Přejít na obsah

Pomalý internet


Doporučené příspěvky

Těžko říct, ale spíš myslím to bude v pořádku, osm kanálů jsem ještě nikde neviděl že by se používalo naráz, obvykle modem pro upstream používá 4 až 6 kanálů a někde k tomu ještě OFDM kanál, pokud je k dispozici v dané lokalitě a hlavně on si stěžoval na problémy s downloadem, ale může zkusit udělat test jestli je rychlost uploadu v pořádku.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vše OK prý. Ztrátovost prakticky nulová, OFDM v naprostém pořádku, restarty a výpadky nic, signál také v pořádku. 

@Milan151019Prý tam zapnuli podrobné sledování (hlavně pingu) a jestli budete o víkendu modem používat, tak se začátkem příštího týdne máte ozvat, aby to prověřili (možná budou chtít dělat při hovoru nějaké další testy). 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak druhá návštěva technika. Vše proměřil a vše je prý OK.

Ale přišlo se na něco divného: Při stahování jsme otevřeli správce úloh a síť a ta přijmá 70Mb/s, ale prohlížeč stahuje jen cca 4-5 Mb/s.To je velice zvláštní. Měl by někdo nějakou radu?

Děkuji

  • Premium
  • Premium 5G
  • -
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Plzeň
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A při přerušení stahování to ve správci úloh spadne na nulu? Pokud ne, tak běží i ještě nějaké jiné stahování.

Prohlížeč Chrome ukazuje rychlost v MBps, správce úloh v Mbps, ale i tak to je rozdíl 40 vs 70 Mbps. A pokud nemáte chybu v jednotkách, tak je rozdíl extrémní.

 

Nemůže to být tím, že data přichází poškozená a tak si prohlížeč žádá opakované zaslání paketů?  To by teoreticky mohlo být ono. Chrome ukáže jen přijaté užitečná data, správce úloh započítá i ta poškozená, která se budou posílat znova.

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Antivir i firewall jsem vypl pro účel testu a vše stejné. Jiný datový tok kromě stahování nebyl

Přišel jsem na něco zajímavého. Přes download manager se stahování chová jak má 80-110 MB/s. Ale přes jakýkoliv prohlížeč to spadne na 5-6 MB/s.

Ještě jsem zkusil připojit mobil přes USB a udělat z něj hotspot. V tom případě se prohlířec chová jak má a stahování jede cca 20MB/s, stejně jako na download manageru.

Opravdu je mi tohle záhada.

  • Premium
  • Premium 5G
  • -
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Plzeň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za toto se velice omlouvám. Při první registraci mi nepřišel ověřovací email do gmailu ani po delší době a tak jsem to řešil takhle. A ještě jsem blbec zapomněl ten jednorázový email pro přihlášení.

 

  • Premium
  • Premium 5G
  • -
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Plzeň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...