Přejít na obsah

UPC zacalo blokovat a omezovat provoz na nekterych portech


Návštěvník malina

Doporučené příspěvky

Návštěvník Ankroth
Poslední dobou mám problémy s rychlostí stahování přes p2p sítě a torrenty.

Zřejmě se jedná o omezování rychlosti z vaší strany,viz. http://www.upczone.cz/viewtopic.php?t=2 ... &start=200

Neodpovídejte mi "Bohužel, jakozto ISP, tedy dodavatel konektivity nejsme schopni ovlivnit jakymkoliv zpusobem dostupnost peeru v systemu P2P sdileni dat.

 

Tuto aktivitu nijak nemonitorujeme ani neomezujeme.

Je nam lito, ale tento dotaz jde mimo spolecnost UPC."Chci vědět jestli toto omezování rychlosti dáte do pořádku,nebo jestli si mám hledat jiného

 

poskytovatele internetu.Jsem dlouholetý zákazník a nerad bych přecházel k jiné společnosti!!!!20ti megový internet bez omezení množství stahovaných dat za

 

800kč měsičně jsem si nepořizoval na prohlížení stránek ale na stahování dat!!!!!Chci jasnou odpověď.Děkuji!!!

 

To je od tebe hezké, že jsi UPC napsal tak hodnotný příspěvek a aniž by ses ptal zde diskutujících, poslal si jim odkaz této konverzace. Neskutečné, co sosající člověk udělá, aby si mohl něco stáhnout :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník AjSi
Pamatuj si, že s poctivostí nejdřív pojdeš. Psal jsem na UPC, že jako jejich dlouholetý zákazník bych se rád zeptal na nějaké formě odměny, snížení paušálu nebo změně na nový tarif, protože mi to vůči novým zákazníkům přijde nefér... odpověděli slušně, ale ve formě "polib si prd*l". Mno tak jsem jim napsal, že to samozřejmě chápu, jen bych rád dodal, že v místě bydliště chodí do schránek velmi zajímavé nabídky od O2 a podle slov sousedů fungují velmi dobře... a co čert nechtěl, najednou mi volal nějaký hodný pán s 12 měsíční 50% slevou na Internet a digitální televizi + výměna starého boxu za DVR zdarma... já osobně jsem názoru, že s teroristy se nevyjednává, a tak jsem je slušně požádal. Poslali mě do prdelky, tak jsem si na teroristu chtě nechtě zahrál a vyšlo to. A to je podle mě HNUS (jak mé chování, tak i UPC ke stávajícím zákazníkům).
jj, to je presne ono. co si nevykricis, to nemas. my babicce s dedou prisel technik nainstalovat setobox, ale rek jim ze maj starou tv a ze to nejde zapojit, ze to maj prijit vyresit na pobocku upc. babicka tam sla a rekli ji, ze si ma koupit novejsi televizi s podporou kabele od setoboxu ci co(na tu jeji televizi sem se dival a ma uplne stejnej vystup jako my doma. a pochybuju ze nejde koupit kabel s jinou koncovkou...) no to je skvelej pristup, to jako kdyz cela republika nebude mit tv s podporou toho setoboxu nebo jak se to menuje, to jako cely republice nepude tv dokad si nekoupj novou? obcas fakt zustava roum stat

btw co se tyce tech smluv, pochybuju, ze kdyz si umej pohlidat hejbani s rychlostma na p2p tak ze nemaj osefeny podpisy smlouvy a veci okolo nich

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ankroth
tato konverzace je tajná?

 

Jistěže není, ale je to takové divné no :P . Ale koukám, že to šlo jen na nějaký hub a ne UPC, tak to člověk ani neřeší :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník M.I.R.
To je prave ten nejvetsi omyl vsech uzivatelu - neplatime za sluzby, ktere vyuzivame. Resp. vyuzivame tyto sluzby nad ramec toho co platite. Jestli se vam to nelibi, kupte si garantovanou linku a stahujte si od rana do vecera a nebudete nicim omezeni. ani filtrovanim p2p. Ano, az na garantovane lince si budete platit za sluzby, ktere vyuzivate.

Nerad to rikam, ale je to tak. Take stahuju terrabajty dat, a take to na me dopadlo. Ale co cekame za 500 za mesic.

 

Já teda platim víc, než 500 Kč :) a jak tady někdo psal, fungovalo, teď to nefunguje. Je to tedy závada a zítra volám na klientskou linku a dožaduji se vysvětlení. Nestahuju terabajty, sem tam HD filmeček, hlavně seeduju na privátních trackerech kvůli ratiu, ale i tak mám upload v klientu omezene tak na 50 - 75 kB/s.

Kdyby poslali hromadnýho maila, kde by upozornili, že v následujícícm období z toho a toho důvodu budou hůře dostupné ty a ty služby, tak neřeknu ani pendrek.

Hlavně, fakt nevím, jestli je to jen můj problém, ale začal se objevovat až teď a upozorňuju, že to neni jen na mém primárním PC, mi jde velmi, velmi pomalu http rozhraní, když mám aktivní torrenty... stačí je zastavit v klientu a rychlost načítání stránek se vrátí do normálu. A to mi torrenty fakt nejedou na plnej knedlík, v současnym stav mi teda stojej co se týče downloadu a upload mám omezenej.

Takže nejsem takto omezen jen v jedný službě, ale ve dvou službách.

 

To, že většina uživatelů nevyužívá 100% všechny služby, který poskytují není přece důvod, aby byli uživatel, které toto využívají blokování. Ten, kdo plně nevyužívá si může surfit na levnym pomalym tarifu. Já si přece neplatim Classic proto, abych si brouzdal po webu a psal po ICQ. To se na mě nezlobte, ale to je hloupost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ankroth
To je prave ten nejvetsi omyl vsech uzivatelu - neplatime za sluzby, ktere vyuzivame. Resp. vyuzivame tyto sluzby nad ramec toho co platite. Jestli se vam to nelibi, kupte si garantovanou linku a stahujte si od rana do vecera a nebudete nicim omezeni. ani filtrovanim p2p. Ano, az na garantovane lince si budete platit za sluzby, ktere vyuzivate.

Nerad to rikam, ale je to tak. Take stahuju terrabajty dat, a take to na me dopadlo. Ale co cekame za 500 za mesic.

 

Já teda platim víc, než 500 Kč :) a jak tady někdo psal, fungovalo, teď to nefunguje. Je to tedy závada a zítra volám na klientskou linku a dožaduji se vysvětlení. Nestahuju terabajty, sem tam HD filmeček, hlavně seeduju na privátních trackerech kvůli ratiu, ale i tak mám upload v klientu omezene tak na 50 - 75 kB/s.

Kdyby poslali hromadnýho maila, kde by upozornili, že v následujícícm období z toho a toho důvodu budou hůře dostupné ty a ty služby, tak neřeknu ani pendrek.

Hlavně, fakt nevím, jestli je to jen můj problém, ale začal se objevovat až teď a upozorňuju, že to neni jen na mém primárním PC, mi jde velmi, velmi pomalu http rozhraní, když mám aktivní torrenty... stačí je zastavit v klientu a rychlost načítání stránek se vrátí do normálu. A to mi torrenty fakt nejedou na plnej knedlík, v současnym stav mi teda stojej co se týče downloadu a upload mám omezenej.

Takže nejsem takto omezen jen v jedný službě, ale ve dvou službách.

 

To, že většina uživatelů nevyužívá 100% všechny služby, který poskytují není přece důvod, aby byli uživatel, které toto využívají blokování. Ten, kdo plně nevyužívá si může surfit na levnym pomalym tarifu. Já si přece neplatim Classic proto, abych si brouzdal po webu a psal po ICQ. To se na mě nezlobte, ale to je hloupost.

 

Mno jistě, že ne. Jenže UPC teď podle mého názoru zběsile mění aktivní prvky na síti, aby bylo v lednu vše připraveno pro hromadné převody tarifů (což stejně po technické stránce nebude, protože to jednoduše nestihnou). Do té doby, aby dokázali uspokojit tarify nových zákazníků, rozhodli se krotit stahující uživatele. Je to jen má domněnka, ale vcelku logická, protože to je u jiných ISP běžná praxe.

 

Anebo je tu ještě jedna možnost. Koupili si monstrózní krabici, šoupli ji kousek za hraniční router někde u páteře (třeba v SITELu v Praze) a teď se jí učí nastavovat a vypilovat tak, aby dokázala sama řešit veškerý traffic na síti a analyzovala pakety až do hloubky (aby jim mohla omezovat rychlost, snižovat prioritu nebo je jednoduše zaznamenávat do databáze kvůli chystající novele zákona, kdy každý ISP musí sledovat provoz svých klientů).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...