Přejít na obsah

Co rikate na internet Light


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Sháním nějaké internetové připojení pro mého kamaráda (nevyzná se v tom tak dobře). V domě má karneval. Zjišťoval jsem pro něj nějaký vhodný tarif. V úvahu pro něj připadal tarif light, ale ty jeho parametry jsou opravdu otřesné. Když se podívám na nabídku Netboxu, tak se mi chce brečet 150/150 s 1G limitem za 590 kč od Karnevalu naproti tomu Netbox nabízí 2048/256 bez limitu za 565,- viz www.netbox.cz . Když už není k dispozici Netbox tak aspoň to UPC se svým 256/64 za 555 kč s o hodně vyšším limitem. S prominutím nabídka Karnevalu je shit. Doufám, že se chlapci trochu pochlapí

Mas pravdu, pokud srovnas tarif Light s Turbem nebo s tarify UPC a Netboxu, tak je to opravdu shit. Pokud to ovsem srovnas s ADSL tak uz to zas takovej shit neni, protoze zkusenosti hodne uzivatelu s ADSL davaji vedet ze jsou s touhle sluzbou stale velke problemy, jak s realnou rychlosti, tak administrativni, nemluve o nesmyslnem FUP.

Momentalne prosakuji informace ze UPC bude opet zrychlovat a to pravdepodobne donuti zrychlit i Karneval, ktery uz ted je v porovnati s UPC ten pomalejsi.

Myslim ze v brzke dobe se da ocekavat ze i tarif Light urcite zrychli, takze bych se nebal Light nekomu doporucit.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrá, Light je tedy shit, tedy alespoň se současnými parametry. Když jsem podepisoval smlouvu, tak mi dealer říkal, že Light bude za polovinu peněz a poloviční rychlost :lol: . Samozřejmě nic písemně 8) .

Jenže 1090 měsíčně je pro mě moc. Snad to někdo pořeší příští rok. Z nějakých neznámých důvodů potřebuje manželka pevnou linku, takže ani ADSL není ztracené.

A koneckonců naštvaný uživatel je potenciálně ztracený uživatel :!: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomusi, pověz, proč hovoříš o "nesmyslném FUP"? Já ADSL mám a vycházím z toho, že platím relativně málo peněz z toho důvodu, že mám sdílené připojení. Pokud něco s někým sdílím, pak na jedné straně šetřím peníze, na druhé straně se ale musím do určité míry v užívání omezit, aby ten s kterým to sdílím, neztratil o sdílení (a šetření peněz) zájem. Mě to připadá zcela rozumné a divím se, že se někdo diví. Protože lidé jsou dost často velmi egoističtí a bezohlední, je zde FUP, které mě jako "fair usera" chrání před případnými "unfair usery". Pokud mi tato konstrukce služby nevyhovuje, mohu si za x-násobek pořídit kvalitnější připojení bez FUP. Co je tedy na tom FUP nesmyslné?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomusi a pak mám ještě jeden dotaz. Píšeš, že Karneval bude asi zrychlovat a chápu to tak (mýlím-li se sorry), že toto zrychlování by měla být pobídka si jej pořídit. Nerozumím tomu. Celá tato diskuze je přece vedena především o "vysokorychlostním připojení k internetu za málo peněz pro nenáročné domácí využití". V praxi se tedy jedná pouze o prohlížení stránek, epoštu a občas nějaké to stažení softwaru. Těžko lze od tohoto segmentu za tyto peníze při současné situaci na trhu očekávat více. K čemu by mi tedy nějaké zrychlování Lightu bylo dobré? Dle mého chápání potřeb zákazníka v tomto segmentu je lhostejné, jestli to jede 256, 512 nebo cojávím 800, ale zásadní je cena a datový limit. A oba tyto parametry má Light tristní a zatím se nezdá, že by Karneval pospíchal s tím něco udělat (důvody zde již několik diskutujících bystře odhalilo). Čili, pokud se doma nebo v práci nechci nebo nemohu zbavit pevné linky a ADSL je dostupné, pak považuji Light za nesmyslnou nabídku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chování Karnevalu není zrovna seriózní. Všimněte si položky v ceníku "Manipulační poplatek (při snížení na nižší tarif služby) 500,-Kč". Před nějakou dobou to bylo "jen" 220,-Kč. Při výpovědní lhůtě 1 měsíc tak najednou platíte dva měsíce stejnou taxu a přitom jeden měsíc už jedete Light. Samozřejmě změna na vyšší tarif je zdarma. A jestli si můžete vybrat tarif, pak poplatky si vybrat nemůžete.

Velmi mi to připomíná chování bank, kterým za to, že mají vaše peníze platíte měsíčně nehorázné poplatky.

Zřejmě pořád platí, poslední dobou mnou velmi oblíbená věta z jedné povídek Š+G, NECHCI SLEVU ZADARMO!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derek
Chování Karnevalu není zrovna seriózní. Všimněte si položky v ceníku "Manipulační poplatek (při snížení na nižší tarif služby) 500,-Kč". Před nějakou dobou to bylo "jen" 220,-Kč. Při výpovědní lhůtě 1 měsíc tak najednou platíte dva měsíce stejnou taxu a přitom jeden měsíc už jedete Light. Samozřejmě změna na vyšší tarif je zdarma. A jestli si můžete vybrat tarif, pak poplatky si vybrat nemůžete.

Velmi mi to připomíná chování bank, kterým za to, že mají vaše peníze platíte měsíčně nehorázné poplatky.

Zřejmě pořád platí, poslední dobou mnou velmi oblíbená věta z jedné povídek Š+G, NECHCI SLEVU ZADARMO!

 

Prechody na nizsi tarif se plati vsude, to sis toho jeste nevsiml ? U NetBoxu nebo mobilnich operatoru ? A tusim i u tarifu u CTc.

Moralne to mozna je tezko vysvetlitelne, ale trzne docela jednoduse a logicky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dereku, nedomnívám se, že při přechodu na nižší tarif se platí všude. Mohu opět pouze sdělit svojí zkušenost. U Eurotelu máme jako firma podepsanou KA smlouvu (významný zákazník) a jednou měsíčně si u každého našeho čísla můžeme změnit tarif bez poplatku dle libosti. U Telekomu jsem shodou okolností minulý měsíc jako obyčejný klient také měnil tarif a také po mě žádný poplatek nechtěli. A takových firem bude jistě více. Vždy záleží především na tom, jaké chování jim trh dovolí.

Zcela souhlasím s tím co píše Jarda. Drzé chování bank, stavebních spořitelen, Karnevalu a podobných skoro monopolních firem mě neobyčejně popouzí. Naprosto nestydatě zneužívají svého postavení na trhu ke zvyšování svého zisku, k urychlování návratnosti vloženého kapitálu. Pokud má vysoké zisky firma vystavená řádné konkurenci na trhu, pak klobouk dolů, musí opravdu odvést kus skvělé práce aby zisk vyprodukovala. Co včak říci o stavební spořitelně XY nebo bance Z, která si z roku na rok zvýší poplatek za nějakou naprosto nezměněnou službu na dvoj či trojnásobek a "nečekaně" to samé udělají i všichni ostatní "konkurentni" ? Já tomu říkám pracovně lumpárna ... . (Admine promiň mi expresívní výraz).

A Karneval není ve srovnání s těmi výše zmiňovanými bankami či spořitelnami žádný nedouk ... .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derek

Ja jsem chtel zminovat hlavne ten NetBox, ten slavny NetBox, ktery tady otloukaj o hlavu tak casto tem, co se "zastanou" karnevalu. A vis proc jsou ty zmeny tarifu zpoplatneny ? nebo proc ti je Eurotel dovoli jenom jednou mesicne ? (beztak mam dojem, ze si vyjimka a to jenom diky Vyznamnymu zakazniku - mame VPNku u Oskara a taky po nas chce poplatky za zmenu tarifu dolu, pouze prvni rok kdy jsme byli v nejaky akci, jsme to meli gratis) a to samy plati o ostatnich a hlavne beznych zakaznicich, cili fyzickych osobach a to hlavne doslova.

Ale abych se vratil k tem zmenam jako takovym - vis proc je tam firmy maji ? protoze jsme v Cechach a vsichni by s nima vychcavali. Tzn. "ted se mi to nehodi, ted budu malo telefonovat/surfovat/cokolivjinyho, tak si snizim tarif a az to zase budu potrebovat, tak si to hodim zpatky. Mozna to neni tak markantni tady, ale z hlavy me napada napriklad Go tarify - jeden je na sms, jeden na volani mimo spicku a posledni kompromis. Ale kdyby ET nechtel poplatek za zmenu, tak by vychcankove prepinali tarif podle potreby.

A protoze napr. u pausalnich zakazniku, ve chvili kdy ty jim reknes, chci dvacet karet vsechny tady s tim nadstandardnim tarifem, tak na tebe zacnou nahlizet jinak, venovat se ti a podle tebe (a dalsich jako ty) treba i zacnou rozvijet nove sluzby. A pak bac, ono se ukaze, ze ten perspektivni zakaznik jenom vyuzil cenovy akce a ted bude sockovat na nejnizsim moznym tarifu aby usetril.

 

Takze oni se i firmy branej tomuhle prebihani, protoze oni pak kvuli tomu musi menit strategii a plany postavene na situaci na trhu, proto ji timto zpusobem trochu regulujou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm
Tomusi, pověz, proč hovoříš o "nesmyslném FUP"? Já ADSL mám a vycházím z toho, že platím relativně málo peněz z toho důvodu, že mám sdílené připojení. Pokud něco s někým sdílím, pak na jedné straně šetřím peníze, na druhé straně se ale musím do určité míry v užívání omezit, aby ten s kterým to sdílím, neztratil o sdílení (a šetření peněz) zájem. Mě to připadá zcela rozumné a divím se, že se někdo diví. Protože lidé jsou dost často velmi egoističtí a bezohlední, je zde FUP, které mě jako "fair usera" chrání před případnými "unfair usery". Pokud mi tato konstrukce služby nevyhovuje, mohu si za x-násobek pořídit kvalitnější připojení bez FUP. Co je tedy na tom FUP nesmyslné?

 

No nejsem sice Tomus, ale přesto zareaguji.

 

FUP mi přijde unfair. Provideři často ani nemají stanoveno, kdy přesně uživatele omezí, takže to mohou v podstatě dělat, kdy se jim to hodí. Na jednu stranu to sice může pomoci méně náročným uživatelům, kteří chtějí stabilní rychlost ale stahují jen minimálně, na druhou stranu to zase značně degraduje poskytované připojení pro uživatele, kteři využívají Internet více. Navíc u ADSL se uplatňuje agreagace, datový limit a navíc FUP - to už je trochu moc :!: :!:

 

U Karnevalu máme limit 20 GB (nebo 40 GB), pak rychlost klesne (tedy u uživatele PPK rychlost klesá už při 19 a něco GB :lol:). To mi přijde fér. Je jasně stanoveno, kdy klesne rychlost. Samozřejmě to má účinek jako FUP - většina uživatelů si "rozloží" limit na celý měsíc, takže nedochází k přetěžování sítě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vraťme se zpátky k podstatě problému: Proč Netbox dokáže nabídnout 2048/256 bez omezení za stejnou cenu jako Karneval, který nabízí 150/150 s limitem 1G? Proč když to jde u jednoho a tak to nejde u druhého?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...