Přejít na obsah

Horizon Go


Návštěvník Anonym

Doporučené příspěvky

Moc to nechápu,UPC zaplatí vysílací práva,já si koupím služby kab.televize,tak by snad mělo být jedno,jestli se dívám v Praze,nebo Mnichově.Stejně službu spustím jedině po přihlášení do moje UPC,čímž potvrdím,že kabelovku mám zaplacenou.Něco jiného by bylo,kdybych se díval přes nějaký volně přístupný web,ale takhle??

Stejně jako ČT Sport nemůže vysílat některé věci online, stejně jako satelitní operátoři nesmí prodávat služby do zahraničí atd. Tohle není chyba operátorů, to jsou pravidla poskytovatelů kanálů a majitelů práv k vysílanému obsahu.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc to nechápu,UPC zaplatí vysílací práva,já si koupím služby kab.televize,tak by snad mělo být jedno,jestli se dívám v Praze,nebo Mnichově.Stejně službu spustím jedině po přihlášení do moje UPC,čímž potvrdím,že kabelovku mám zaplacenou.Něco jiného by bylo,kdybych se díval přes nějaký volně přístupný web,ale takhle??

 

Asi tomu nerozumíš. Vysílací práva nakupují jednotlivé stanice, nikoliv UPC. UPC pouze tyto stanice a jejich obsah šíří dál. Buď do tvé TV nebo v budoucnosti do mobilu či tabletu. Stanice zpravidla nakupují práva pouze pro zemi, kde vysílají - v tomto případě ČR. Prostě z principu to nejde a ani to nikde takhle ve světě nefunguje. Myslím, že ČR je dost velká země na to, aby to stačilo. Buď rád, že ti to půjde alespoň na chatě...

 

Jestli chceš chytat české TV i v cizině, sleduj třeba ČT24 a Óčko, které do světa oficiálně po netu přes web vysílají.

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Je to zajímavé. I když, abych se přiznal, nejsem přítelem vázání služeb na jednoúčelovou aplikaci a operační systém. Jak už se ve výše uvedené specifikaci služeb píše, aplikaci si stáhneme pro iOS a Android, čímž si de facto vyřadíme potenciální zákazníky s telefony a tablety s WP, ale hlavně s notebooky s Windows.

 

Cesta jednoúčelových aplikací je velmi drahá na vývoj (musíme pokrýt co nejvíc platforem, abychom mohli oslovit víc klientů než konkurence), údržbu (v dnešní době jsou aktualizace OS na denním pořádku a každá z nich může naši aplikaci znefunkčnit nebo způsobit její nestabilitu; zákazníci také mohou a budou používat víc verzí daného OS, což klade o to vyšší nároky na odladění a udržení aplikace v provozu) a hlavně nutnou podporu, protože zákazník se nechce v problémech vrtat, ale chce jednoznačnou odpověď, což znamená tým techniků, který dokáže problém nasimulovat, vyřešit a sepsat srozumitelný návod pro tým telefonních operátorek a zákazníka. Při počtu operačních systémů (zatím jsou 2) a počtu používaných verzí (což u iOS budou 2-3 a u Androidu min. 5-6), je to neskutečný opruz a drahé, velmi drahé, pokud opravdu problémy chcete řešit a vyřešit ke spokojenosti zákazníka. A nové verze OS se objevují každý rok a s nimi i nové problémy s kompatibilitou aplikace. A i když máte snahu, ale problém nevyřešíte, tak jeden nespokojenec vám na webu udělá víc špatného povědomí o službě než tisíc spokojených dobré jméno. Samozřejmě můžete aplikace vyvíjet a podporovat jen pro nejnovější verzi OS, ale tím se zbavíte poměrně značného počtu možných zákazníků, kteří své zařízení na tuto verzi buď nemohou nebo nechtějí upgradovat.

 

Chce to něco univerzálního, něco co umí všechny zařízení, tedy html5 a h264. Jeden portál (s rezponzivním designem) pro všechny zařízení, jedno přihlášení, jeden vývoj, jedny problémy.

 

Úspěch služby taky záleží její na ceně, protože cena mobilního připojení je dost drahá (hlavně s FUPem, který dovolí delší sledování videa) a pokud by byla drahá i cena této služby, tak se obávám, že to rozhodně není takový "must have", aby se tato služba nějak více rozšířila a hlavně zaplatila. A samozřejmě bude záležet i na programech, které tam budou. Pro mě je to například nezajímavé téměř za jakkoliv nízkou cenu pokud by tam nebyly sportovní programy, i když uznávám, že v tomto budou preference zákazníků různé. A taky bych se rád podíval na sportovní zápas spíše na obrazovce 15,4" notebooku než na obrazovce 4" mobilu (typicky dovolená, služební cesta, víkendová chata), což podle výše uvedené specifikace nepůjde. Možná by to sice šlo přes BlueStacks (emulace Androida na Windows), ale to bych jako zákazník nechtěl řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda

Horizon Go je doplňková služba ke službě digitální kabelové televize, prostřednictvím které Vám zpřístupňujeme vysílání televizních programů na různých elektronických zařízeních (PC, notebook, tablet, smartphone).

 

Takže předpokládám, že Horizon GO na PC a notebooku půjde, stejně tak jako na nich funguje i HBO GO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsem přehlédl. Četl jsem jen "Po registraci do Moje UPC si Službu Horizon Go můžete aktivovat v tabletu nebo telefonu s

operačním systémem Android nebo iOS."

 

Samozřejmě pokud to pojede i na Windows přes prohlížeč, budu jen rád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja rozchodil aplikaci Horizon Go na PC pres aplikaci You Wave (videa pochopitelne nejedou, protoze se zatim nelze prihlasit), coz je emulator Androida, na celou obrazovku to ale hodit nelze,

vsak muzete vyzkouset sami, je tam ke stazeni trial verze, ktera kdyz vyprsi, tak staci odninstalovat a znovu nainstalovat a jede dal:

http://youwave.com/

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...