Přejít na obsah

UPC zacalo blokovat a omezovat provoz na nekterych portech


Návštěvník malina

Doporučené příspěvky

Nejak jsem nepochopil co tim chtel basnik rici....Kdyz si za svoje penize koupim urcitou prenosovou rychlost,mam snad pravo ji vyuzit jak uznam za vhodne.Treba poslouchanim int.radia. Podle vas bych v kramu zaplatil deset housek a dostal pet.

 

Tenhle přístup lze brát v potaz jen u garantovaných přípojek s agregací 1:1. Takové přípojky se ale vyznačují cenou o řád vyšší (připíšeš k tvému paušálu na konec nulu navíc). U normálních přípojek to je asi tak, že je třeba brát v potaz, kolik těch housek je na krámu. Jestli jich ráno dovezl pekař 200, tak tvých 5 bude rozhodně levnějších a dostupnějších, než když jich přivezou 5 a všech 5 budeš chtít jen pro sebe (tzn zbytek dědiny nedostane k housce ani čuchnout a druhý den jsou připraveni zalpatit klidně dvojnásobek ceny, aby alespon jednu housku dostali).

 

Nabit hubu pekari kterej slibil ze priveze 500 housek a privezl jenom 200. Nebo jit do jinyho kramu. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ted jsem uplne a naprosto mrtvej, zadny spojeni, zadny data na torr. Vsechno cerveny, vsude samy 0. Pokud to je zamer, tak dobra prace ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník piposek

Nabit hubu pekari kterej slibil ze priveze 500 housek a privezl jenom 200. Nebo jit do jinyho kramu. :D

 

No jasně, když jich je objednáno 500 (tedy zaplaceno profesionální připojení s agregací 1:1), tak bezpochyby je to selhání pekaře (nebo prodejce, nebo přeprodejce). Ale málokdo určitě platí takový paušál, aby mohl 100% říct, že se těch 500 každý den odebere, takže každý obchod raději objedná jen 200, než aby mu 300 zůstalo na strouhanku. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to piposek: tohle je ale skutečně problém onoho zmíněného pekaře. Jestliže si (teď trochu opakuji, s dovolením, co se tady již psalo) kdokoliv objedná z platné nabídky příslušný tarif, platí za tuto službu, musí být poskytovateli naprosto jedno, jak tuto službu využívá. Napadá mne příměr s DVB-C. Zaplatíš si určitý tarif a nikdo Ti také nemluví do toho, na který kanál se kdo a kdy kouká resp. si z něj nahrává. A ještě poznámka, nejsem ani "stahovač" ani "hráč po netu" pouze obyčejný uživatel. Pokud jakákoliv omezení skutečně jsou/mají být, nechť jsou uvedena tato omezení v obchodních podmínkách, při podpisu smlouvy. Howgh :D

  • -
  • -
  • TV Komplet
  • CA
  • Střední Čechy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník piposek
to piposek: tohle je ale skutečně problém onoho zmíněného pekaře. Jestliže si (teď trochu opakuji, s dovolením, co se tady již psalo) kdokoliv objedná z platné nabídky příslušný tarif, platí za tuto službu, musí být poskytovateli naprosto jedno, jak tuto službu využívá. Napadá mne příměr s DVB-C. Zaplatíš si určitý tarif a nikdo Ti také nemluví do toho, na který kanál se kdo a kdy kouká resp. si z něj nahrává. A ještě poznámka, nejsem ani "stahovač" ani "hráč po netu" pouze obyčejný uživatel. Pokud jakákoliv omezení skutečně jsou/mají být, nechť jsou uvedena tato omezení v obchodních podmínkách, při podpisu smlouvy. Howgh :D

 

DVB-C je něco jiného, tam vůbec nezáleží na tom, jak se kdo chová. Agregace tam taky není, protože po síti běží úplně všechno a vždycky ikdyž nemáš digitál placený vůbec, nebo jen některé multiplexy.

Jinak já to tam ve smlouvě mám, že může být připojení omezeno... A jsem si jistý, že všichni ostatní taky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to piposek: rozumím tomu, vím že u DVB-C je to jiný případ, uváděl jsem toto pouze jako příměr. Smlouvu nazpaměť neznám a je klidně možné, že tam tuhle pasáž skutečně, stejně jako řada dalších, mám. Jsem si jist, že tam není nic konkrétního, protože jinak by např. "stahovači" příslušnou smlouvu vůbec nepodepisovali.

Myslím, že tahle celá debata je ono příslovečné "mlácení prázdné slámy". Pokud se komukoliv z nás klientů UPC, nebude cokoliv pozdávat má 3 možnosti,smířit se s tím, může se pokusit kontaktovat operátora a "řešit" s ním daný zádrhel nebo odstoupit od smlouvy. Přeji všem pohodový víkend. :D Moooonty

  • -
  • -
  • TV Komplet
  • CA
  • Střední Čechy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zazil jsem cloveka (ma balicek TV+net), ktery koukal online na prenos tenisu i kdyz to bylo zrovna na Galaxii. Ptam se ho proc na to nekouka na telce, jen na me cumel jaky jsem zaostaly debil ze stromu ma prece vysokorychlostni internet. Uz naprosta demence je poslouchani online radia kdyz se mu v regalu prasi na zanovni Sony sestavu.

To je blbost, prave v tomhle je budoucnost internetu.

 

Jako jaka? U TV nekoukam na okenko v monitoru v pripade reklamy prepnu. Mam vetsi pohodli sedim na pohovce muzu u toho neco bastit atd. U PC sedis jako pecka na zidli a louskas 3/4cni okno. Sorry ale pokud mi neco bezi online a zaroven to davaj v TV pujdu radeji vzdy k TV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem tuhle koukal na ČT24 on-line. Nechtělo se mi vstávat od počítače a zapínat televizi. Jo a ušetřil jsem pár Wh. 8)

 

Heh chces rict ze tvoje PC zere min jak TV? Co to mas doma 2m plazmu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uzivatele maji casto wifi plati 300,- a opravdu jim to staci na surfovani a tak DC atd. neresi. Ti s kabelem ani nemusi umet a ani tomu rozumet, vetsinou to zmakne jejich ratolest nebo znamy. Setkavam se bezne s lidmi kterym kamarad vse pripravi a jen vysvetli tady do kolonky vypln co chces, vyber si a stahuj. Poznavam tyhle trubky pac potom posloucham ze jim to nefunduje a nic to nedela (protoze je to nedejboze v raru, isu, nebo to chce crack atp.) Stahuji i takovy negramoti kteri Ti do oci vplivnou ze maji doma core2duointernet. Dokonce to zvlada i muj svagr a ten poprve pocitac obsluhoval nekdy loni pred vanoci. Sice okolo pocitacu nechape vubec nic, ale nedavno mi sdelil ze hry pro malou stahuje a pali.

Podle me tihle tydyti mrvi sit daleko vic protoze si proste neuvedomuji ze casto delaji naprosto zbytecne veci ktere vytizi sit. Napr. chce se kouknout na film stylem kouknu-smazu rozumny clovek stahne avi cca. 700MB. Neznaly trouba zvesela sosne 5GB i s pridavkama. Zazil jsem cloveka (ma balicek TV+net), ktery koukal online na prenos tenisu i kdyz to bylo zrovna na Galaxii. Ptam se ho proc na to nekouka na telce, jen na me cumel jaky jsem zaostaly debil ze stromu ma prece vysokorychlostni internet. Uz naprosta demence je poslouchani online radia kdyz se mu v regalu prasi na zanovni Sony sestavu. Dnes uz neni otazkou jestli vim co delam vzdy se najde kamarad znamy ktery vi co delat. PC se hodne lidi bohuzel snazi pouzivat jako rohlik a maslo, ale pritom na tom delat vse co kde slysel.

 

 

Nejak jsem nepochopil co tim chtel basnik rici....Kdyz si za svoje penize koupim urcitou prenosovou rychlost,mam snad pravo ji vyuzit jak uznam za vhodne.Treba poslouchanim int.radia. Podle vas bych v kramu zaplatil deset housek a dostal pet.

 

Ukazoval jsem priklad ze stahuje dnes temer kazdy. K TV viz vyse a k radiu, kdyz mas doma sestavu za 20k budes poslouchat hudbu na chrochtacich s pseudo 5W ? Pokud budes poslouchat radio ktere nefrci po vlne neni co resit ale Evropu 2 po netu na plastovych cinach kdyz ma borec poctivych 100W ve stereu mi prijde debilita.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...