Přejít na obsah

Nefunguje mi PS5 obchod s IPv6


wilx

Doporučené příspěvky

Mám 1Gbps internetové připojení. Modem přiděluje IPv6 adresy, ale neroutuje IPv6. Tahle situace rozbíjí přístup k Playstation Store a další funkce na Playstation 5, které se snaží přistupovat ke svému webu přes IPv6.  Na Playstation 5 není způsob, jak vypnout IPv6. Takže jediný způsob, jak to opravit, bylo dát Playstation 5 za router a na routeru vypnout forwardování IPv6.

Tohle je neudržitelná situace. Buď musí Vodafone vypnout DHCPv6 pro vnitřní sít, nebo musí spravit nastavení modemu tak, aby IPv6 fungovalo.

Upraveno uživatelem wilx
  • Premium DSL
  • -
  • -
  • Vodafone Station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Nefunguje mi PS5 obchod s IPv6

To asi nepodporuje. Mě se zdá, že to DHCPv6 nastavuje IPv6 DNS server a PS5 pak nedokáže resolvovat jména. Každopádně, tím, že jsem to dostal za ten Mikrotik router, kde jsem vypnul forwardování IPv6, se to vyřešilo. Co se týče modemu, zdá se ni, že neposílá správně RA (router advertisement).

Upraveno uživatelem wilx
  • Premium DSL
  • -
  • -
  • Vodafone Station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaká technologie to je? Kabelovka, optika? A jaký modem/router?

Compal, VF station i VF fibre station IPv6 podporují a routují, takže tady je něco podezřelého.

 

Jaký výskedek máte u testu na test-ipv6[tečka]cz (když je router v režimu s povolenou IPv6)?

 

 

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud by byl Mikrotik v roli routeru pripojeny do Station (Cable) v roli routeru, tak zadny problem byt nema. Station (Cable) nepodporuje prefix delegation, takze ani Mikrotik nemuze do LAN zadnou IPv6 oznamovat.

Podobna situace je u Station (Fibre), ktera sice umi dual-stack v rezimu router, ale jeji "bridge" je jakysi pseudobridge, kde uzivatelsky router nema IPv6 k dispozici. Aneb jde o dalsi kram se zkriplenym firmwarem. 🤷🏻‍♂️

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...