Přejít na obsah

Pomalý internet


Doporučené příspěvky

Zdravím,

Dokázal by někdo poradit? Mě už nic nenapadá.Mám internet od Vodafonu a před pár měsící jsem se nechal připojit na 1 Gb/s linku.První měsíce vše fungovalo perfektně, ale nyní je to katastrofa.Reálná rychlost stahování je cca 3-6 mb/s a někdy zcela vypadne- Vyzkoušeno z více zdrojů, Youtube a další streamovací služby se sekají. Připojeno kabelem k PC ( CAT 5), ale vypadává i wi-fiA teď je to nejdivnější. Výsledky testů měření je z každé webovky jiné. Test ČTU ukazuje cca 160 Mb/s. Vodafone a Speedtest.net ukazují hodnoty nad 800mb/s, rychlost.cz ukazuje stahování z jednoho vlákna 55,5 mb/s z více vláken 451mb/s.Technik z vodafonu přijel, vše přeměřil a prohlásil, že tu s tím žádný problém není. Poradil vyměnit kabel. Koupil jsem nový kabel CAT6 a vše stejné. Na pc jsem zkoušel aktualizovat ovladače sítové karty a nepomohlo, nicméně stejný problém je i na notebooku v případě, že ho připojím na kabel

Dokázal by někdo poradit kde může být zakopaný pes?

  • Premium
  • Premium 5G
  • -
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Plzeň
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná je to způsobeno nekvalitním signálem na modemu, například vlivem rušení od mobilních sítí 5G, to si můžeš částečně zkontrolovat i sám, pokud půjdeš do nastavení modemu, tak bys tam měl najít záložku downtream a upstream, ve které najdeš tabulku s jednotlivými kanály kde bude vidět jejich úroveň a kvalita, asi tomu nebudeš rozumět tak bude lepší když uděláš screenshot a pošleš to sem na fórum, ideálně to dělají ve chvíli kdy je nějaký problém s rychlostí

a rychlost samozřejmě měř pokud možno na počítači připojený kabelem k modemu.

Druhá možnost je že může být třeba vadný modem.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš na mysli tohle? Nic jiného jsem nenašel

A děkuji!

Spoiler


obrázek_2024-02-08_181934212.png

obrázek_2024-02-08_181952598.png

 

Pc připojený k modemu mám. Dokonce jsem dnes vyzvedl a připojil uplně nový optický kabel typu 6. Vše stejné. Mohu i přidat zprávu z garantovaného meření ČTU.

  • Premium
  • Premium 5G
  • -
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Plzeň
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nebude ono 🙂 

1. Jedná se o připojení přes Koax nebo se jedná o FTTH optiku?

2. Když už máme proskenované WiFi pásmo, jaká je název vaší WiFi, abychom případně mohli doporučit změnu kanálu?

3. MAC adresa by nebyla? Klidně do PM, stačí kliknout zde.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano to je ta správná tabulka, ale žádný problém tam nevidím, všechny hodnoty jsou v normě, bohužel modemy Vodafone station neukazují chybovost, takže víc se z toho zjistit nedá, ale pošli Markovi tu MAC adresu modemu, on ti k tomu snad řekne něco víc.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...