Přejít na obsah

UPC zacalo blokovat a omezovat provoz na nekterych portech


Návštěvník malina

Doporučené příspěvky

Návštěvník petrsms
Zajímavé je, že od včerjška mi už zase DirectConnect i torrenty fungují normálně :D
tvoje lokalita?

 

mě to teď taky jede... pozoruji následovně už od soboty, že neblokovaný časový úsek je mimo špičku, tedy od cca 23:00 do 16:00... takhle to bylo u mě v sobotu, v neděli a dnes uvidíme kdy zastaví :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník piposek

Zábava číst, že někdo stáhne "jenom" 100 GB měsíčně. Podstatou torrentů je odesílat, takže nezřídka se stane, že člověk toho 10x více odešle než stáhne, aniž by to tušil. Je třeba brát v potaz, že torrent ikdyž nestahuje vůbec nic, tak odesílá naplno kvanta dat na všechny strany internetu.

100 GB stažených dat v jednom měsíci tedy může znamenat klidně i 1000 GB odeslaných a teda že pouze torrentí traffic 1,1 TB měsíčně už je docela dost.

Kdyby torrentisti tušili, jak to funguje, tak by to snad ani nepoužívali. Kterýkoliv správce sítě vám řekne, že torrent je killer sítí. Bohužel díky jednoduchosti ovládání to zvládne pustit i kdejaký béčko, tak se to rozmohlo a přirozená agregace už přestává fungovat.

 

Takže je třeba to nějak řešit:

1. zdražit připojení všem - tedy i těm (na jejich úkor), kteří nestahujou vůbec nebo jen občas (snížení agregace stojí nemalé peníze)

2. zbavit se problémových 5%, kteří spotřebují 95% prosředků sítě ve prospěch většiny, které zůstane stejná cena a zakoupená rychlost.

 

Logicky, co je férovější?

 

Samozřejmě stahovač by chtěl co nejrychlejší připojení bez jakéhokoliv omezení a nejlépe zadarmo, ale je třeba si uvědomit, že právě pro tyhle extrémní případy jsou připravena profesionální řešení - samozřejmě za jiné peníze. Přirozená agregace (rozuměj technické zabezpečení, že třeba 20 nestahovačů dotuje svými poplatky jednoho stahovače, aniž by kdokoli pocítil snížení rychlosti) už nefunguje, tak je třeba to nějakým způsobem řešit. Nevím, proč já bych měl platit stejně jako soused, co má celkový provoz 2 TB, když přetáhnu dohromady oběma směry ani ne 50 GB dat měsíčně.

 

Jako tímhle nechcu hájit UPC, ale do doby, než zmodernizuje zastaralou infrastrukturu zvolili nejlepší řešení co mohli, protože stížnost typu "20 mbps mi jede 1.5 mbps" je podle mě opodstatněnější než "sice ani nesedím u počítače, ale nejdou stahovat torrenty"

Upraveno uživatelem piposek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník AjSi
Zábava číst, že někdo stáhne "jenom" 100 GB měsíčně. Podstatou torrentů je odesílat, takže nezřídka se stane, že člověk toho 10x více odešle než stáhne, aniž by to tušil. Je třeba brát v potaz, že torrent ikdyž nestahuje vůbec nic, tak odesílá naplno kvanta dat na všechny strany internetu.

100 GB stažených dat v jednom měsíci tedy může znamenat klidně i 1000 GB odeslaných a teda že pouze torrentí traffic 1,1 TB měsíčně už je docela dost.

Kdyby torrentisti tušili, jak to funguje, tak by to snad ani nepoužívali. Kterýkoliv správce sítě vám řekne, že torrent je killer sítí. Bohužel díky jednoduchosti ovládání to zvládne pustit i kdejaký béčko, tak se to rozmohlo a přirozená agregace už přestává fungovat.

 

Takže je třeba to nějak řešit:

1. zdražit připojení všem - tedy i těm (na jejich úkor), kteří nestahujou vůbec nebo jen občas (snížení agregace stojí nemalé peníze)

2. zbavit se problémových 5%, kteří spotřebují 95% prosředků sítě ve prospěch většiny, které zůstane stejná cena a zakoupená rychlost.

 

Logicky, co je férovější?

 

Samozřejmě stahovač by chtěl co nejrychlejší připojení bez jakéhokoliv omezení a nejlépe zadarmo, ale je třeba si uvědomit, že právě pro tyhle extrémní případy jsou připravena profesionální řešení - samozřejmě za jiné peníze. Přirozená agregace (rozuměj technické zabezpečení, že třeba 20 nestahovačů dotuje svými poplatky jednoho stahovače, aniž by kdokoli pocítil snížení rychlosti) už nefunguje, tak je třeba to nějakým způsobem řešit. Nevím, proč já bych měl platit stejně jako soused, co má celkový provoz 2 TB, když přetáhnu dohromady oběma směry ani ne 100 GB dat měsíčně.

 

Jako tímhle nechcu hájit UPC, ale do doby, než zmodernizuje zastaralou infrastrukturu zvolili nejlepší řešení co mohli, protože stížnost typu "20 mbps mi jede 1.5 mbps" je podle mě opodstatněnější než "sice ani nesedím u počítače, ale nejdou stahovat torrenty"

ukaz mi uzivatele upc co s uploadem maximalne 1,5Mbit odesle za mesic 1TB. to bych fakt chel videt. takovy uzivatele spocitas na prstech jedny ruky...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník piposek
ukaz mi uzivatele upc co s uploadem maximalne 1,5Mbit odesle za mesic 1TB. to bych fakt chel videt. takovy uzivatele spocitas na prstech jedny ruky...

 

To byl příklad, na UPC lze na 1 mbps uploadu poslat nejvíc 331 GB, jestli počítám správně. No a pokud jede na torrentu s ratio 3:1, tak pak vyvozuji, že když stáhne "jenom" 100 GB torrentů, tak to má puštěné nonstop celý měsíc, protože více mu to jaksi ani nedovolí stáhnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník AjSi
ukaz mi uzivatele upc co s uploadem maximalne 1,5Mbit odesle za mesic 1TB. to bych fakt chel videt. takovy uzivatele spocitas na prstech jedny ruky...

 

To byl příklad, na UPC lze na 1 mbps uploadu poslat nejvíc 331 GB, jestli počítám správně. No a pokud jede na torrentu s ratio 3:1, tak pak vyvozuji, že když stáhne "jenom" 100 GB torrentů, tak to má puštěné nonstop celý měsíc, protože více mu to jaksi ani nedovolí stáhnout.

no netusim jak to delaj ostatni, ale za mesic stahnu tak 50-80GB a odeslu 20GB(na lince 7Mbit/1Mbit). takze to opravdu neni pusteny nonstop. na odesilani sem mel koupenej server na 100Mbit lince...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník buko

Tak momentalne lokalita Pardubice torrenty jedou, ale max 200kB/s . Zadna slava na lince 10M, jeste 2 mesice a pak modem leti a beru zpatky wifi co jsem tu mel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty si normální demagog, ani s využitím max uploadu neodešleš tolik dat co si psal. To je pouze teoretickej objem. Tady se jedná o něco jinýho. Chtějí nalákat další zákazníky a proto jim nabízejí mega rychlosti za par kaček na úkor stávajících zakazníků a bohužel jim nestačí konektivita, tak to řeší takhle. Čili řešení je dokoupení konektivity se strany UPC. Na četní emailu a surfovaní stačí wifi na co pak ta rychlost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...