Přejít na obsah

UPC zacalo blokovat a omezovat provoz na nekterych portech


Návštěvník malina

Doporučené příspěvky

Stahovac je dneska kazdy kdo ma internet. 10 "normalnich" a jeden stahovac je doba tak pred 10ti lety. I nejvetsi pako ktery sotva umi spustit pocitac stahuje natoz clovek IT znaly. Nekdo hodne nekdo min. Nekdo stahuje cokoli a sysli data (znam takovy 350 filmu ve sbirce pokud mozno dvd kvalita), gamery a lidi jako ja kteri to obcas pusti aby stahli nejakou muziku, nebo neco co se spatne shani i legalne atd. kazdopadne neznam nikoho kdo by neznal a nepouzival DC, torrenty atp. V dnesni dobe se sbavovat stahovacu je utopie proste je to fenomen doby a patri k rozvoji siti. Asi stejna demence jako blokovani nahravani filmu u digitalniho vysilani.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas, proste predstava, ze si lidi jenom brouzdaji po webu jaksi neni uz uplne moderni.

Jako nic proti omezovani p2p siti, me osobne by treba bohate stacilo kdyby to jelo 10-20Kb/s, na nejakou blbost, kterou obcas potrebuju mi to bohate staci. Ale aktualni stav je, ze 1 z 50 odpovedi neni timeout - tak takova sit je mi na 2 veci :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napriklad me zacaly bombardovat jakymsi broadcast pakety, ktere jsou pro synchronizaci uzlu v LAN, ale UPC routery je klidne propousti a tim se lavinovite siri ve vice jejich LAN, kde jsem i ja. V dobach, kdy existovaly datovy limity, me to zralo 1GB/mesic, takze mi z 2 zustal jen jeden. Vyresilo se to samo zrusenim limitu, pakety samozrejme chodi dal, coz je videt na mem routeru, kde LED prijmu dat blika jak o zivot i kdyz mam vypnute PC.

Za to muze chybny firmware v CMTS, ktery se tehdy instaloval kvuly prechodu na vyzsi verzy DOCSIS, melo se to resit, ale jak vidno dodnes to nikoho nezajima.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník piposek
Stahovac je dneska kazdy kdo ma internet. 10 "normalnich" a jeden stahovac je doba tak pred 10ti lety. I nejvetsi pako ktery sotva umi spustit pocitac stahuje natoz clovek IT znaly. Nekdo hodne nekdo min. Nekdo stahuje cokoli a sysli data (znam takovy 350 filmu ve sbirce pokud mozno dvd kvalita), gamery a lidi jako ja kteri to obcas pusti aby stahli nejakou muziku, nebo neco co se spatne shani i legalne atd. kazdopadne neznam nikoho kdo by neznal a nepouzival DC, torrenty atp. V dnesni dobe se sbavovat stahovacu je utopie proste je to fenomen doby a patri k rozvoji siti. Asi stejna demence jako blokovani nahravani filmu u digitalniho vysilani.

 

Pohybuješ se mezi lidmi, kteří jsou počítačově gramotní. Já kupříkladu mám pocit, že skutečně mezi 10 uživateli je jenom 1 stahovač, protože těch zbývajích 9 je rádo, když se dozví, jak si přečíst televizní program, nebo se jim podaří podat inzerát a absolutně netuší co je DC nebo torrent. Nicméně internet platí a mohou říkat, že mají doma internet. Jinak mezi kamarády taky neznám člověka, co by neuměl stahovat. Jenže skladba uživatelů UPC nejsou jen kamarádi. Celý problém je v tom, že už je těch stahovačů víc a bez modernizace sítě to už nepůjde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uzivatele maji casto wifi plati 300,- a opravdu jim to staci na surfovani a tak DC atd. neresi. Ti s kabelem ani nemusi umet a ani tomu rozumet, vetsinou to zmakne jejich ratolest nebo znamy. Setkavam se bezne s lidmi kterym kamarad vse pripravi a jen vysvetli tady do kolonky vypln co chces, vyber si a stahuj. Poznavam tyhle trubky pac potom posloucham ze jim to nefunduje a nic to nedela (protoze je to nedejboze v raru, isu, nebo to chce crack atp.) Stahuji i takovy negramoti kteri Ti do oci vplivnou ze maji doma core2duointernet. Dokonce to zvlada i muj svagr a ten poprve pocitac obsluhoval nekdy loni pred vanoci. Sice okolo pocitacu nechape vubec nic, ale nedavno mi sdelil ze hry pro malou stahuje a pali.

Podle me tihle tydyti mrvi sit daleko vic protoze si proste neuvedomuji ze casto delaji naprosto zbytecne veci ktere vytizi sit. Napr. chce se kouknout na film stylem kouknu-smazu rozumny clovek stahne avi cca. 700MB. Neznaly trouba zvesela sosne 5GB i s pridavkama. Zazil jsem cloveka (ma balicek TV+net), ktery koukal online na prenos tenisu i kdyz to bylo zrovna na Galaxii. Ptam se ho proc na to nekouka na telce, jen na me cumel jaky jsem zaostaly debil ze stromu ma prece vysokorychlostni internet. Uz naprosta demence je poslouchani online radia kdyz se mu v regalu prasi na zanovni Sony sestavu. Dnes uz neni otazkou jestli vim co delam vzdy se najde kamarad znamy ktery vi co delat. PC se hodne lidi bohuzel snazi pouzivat jako rohlik a maslo, ale pritom na tom delat vse co kde slysel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zazil jsem cloveka (ma balicek TV+net), ktery koukal online na prenos tenisu i kdyz to bylo zrovna na Galaxii. Ptam se ho proc na to nekouka na telce, jen na me cumel jaky jsem zaostaly debil ze stromu ma prece vysokorychlostni internet. Uz naprosta demence je poslouchani online radia kdyz se mu v regalu prasi na zanovni Sony sestavu.

To je blbost, prave v tomhle je budoucnost internetu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm

Taky jsem tuhle koukal na ČT24 on-line. Nechtělo se mi vstávat od počítače a zapínat televizi. Jo a ušetřil jsem pár Wh. 8)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč by si to nemohli dovolit? ...přijít muselo :-(

by jeden nevěřil, jaký plky se tu dají dočíst... :roll::!:

sou dvě možnosti...

1) omezení zavedou postupně všude (jo, dobrá blbost, takovej hromadnej odliv by asi upc nerozdejchalo)

2) omezení je v některejch lokalitách dočasný kvůli úpravám v sítí (na tom asi něco bude)

několikrát sem to tady psal i s odkazem na zdroj, kde se jasně píše, že by upc rádo do konce příštího roku mělo ve všech svejch lokalitách eurodocsis 3... jak můžeme vidět, je to už docela nutnost, protože možnosti starý sítě sou definitivně u konce... :roll: takže komu se to nelíbí, může utýct jinam, zbytek to ještě nějakou dobu snad přetrpí...

joo, mně by to taky vadilo, ale pořád sme na tom líp než u O2, kde snad dokonce víc jak 50% sítě nedosáhne na 16 Mb/s, část ani na těch 8 Mb/s... nejen na torrentech, ale všude...

 

to mi připomnělo, jak se tady klábosilo o nějaký funny agregaci u upc... ať si agregaci klidně dávají 1:100, pokud rychlost v plný zátěži neklesne pod rychlost v ceníku... věřim tomu, že úpravy za plnýho provozu se dělají těžko, tak se to někde projevit musí... sice to nikoho nezajímá, ale když máte možnost jít za lepším, tak si jděte nebo si řekněte o slevu na rok... já už sem s tim smířenej, že jednou dojde i na mě a taky si tu neodpustim pár komentářu, že to zase stojí za dvě věci... :oops:

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uzivatele maji casto wifi plati 300,- a opravdu jim to staci na surfovani a tak DC atd. neresi. Ti s kabelem ani nemusi umet a ani tomu rozumet, vetsinou to zmakne jejich ratolest nebo znamy. Setkavam se bezne s lidmi kterym kamarad vse pripravi a jen vysvetli tady do kolonky vypln co chces, vyber si a stahuj. Poznavam tyhle trubky pac potom posloucham ze jim to nefunduje a nic to nedela (protoze je to nedejboze v raru, isu, nebo to chce crack atp.) Stahuji i takovy negramoti kteri Ti do oci vplivnou ze maji doma core2duointernet. Dokonce to zvlada i muj svagr a ten poprve pocitac obsluhoval nekdy loni pred vanoci. Sice okolo pocitacu nechape vubec nic, ale nedavno mi sdelil ze hry pro malou stahuje a pali.

Podle me tihle tydyti mrvi sit daleko vic protoze si proste neuvedomuji ze casto delaji naprosto zbytecne veci ktere vytizi sit. Napr. chce se kouknout na film stylem kouknu-smazu rozumny clovek stahne avi cca. 700MB. Neznaly trouba zvesela sosne 5GB i s pridavkama. Zazil jsem cloveka (ma balicek TV+net), ktery koukal online na prenos tenisu i kdyz to bylo zrovna na Galaxii. Ptam se ho proc na to nekouka na telce, jen na me cumel jaky jsem zaostaly debil ze stromu ma prece vysokorychlostni internet. Uz naprosta demence je poslouchani online radia kdyz se mu v regalu prasi na zanovni Sony sestavu. Dnes uz neni otazkou jestli vim co delam vzdy se najde kamarad znamy ktery vi co delat. PC se hodne lidi bohuzel snazi pouzivat jako rohlik a maslo, ale pritom na tom delat vse co kde slysel.

 

 

Nejak jsem nepochopil co tim chtel basnik rici....Kdyz si za svoje penize koupim urcitou prenosovou rychlost,mam snad pravo ji vyuzit jak uznam za vhodne.Treba poslouchanim int.radia. Podle vas bych v kramu zaplatil deset housek a dostal pet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník piposek

Nejak jsem nepochopil co tim chtel basnik rici....Kdyz si za svoje penize koupim urcitou prenosovou rychlost,mam snad pravo ji vyuzit jak uznam za vhodne.Treba poslouchanim int.radia. Podle vas bych v kramu zaplatil deset housek a dostal pet.

 

Tenhle přístup lze brát v potaz jen u garantovaných přípojek s agregací 1:1. Takové přípojky se ale vyznačují cenou o řád vyšší (připíšeš k tvému paušálu na konec nulu navíc). U normálních přípojek to je asi tak, že je třeba brát v potaz, kolik těch housek je na krámu. Jestli jich ráno dovezl pekař 200, tak tvých 5 bude rozhodně levnějších a dostupnějších, než když jich přivezou 5 a všech 5 budeš chtít jen pro sebe (tzn zbytek dědiny nedostane k housce ani čuchnout a druhý den jsou připraveni zalpatit klidně dvojnásobek ceny, aby alespon jednu housku dostali).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...