Přejít na obsah

Router TP Link Deco X-50 4G - nefunguje internet


Danyell

Doporučené příspěvky

  • Centrum péče

@DanyellPěkné odpoledne, informace o tom, s jakými modemy s jakými modemy můžete používat službu Připojení bez kabelu včetně konfigurace najdete na našich stránkách: https://www.vodafone.cz/pece/internet-data/pripojeni-bez-kabelu/porizeni-datoveho-tarifu-bez-modemu/. Pokud zařízení nějakým způsobem nesplňuje kritéria a není na seznamu kompatibilních modemů, nemůže garantovat funkčnost 😞  

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB
  • -
  • VF Station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Huawei 310s je dávno za zenitem, rychlost max. 150/50 Mbps a WiFi jenom 2,4 GHz (b/g/n). Nejlepším (byť nejdražším) řešením je již zmiňovaný GigaCube 5G a za něho již taktéž zmiňované AP Ubiquiti UniFi. Nebo pokud TP-Link, tak Archer MR600.

@Tube Obávám se, že běžné LTE modemy do bridge přepnout nejdou. On je vůbec problém sehnat čistě LTE modem, který nebude zároveň fungovat i jako router.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to jsem si právě nebyl jistý, hlavně se těmito Huawei... Ale i tak, pokud na Huawei vypne WiFI a kabelem ho spojí s Decem v Router modu. Tady si nejsem taky jist, zda-li to půjde, protože se to celé nastavuje přes mobilní aplikaci a tomu fakt nefandím. Ikdyž bude za dvojitým NATem, tak mu to pomůže aspoň s WiFi a pak může řešit modem.

Já osobně jsem na "pevném" LTE nikdy neběžel. Začáítky byly přes WiFi a pak došelo UPC a to mi jako první dalo modem only (Motorola). Takže jsem zvyklý mít vlastní router a dnes už za routerem i vlastní AP.

Snaži ljsem se jen tazateli aspoň nabídnout varianty s tím co má a co koupil.

@DanyellV popisku máš jako místo F-M. Není ve městě nějaký lepší net, než LTE? Vodafone/exUPC, xDSL, Poda? V pstruží mám jeden dům s chytrou domácnsotí - celé to běhá na Ubuquity Unifi (Router + 2 AP) a původně tam byla WiFi od Hnijník net. Dle počasí dost nestabilní. Nyní tam jede VF jako VDSL a má 75/30 reálně.

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samotné LTE modemy (bez routování) samozřejmě existují, ale jejich cena přesahuje 10t. Kč, což asi autor dotazu pořizovat nebude. Každopádně jak GigaCube 5G, tak i Archer MR600 jsou dostatečně výkonná zařízení na to, aby si v pohodě poradily s větším počtem zařízení a netřeba tedy volit řešení "router za routerem".
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpovědi. Koukal jsem na ten TP link Archer MR600 a k němu se dají připojit až 64 zařízení.

Také jsem chtěl kouknout na Gigacube 5G, ale bohužel o množství připojený zařízení není ani zmínka. Nevím proč to nemůžou napsat do popisu... Ví to náhodou někdo?

@Adolf.ShitlerTen AP Ubiquiti UniFi asi není WiFi router, co? Můj požadavek je prostě upgrade starého Huawei 310s. Mám zde pouze LTE připojení a zrychlování na 5G se tady konec spíše nebude. Tak měl bych sáhnout po MR600? Jde mi také o pokrytí celého domu 150m2 signálem. To budu potřebovat asi ještě repeater, že?

 

Děkuji

 

 

 

  • -
  • Super+
  • -
  • -
  • Frýdek-Místek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...