Přejít na obsah

UPC zacalo blokovat a omezovat provoz na nekterych portech


Návštěvník malina

Doporučené příspěvky

Návštěvník malina
Současně ho mají chránit před agresivními zneuživateli sítě, kteří stahují desítky a stovky GB a narušují kvalitu připojení.

 

Vy vsichni, kteri tady dojemne hajite UPC, ze se museji branit pred notorickymi stahovaci - pojdme misto dojmu radeji pocitat:

 

* mam nejvyssi tarif Extreme 20/1,4Mbit

* kdyz se merily limity, namerili mi cca 100 GB mesicne download

-> z citovaneho odstavce od UPC se zrejme shodneme na tom, ze mne UPC povazuje za AGRESIVNIHO ZNEUZIVATELE (sic!)

 

A nyni slibovane vypocty:

* pokud za mesic stahnu 100GB => nepretrzity datovy tok 320kbit/s

(100GB/mesic = 838860800 kbit / 2592000 sec)

* pokud si platim linku 20Mbit, pak 320kbit/s je presne 1/64 linky

 

VYSLEDEK?

pokud vyuzivate svoji linku z 1/64 (jedne sedesatictvrtiny) jste AGRESIVNI ZNEUZIVATEL

-> myslete na to, az budete premyslet nad agregaci - procpak mi ta hodnota 1:64 pripomina telekomackych 1:50?

 

Tipuju ze UPC uz je davno za hranici 1:50 v agregaci - z toho vyplyvaji i soucasna opatreni, kdy jejich sit nezvlada a silne omezuji P2P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník AjSi
Současně ho mají chránit před agresivními zneuživateli sítě, kteří stahují desítky a stovky GB a narušují kvalitu připojení.

 

Vy vsichni, kteri tady dojemne hajite UPC, ze se museji branit pred notorickymi stahovaci - pojdme misto dojmu radeji pocitat:

 

* mam nejvyssi tarif Extreme 20/1,4Mbit

* kdyz se merily limity, namerili mi cca 100 GB mesicne download

-> z citovaneho odstavce od UPC se zrejme shodneme na tom, ze mne UPC povazuje za AGRESIVNIHO ZNEUZIVATELE (sic!)

 

A nyni slibovane vypocty:

* pokud za mesic stahnu 100GB => nepretrzity datovy tok 320kbit/s

(100GB/mesic = 838860800 kbit / 2592000 sec)

* pokud si platim linku 20Mbit, pak 320kbit/s je presne 1/64 linky

 

VYSLEDEK?

pokud vyuzivate svoji linku z 1/64 (jedne sedesatictvrtiny) jste AGRESIVNI ZNEUZIVATEL

-> myslete na to, az budete premyslet nad agregaci - procpak mi ta hodnota 1:64 pripomina telekomackych 1:50?

 

Tipuju ze UPC uz je davno za hranici 1:50 v agregaci - z toho vyplyvaji i soucasna opatreni, kdy jejich sit nezvlada a silne omezuji P2P

presne tak, stahnu toho za mesic o neco malo min nez ty... a jesi jim zatezovani linky z 1/64 tolik zatezuje sit, je to spis vtipny... nechapu ale pak na co nabizej 20MB linky, kdyz z nich nejde stahovat. to je asi jenom aby to na papire vypadalo pekne kulate, to mohli nechat to co bylo a stacilo by to. jesi nejakej "neagresivni" uzivatel vyuzije 20MB linku naplno, chtel bych videt cim.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Současně ho mají chránit před agresivními zneuživateli sítě, kteří stahují desítky a stovky GB a narušují kvalitu připojení.

 

Vy vsichni, kteri tady dojemne hajite UPC, ze se museji branit pred notorickymi stahovaci - pojdme misto dojmu radeji pocitat:

 

* mam nejvyssi tarif Extreme 20/1,4Mbit

* kdyz se merily limity, namerili mi cca 100 GB mesicne download

-> z citovaneho odstavce od UPC se zrejme shodneme na tom, ze mne UPC povazuje za AGRESIVNIHO ZNEUZIVATELE (sic!)

 

A nyni slibovane vypocty:

* pokud za mesic stahnu 100GB => nepretrzity datovy tok 320kbit/s

(100GB/mesic = 838860800 kbit / 2592000 sec)

* pokud si platim linku 20Mbit, pak 320kbit/s je presne 1/64 linky

 

VYSLEDEK?

pokud vyuzivate svoji linku z 1/64 (jedne sedesatictvrtiny) jste AGRESIVNI ZNEUZIVATEL

-> myslete na to, az budete premyslet nad agregaci - procpak mi ta hodnota 1:64 pripomina telekomackych 1:50?

 

Tipuju ze UPC uz je davno za hranici 1:50 v agregaci - z toho vyplyvaji i soucasna opatreni, kdy jejich sit nezvlada a silne omezuji P2P

 

 

Zajimavy pohled, ovsem vypocet neni vubec presny. Stahujes opravdu 24 hodin denne, 7 dni v tydnu? Proc mas pocit, ze jsi pri stazeni 100GB mesicne omezen pouze rychlosti linky a ne rychlosti zdroje dat? Z vyse zmineneho, co jsi uvedl, nelze, opakuji NELZE pocitat agregace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník M.I.R.

Ahoj, nechci tady rozpoutávat nějaký flamy, ale rád bych jen za ony "notorický stahovače" dodal, že bychom měli dostat služby, za který si zaplatíme.

Torrenty používám naprosto běžně, převážně co se týče seriálů či HD filmů, který se mi opravdu nechce tahat přes rapid. Jde taky o pohodlí. Torrent člověk přidá, stáhne a má hotovo... Sosat odjinud je přece jen náročnější záležitost, shánět heslla, rozbalovat atd... ale vem to čert... to tady řešit nechci...

 

Jen jsem chtěl za Teplice dodat, že poslední tak dva týdny taky pociťuju jisté omezení. Neměl jsem moc času a až teď jsem vypozoroval jistou pravidelnost. Jakmile nahodím uTorrent, tak je pro mě prakticky nemožný surfovat, Opera ani jinej prohlížeč to nerozchodí a zruší načítání stránky. FTP, ICQ, Jabber, IRC a další protokoly běží bezproblémů.

 

Myslim si, že od UPC by byla alespoň slušnost podat zprávu o určitém omezení rychlosti pro ty a ty konkrétní porty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam stejny problem. Stahoval jsem Ubuntu z kvalitniho zdroje a rychlost byla max 20kbps. Zkousel jsem sifrovat provoz a bezi to okolo 150kbps. Zivim se jako programator a mam k dispozici testovaci server a pracovni stanici pres VPN - v tomto pripade vsechno bezelo OK. Takze je jasne co se tu deje. Myslim, ze je to absolutne prukazne a jako dukaz postacujici. Ve smluvnich podminkach sem necetl nic o "skrceni" provozu nad urcitym portem ci sitovym provozem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, nechci tady rozpoutávat nějaký flamy, ale rád bych jen za ony "notorický stahovače" dodal, že bychom měli dostat služby, za který si zaplatíme.

Torrenty používám naprosto běžně, převážně co se týče seriálů či HD filmů, který se mi opravdu nechce tahat přes rapid. Jde taky o pohodlí. Torrent člověk přidá, stáhne a má hotovo... Sosat odjinud je přece jen náročnější záležitost, shánět heslla, rozbalovat atd... ale vem to čert... to tady řešit nechci...

 

Jen jsem chtěl za Teplice dodat, že poslední tak dva týdny taky pociťuju jisté omezení. Neměl jsem moc času a až teď jsem vypozoroval jistou pravidelnost. Jakmile nahodím uTorrent, tak je pro mě prakticky nemožný surfovat, Opera ani jinej prohlížeč to nerozchodí a zruší načítání stránky. FTP, ICQ, Jabber, IRC a další protokoly běží bezproblémů.

 

Myslim si, že od UPC by byla alespoň slušnost podat zprávu o určitém omezení rychlosti pro ty a ty konkrétní porty.

 

To je prave ten nejvetsi omyl vsech uzivatelu - neplatime za sluzby, ktere vyuzivame. Resp. vyuzivame tyto sluzby nad ramec toho co platite. Jestli se vam to nelibi, kupte si garantovanou linku a stahujte si od rana do vecera a nebudete nicim omezeni. ani filtrovanim p2p. Ano, az na garantovane lince si budete platit za sluzby, ktere vyuzivate.

Nerad to rikam, ale je to tak. Take stahuju terrabajty dat, a take to na me dopadlo. Ale co cekame za 500 za mesic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník petrsms
Jinak tohle je pěkný bod na webu, v sekci nejčastější dotazy :D

----------------------------------------------------------------------------

 

5.

Co je to tzv. Fair Use Policy?

 

Společnost UPC postupuje dle Všeobecných podmínek poskytování veřejně dostupných služeb elektronických komunikací společnosti UPC Česká republika, a.s. a přijala následující omezení.

 

Rychlost může být snížena vždy od data překročení objemu ve sledovaném období, a to do konce tohoto období. Sledované období odpovídá jednomu kalendářnímu měsíci u služeb UPC Starter, UPC Easy, UPC Light, UPC Classic, UPC Extreme, UPC Professional, UPC 10M, UPC 20M.

 

Služba tedy nebude, třeba na krátkou dobu, přerušena a data přenášená nad obvyklý rámec nebudou zpoplatněna jako je tomu u některých jiných společností. Všechna opatření mají za cíl jediné. Zlepšit a zkvalitnit službu zákazníkovi - umožnit mu rychlejší a pohodlnější stahování dat bez jakýchkoliv dodatečných nákladů, např. na telefonní linku. Současně ho mají chránit před agresivními zneuživateli sítě, kteří stahují desítky a stovky GB a narušují kvalitu připojení.

 

Zde si dovolím nesouhlasit:

- již u těchto zmíněných tarifů byl FUP zrušen a limit NEBYL STANOVEN

- i u nových tarifů je uvedeno bez LIMITU DAT

- takže tento bod nemůže být uplatňován, neb nejsou stanoveny jeho podmínky (čili neznáte ono sledované období, ani onen maximální limit)

- navíc se píše o omezení, zpomalení... né o BLOKACI

= tento bod je neplatný, nemohu si pomoc...

 

Naopak ve všeobecných podmínkách se poskytovatel zavazuje dodávat službu v plném rozsahu

- čili blokací určitých služeb toto nesplňuje...

- byly by určité služby omezeny, ještě bych to chápal, ale takhle to prstě není 100% funkční připojení...

 

A ba víc bod 5.1

-Účastník je povinen ohlásit Poskytovateli prostřednictvím Klientského centra omezení nebo

přerušení poskytovaných Služeb, závady na zařízení Poskytovatele nebo na doplňkových

zařízeních (dále jen „závada“) neprodleně po jejich zjištění.

 

- a jsme doma... dostali jste někdo e-mail, či byli jste jinak informováni o nutném omezení těchto služeb? ne?????? nevíte o tom nic? no pak se jedná o ZÁVADU, kterou jste POVINNI NAHLÁSIT

- nebo si někdo myslí opak? fungalova, najednou nejde, tak je to přeci ZÁVADA!

 

A konečně bod 5.2

Poskytovatel se zavazuje odstranit závady na straně Poskytovatele, znemožňují-li účastníkovi

zcela využívat služeb dle odstavce 1.1, do 2 (dvou) pracovních dnů od jejich nahlášení

Klientskému centru, pokud mu v tom nezabrání objektivní důvody, například nemožnost

přístupu ke Koncovému místu nebo k jinému zařízení Poskytovatele, přerušení dodávky

elektrické energie apod.

- nepletu-li se tak tato závada trvá již déle jak 2 dny, takže ten kdo to nahlásil, může požadovat slevu či jinou kompenzaci. Tedy, nedostalo-li se vysvětlení, proč tomu tak je!. Čili ono my nevíme, my nic neblokujeme = není omluva! :-)

 

Tak a kdo se mnou nesouhlasí?

 

A proto tam zítra volám. A chce to, aby volal každý, byť by se mělo jednat o jediný úspěch a to, že se dovíme i nepříjemnou pravdu...

 

BTW Měsíčně přenesu cca 5GB dat a torrentím tak cca 2-4 hodiny měsíčně. Opravdu mě kolikrát štve, když mi net běží po večerech nějakých 800kBit místo 6MBit... Ale když už si chci jednou něco pustit a ono to nejde, tak mě to vážně štve...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník petrsms
Ahoj, nechci tady rozpoutávat nějaký flamy, ale rád bych jen za ony "notorický stahovače" dodal, že bychom měli dostat služby, za který si zaplatíme.

Torrenty používám naprosto běžně, převážně co se týče seriálů či HD filmů, který se mi opravdu nechce tahat přes rapid. Jde taky o pohodlí. Torrent člověk přidá, stáhne a má hotovo... Sosat odjinud je přece jen náročnější záležitost, shánět heslla, rozbalovat atd... ale vem to čert... to tady řešit nechci...

 

Jen jsem chtěl za Teplice dodat, že poslední tak dva týdny taky pociťuju jisté omezení. Neměl jsem moc času a až teď jsem vypozoroval jistou pravidelnost. Jakmile nahodím uTorrent, tak je pro mě prakticky nemožný surfovat, Opera ani jinej prohlížeč to nerozchodí a zruší načítání stránky. FTP, ICQ, Jabber, IRC a další protokoly běží bezproblémů.

 

Myslim si, že od UPC by byla alespoň slušnost podat zprávu o určitém omezení rychlosti pro ty a ty konkrétní porty.

 

To je prave ten nejvetsi omyl vsech uzivatelu - neplatime za sluzby, ktere vyuzivame. Resp. vyuzivame tyto sluzby nad ramec toho co platite. Jestli se vam to nelibi, kupte si garantovanou linku a stahujte si od rana do vecera a nebudete nicim omezeni. ani filtrovanim p2p. Ano, az na garantovane lince si budete platit za sluzby, ktere vyuzivate.

Nerad to rikam, ale je to tak. Take stahuju terrabajty dat, a take to na me dopadlo. Ale co cekame za 500 za mesic.

 

Opět nesouhlasím, zde se bohužel pleteš Ty. V tomto případě opravdu nedostáváš služby, za které si platíš. Čili platím si za max rychlost 6MBit bez LIMITU DAT a net běží pomalu - ano, není to garantovaných 6MBit. Ale to, že Ti něco z poskytované služby nepůjde a není o tom nikde zmíňka, tak je to porušení smluvních podmínek.

 

Co by měl být ten "nad rámec", když "rámec" není stanoven? :-) Zde by se opravdu dalo slovíčkařit...

 

Takže vím-li, že na to nemám, tak to neprodávám. Koupíš si novou škodovku, co má v techničáku uvedeno max 160km/hod a z auta nedostaneš více jak 90km/hod, tak to není důvod k reklamaci? Čili mám příjmout fakt, že: "co jsem čekal, když koupím škodovku?" Měl jsem raději koupit nějakou Toyotu, která má v techničáku tu samou hodnotu, ale dosáhne ji????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Petrsms: naprosty souhlas, jenom u toho bodu 5.2 je treba si povsimnout, ze tam ti sycaci dali slovo ZCELA.

 

Poskytovatel se zavazuje odstranit závady na straně Poskytovatele, znemožňují-li účastníkovi ZCELA využívat služeb dle odstavce 1.1, do 2 (dvou) pracovních dnů od jejich nahlášení Klientskému centru,

 

Jak to chapete ? Me to rika, ze se z toho snadno vykrouti, protoze sluzba funguje (surfovani, ICQ apod), akorat cast nejede.

Nicmene naprosty souhlas, je treba tam volat a otravovat je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník petrsms
2 Petrsms: naprosty souhlas, jenom u toho bodu 5.2 je treba si povsimnout, ze tam ti sycaci dali slovo ZCELA.

 

Poskytovatel se zavazuje odstranit závady na straně Poskytovatele, znemožňují-li účastníkovi ZCELA využívat služeb dle odstavce 1.1, do 2 (dvou) pracovních dnů od jejich nahlášení Klientskému centru,

 

Jak to chapete ? Me to rika, ze se z toho snadno vykrouti, protoze sluzba funguje (surfovani, ICQ apod), akorat cast nejede.

Nicmene naprosty souhlas, je treba tam volat a otravovat je.

 

:-) jak říkám, slovíčkaření...

zcela chápu jako celek, kompletně, vše co od netu očekáváš

tím, že mi jde icq, web, pošta.... tak mi jde jen NĚCO a né VŠE CO CHCI :-)

čili v této chvíli mi zcela jistě net zcela nejde :-)))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...