Přejít na obsah

Nucená výměna modemu


Návštěvník HonzaCZ

Doporučené příspěvky

Pokial nema najvyssi program 500 Mbit, tak nie je jediny dovod pre Compal - 20+ W spotreba je dost vysoka (Cisco ci Technicolor ma okolo 9 W), vacsinou taky modem/router bezi 24h denne.. a o problemoch intel puma paskvilu (ktory je v Compale) tu bolo napisane viac nez dost.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník HonzaCZ

Ode dneška mám Compal. Dokonce mi technik zajistil i zachování původní veřejný IPv4.

Jenom když jsem to přepnul do bridge mode, tak se to zachovalo tak jako zvláštně ... nejdřív router za ním dostal 192.168.100.31 s lease time 20 sec. A pak dostal původní veřejnou a modem se se mnou přestal bavit na svojí adrese 192.168.0.1. V manuálu nebo někde jsem se dočetl, že v bridge mode se jeho IP mění na 192.168.100.1. Nejdřív mě trochu zmátlo, že neodpovídá na ping, ale web rozhraní tam frčí.

Tak uvidím, jak to bude běhat. Zatím to jede tak nějak stejně jako ten starej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník HonzaCZ

Dneska druhé zděšení, kdy si někdo nebo něco řeklo, že v 10 dopoledne je fajn čas pro aktualizaci firmware v modemu. Což jsem samozřejmě zjistil až po 10 minutách, co to všemožně blikalo, nešel net a nedalo se k tomu připojit. 

Po tom, co mi to skoro 3 roky fungovalo prakticky jen s několika málo výpadky, jsem na tyhle věci citlivý. 😄

Upraveno uživatelem HonzaCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes u mě proběhla nucená výměna modemu UBEE3206 za Compal. Člověk, který výměnu dělal, moc na technika nevypadal. Na jakýkoliv dotaz neuměl odpovědět, jen přišrouboval koaxiál, připojil napájení a řekl, že během 30 min by se to mělo rozeběhnout, že musí běžet, protože toho má moc. Internet se po 15 minutách rozeběhnul, po dalších 20 minutách spadnul, pak se znovu rozeběhnul. Rychlost je po kabelu tak 170 Mb, i když mám tarif 300. Dám tomu nějaký čas, snad se to spraví. Ale mate mě, že svítí pouze kontrolka napájení, ostatní blikaly jen na začátku, pak zhasly. Je to normální ?

  • Internet 300
  • -
  • TV Start
  • Wifi Modem Compal
  • Praha 10
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník HonzaCZ
 

Ale mate mě, že svítí pouze kontrolka napájení, ostatní blikaly jen na začátku, pak zhasly. Je to normální ?

Jo, to je normální. Svítí jenom dole bílá, když je v režimu router, nebo zelená, když je v režimu bridge/modem. Ostatní svítí jenom chvíli po restartu zeleně nebo když se něco děje, tak červeně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď. Když už UPC vydává nějaké příručky, mohl by je předtím zkontrolovat. Na str.8 se píše :

Wi-Fi

Červeně: Porucha bezdrátové funkce

Zeleně: Bezdrátové rozhraní je nyní aktivní.

ONLINE

Bliká zeleně: vyhledávání připojení k internetu, vysílání nebo příjem dat prostřednictvím internetu.

Zeleně: Připojeno k internetu

 

  • Internet 300
  • -
  • TV Start
  • Wifi Modem Compal
  • Praha 10
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...