můžeš tvrdit, že chyba je na mém stroji. Jenže proč tu stejnou chybu má i několik set dalších uživatelů?

 

e) Proč, když v době, kdy na UPC nastanou výpadky p2p, přepnu na jiného ISP, tak najednou všechno jede? To je jasný důkaz, že jediný problém je na UPC lince.

 

f) Proč mi na UPC podpoře tvrdili, že nikdo jiný si jim nestěžoval, když z tohoto vlákna je jasně vidět, že nejsem jediný? Že by se to snažili zamaskovat a udělat ze mě blbce?

 

Ještě doplnim, že router nepoužívám, jsem připojen rovnou PC-modem-zásuvka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už mi dochází trpělivost a vim jak ji vyřeším vypovím jim všechny služby internet televizi a telefon a bude po srandě pujdu jinam nebudu platit internet kterej stojí za nechci bejt sprostý je to jenom otázka času kdy to udělají další a když si sebou vemou všechny služby jako já tak si to hoši z UPC rozmyslí..... ale to už konkrétně mě bude jedno nehodlám pořád měnit providera.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázka

Dobrý den,

už delší dobu se na foru upczone.cz (http://www.upczone.cz/viewtopic.php?t=2086&start=800) řeší, jestli UPC blokuje nebo neblokuje některé porty, hlavně pro P2P sítě. Zákazníkům, kterým to dělá problémy obvykle ve stejnou denní dobu po zavolání na kontaktcentrum bylo řečeno, že UPC nic neomezuje, ale už jim nikdo neřekl, kde tedy může být chyba a jak ji napravit. Chtěl bych Vás tedy poprosit, zda můžete zjistit, kde bude pravděpodobně problém a jak postupovat, když někomu přestanou fungovat torrenty. Prý přes jiného poskytovatele nebo jiné netypické nastavení jim ve stejnou dobu jede všechno v pořádku, v routeru to asi taky nebude, když v jiný čas jim to funguje. Já přes to moc nestahuju, ale když už, nevšímám si žádných potíží.

Předem děkuji za odpověď.

 

Odpověď

Dobry den,

po konzultaci s techniky mohu pouze rici, ze v rcitych oblastech se muze behem vecernich hodin projevit zpomaleni internetoveho pripojeni, ktere souvisi s procesem posilovani datove site v techto lokalitach. Ocekavame, ze behem nekolika dnu dojde ke zlepseni situace.

S pratelskym pozdravem

F. Malina

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Big Muscle
[Ocekavame, ze behem nekolika dnu dojde ke zlepseni situace.

Pokud několik dnů = 1000 dnů, tak pak mají asi pravdu, protože tuhle stejnou větu už tvrdí někdy od září :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...