Přejít na obsah

UPC zacalo blokovat a omezovat provoz na nekterych portech


Návštěvník malina

Doporučené příspěvky

Návštěvník St@nley
Taky se na par ftp serveru pripojuji pres UPC a zatim bez problemu, i tvoje mi jede :

ftp ic.cz

Connected to ic.cz (88.86.103.242).

220 ProFTPD 1.3.0 Server (IC.cz ftp server) [88.86.103.242]

 

Jen me tak napada, nemas problemy z prekladem adres? Je videt ze se zkousi pripojit na IP nebo to jen visi?

Zkus si kdyztak nastavit jiny DNS server, napr. ns1.dkm.cz 62.24.64.2

 

Na koho reaguješ? Na mě?

Já jsem nikdy problém neměl, vždy to fungovalo. Funguje to jinde, jen ne doma přes UPC. Přestalo to fungovat ze dne na den. S UPC mám i jiné problémy. Všechno to souvisí s omezováním které UPC dělá. Doufám, že to je jen dočasné, v souvislosti s úpravami na síti.... I když dočasné, trvá to už půl roku. Jsou dny, kdy je všecho OK a jsou dny, kdy nekde skoro nic.

 

Žádné překlady, ani nic jiného to není. Ani nastavení DNS.... Když už, tak od jisté doby jsou i DNS servery přidělované přes DHCP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sniff

DNSkou to není... i v případě, kdy to ftp zrovna nejede, najde se správné IP... je totožné s tím, přes které to pak jede třeba přes ten Vodafone...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník malina

Tak jsem po 7 mesicich od zalozeni tohoto threadu na par portech vyzkousel, jak nyni UPC omezuje rychlosti. Samozrejme se nic nezmenilo, brutalni omezeni trvaji dal a kdo nekdy veril nebo jeste veri, ze se jedna jen o docasny "technicky" problem, je naivni.

 

Mereno na UPC 30M (30Mbit/1,5Mbit).

Vetsinu mereni jsem provedl na uploadu, kde je max. 1500kbit, u DC++ je testovany i download.

Priblizne to vychazi tak, ze na "zavadnych" portech je rychlost cca 10%

(vice radku pod sebou znamena opakovane mereni)

 

               dst       src
sluzba / port   kbit/s    kbit/s
---------------------------------
max rychlost:   1500      30000
---------------------------------
ftp        20   1302
               1390
               1470

ftp        21   1396
               1307
               1393

http       80   1307
               1251
               1369

dc++      411   194        2892
               284        2883
               205        1281
               146        1165

https     443   1154
               1375
               1401

eDonkey  4662   235
/eMule          300
               237

bittorr. 6881   243
               203
               142

z tabulky je jasne videt, ze "nezavadne" porty jsou z testovanych: 20, 21, 80, 443

zavadne jsou: 411, 4662, 6881

 

dalsi zajimave zjisteni bylo, ze shaping je napevno nastaven jako pevny limit pro kazdeho uzivatele zvlast, takze nejde obejit tim, ze se spusti vic stahovani, a pod. - pokud jsem nechal bezet bittorent, prenosove rychlosti u dc++ klesly na brutalne nizke hodnoty, zatimco u http zustala rychlost na puvodnich hodnotach (tzn. vsechna "zavadna" stahovani spolu "soutezila" v jednom omezenem cca 10% pasmu):

               dst       src
sluzba / port   kbit/s    kbit/s
---------------------------------
max rychlost:   1500      30000
---------------------------------
spusteny bittorent:
dc++      411     38         89
                 33         82
                 33        138
                 31         90

spusteny bittorent:
http       80   1141
               1484

 

Pokud jde o metodiku, meril jsem ze serveru s nulovym trafficem, pripojeneho paterni siti do NIXu.

Podle mych zkusenosti se krome prosteho omezovani portu omezuje i pomoci analyzy packetu, takze nestaci pouze prehodit traffic na jiny port. Castecne reseni je snad kombinace nestandarniho portu + sifrovani dat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dzioush

to je vcelku bezna praxe ze se vsechny "zavadne" pripojeni hazi do jedne fronty . Ovsem nezobecnoval bych to na cele UPC . Ja jsem schopny na DC++ rychlosti okolo 15 mbps coz je myslim dostatecne . tento brutalni shaping je uplatnovat co jsem tak vysledoval mezi 17:00 az 22:00 tedy 5 hodin dene . mimo to se mi zda je to neshapovane . jinak jsem si vypracoval svou techniku (samozrejmne pristupne pro kazdeho) jak to obchazet a mam net zcela neomezeny v jakoukoli dobu na jakychkoli portech (20 mbps ) je ovsem potreba trochu priplatit :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim zdejsi diskutery.

Do teto doby jsem byl spokojeny uzivatel ADSL Ceskych radiokomunikaci, ale jelikoz strop me prenosove techniky je 5M/0,4M a platim 800 mesicne rozdodl jsem se i pres nalehani meho kamarada, ktery nemuze UPC prijit na jmeni prejit k UPC. Za 900 mesicne i s telefonem bych mel 30M/1,5M coz mi prijde nesrovnatelne s ADSL. Zajimalo by me jestli UPC blokuje porty na FTP a FTPS a taky kolik by tak byla moje realna rychlost?

Su ze Zabovresk Brno

 

Diky moc za postrehy Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rychlost by měla odpovídat, pokud ne, je tam nějakej technickej problém > kontaktcentrum... :)

 

:lol::lol: no tohle kdyz chcu nasrat toho kamose tohle mu reknu :lol::lol:

 

DIky smlouvu musim este mesic mit pak asi udelam migraci. Skoda ze jsem tak daleko od ustredny CRA nejde mi ani adsl 2+ a zaty penize dneska ta linka je o nicem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...