Přejít na obsah

Premier Sport 3


Beris
Přejít na řešení Vyřešil Ondra - Vodafone,

Doporučené příspěvky

Tohle tříštění a přesouvání práv mě na jednu stranu štve i když na TV prakticky nekoukám. Když si člověk přečte, kolik ta práva stojí a jejich cena u prestižních soutěží a divácky sledovaných sportech letí stále směrem vzhůru. Mohou za to částečně i samotné stanice, které se přeplácí, jen aby získali exkluzivitu. Jakmile ji získají, nastává pro ně ještě větší boj a to prodat obsah dostatečnému množství lidí/společností, aby zajistili příjem, který ideálně přesáhne náklady na daný kanál, ale zase musí koukat na to, aby to pro ně byla stále konkurenční výhoda oproti ostatním velkým hráčům na trhu. Když se jim to povede, tak co se stane. Další období začne s vyvolávací cenou na té minulé. A buď někdo přeplatí či nikoliv. Každopádně náklad se vždy přesune na zákazníky a inzerenty. Ani jedna skupina se nechce atraktivního obsahu vzdát. Ale čekám, kdy dojdeme do fáze, že cena už bude tak vysoká, že počet abonentů bude nerentabilní. I když jde všem operátorům o zisk (a teď se nebavíme o konkrétní akci, ale z dlouhodobého výhledu), částečně tím bojují i za potencionální konzumenty, jelikož svým odporem tlačí na regulaci ceny, protože je my tlačíme na zachování přijatelných cen pro většinu.

Příklad vycucaný z prstu: Vodafone stojí mezi tím, zda kývnout na podmínky poskytovatele (Nova Sport 5 a 6, Premiere Sport 3...) a zvednout cenu balíčku Sport ze 150 na třeba 220Kč jako ostatní balíčky, jejichž součástí jsou ale VOD služby třetích stran. Vždy musí propočítat, zda by to stále bylo ziskové. Zda odejde a nepřijde více lidí, když tento obsah nebude, než zda odejde a nepřijde více lidí, když se zvedne cena.

OT: Nevím, jak a zda dnes fungují Sport bary, ale dle mě mají dnes opět smysl. Nedávno jsem byl v hospodě a běžel tam hokej (hrál můj oblíbený klub) a musím říci, že jsem si to užil a byla to pro mě lepší varianta než si platit nějakou službu. Po hokeji se tam většina shodla, že chtějí vidět ze záznamu nějaký anglický fotbal, tak běželo to. A to se bavíme o zaplacení jednoho sportovního balíčku od jednoho poskytovatele. Na druhou stranu musím uznat, že jsem tam utratil víc, než kdybych si zaplatil jeden balíček a platil jen za to, co zkonzumuji sám doma. V případě, že bych si toho platil víc, možná by mi vyšlo na stejno pohostit i těch pár přátel vs. jít do Sport baru.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Marek-26Jasně, je to nabídka vs poptávka. Jestli to dojde do stavu, který popisujete - to je dobrá otázka, možná ano, možná ne. Spíše si myslím, že se v důsledku rozšíří sportovní přenosy mimo klasické TV služby a budou k dispozici jako streaming subscription. Což nemusí být vůbec zlý model - platit jenom za ten obsah, který chci (já sleduji v TV jen ten sport, na filmy / seriály se raději podívám z nějaké streamovací služby, ideálně ve vyšší kvalitě a originálním znění).

Sport bary byly zajímavá věc, ale netuším zda to vůbec ještě funguje. Ale pokud ano, tak si myslím že minimálně - velké sportovní události mají sledovanost v statisících (200-500k), bary toho pokryjí zcela minimálně dle mého názoru.

 

  • Premium
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Marek-26 Sportbary fungují (namátkou Arena v Brně na Hybešové), ale dneska není problém i v normální hospodě/restauraci, protože ty sporty tam mají běžně zapnuté, obvykle přes internet na tarifu O2 TV Business (3000 Kč měsíčně bez DPH při závazku na 2 roky). Ovšem pokud to není atraktivní sport typu hokeje, jak jsem psal výše (+ ještě Tipsport extraliga), tak sledovanost upadá s počtem vypitých piv a po pátém už je všem fuk, co na té obrazovce bliká :D
  • Souhlasím 1
  • Nesouhlasím 1
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...