Přejít na obsah

Příprava kabeláže do bytu od rozvody


royal198
Přejít na řešení Vyřešil Honza B,

Doporučené příspěvky

Zdravím Vás,

 

V dohledné době se stěhuji do nového bytu, kde je podpora 1Gbit internetu od Vodafone.

Jelikož do bytu v současné době nevede žádný kabel (je to ještě předválečný barák), tak jsem od správce zjišťoval, jak tam jsou dělané rozvody od Vodafone z rozvodny).

 

Následně jsem zjistil, že na chodbě má každý byt přidělen jeden kabel, který se zde musí nasvorkovat a již připraveným husím krkem natáhnout do bytu.

 

Otázka: Jaký kabel si mám natáhnout do bytu, aby ho na tomto místě (viz. obrázek) technik Vodafone "nasvorkoval", v bytě se udělal na druhém konci kabelu F Konektor, který půjde přímo do routeru.

 

Jedná se o koaxiální kabel, dvojnásobně stíněný s impedancí (odporem) 75 Ohm a průměrem 5 mm?


Může být i například 75 Ohm a průměr 6,8mm? Má smysl 100 Ohm i když ty na fotce jsou 75 Ohm?

 

Kabel půjde ve velké blízkosti rozvaděče, může tam i přes stínění koaxiálního kabelu vznikat rušení?

 

Předem děkuji 

Bez názvu.jpg

  • Premium
  • Super+
  • Sport
  • Vodafone Station
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, royal198 napsal:


Může být i například 75 Ohm a průměr 6,8mm? Má smysl 100 Ohm i když ty na fotce jsou 75 Ohm?

🙂 Tak to skutečně ne. Vždy musí být 75R

 

Před hodinou, royal198 napsal:

bytě se udělal na druhém konci kabelu F Konektor, který půjde přímo do routeru.

Kabel půjde do tvojí zásuvky kabelové televize, a z ní potom krátkým kabelem do modemu.

 

Jinak 6,8mm není problém. Doporučím kabel Belden h121 nebo h125, nebo Draka AD10 atd...

POZOR při pokládce se nesmí zlomit/skřípnout či jinak mechanicky poškodit/namáhat

 

Ještě nám sem hoď fotku vnitřku toho kabelu na fotce, jelikož toto moc jako koax nevypadá (mohl by být, ale většinou není černý.)

 

PS. A Jseš si jistý že jsi vyfotil to správné ?

 

Proč jsou tam 2 ? Kam by pokračoval (byla li by tam spojka)

Pokud by se tam dala spojka, tak co chceš vést ?

 

Víš kam ty kabely vedou ?

 

 

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal CH7465VF, 1x CAM
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za reakce, ovšem má to jeden háček a díky kterému se v tom technik Vodafone nebude patlat a řekne, že to nemám připravené..
@kautskym@Honza B@Marek-26@sodekcz

Dva z husích krků na obrázku vedou z chodby do bytu. Husí krk v bytě končí v podhledu, který je již kompletně zadělaný (SDK) a jediný jak se do podhledu jde dostat je výřez na kabely pro světlo nedaleko toho, kde jsou právě husí krky. Technik se s tím určitě nebude dělat, aby to trefil dírou někde v podhledu a řekne, že to je můj problém a vlastně taky je.


Tudíž jediný co jsem "pro technika" chtěl udělat, je vyvést právě Koaxiální kabel z místa na obrázku do bytu, vytáhnout podhledem ven a nechat na něm veškeré svorkování kabelů atp. a proto jsem chtěl vědět správný typ kabelu, jinak by ta práce byla zcela k ničemu.

@Daviddvbc

  • Dva kabely jsou tam z důvodu, že jeden je pro náš byt a jeden pro byt souseda, kde to taky není protažené do bytu.
  • Pokusím se dnes ještě vyfotit vnitřek kabelu, jelikož se mi na první dobrou taky nezdálo, že to je klasický Koax jak ho znám já a pošlu 🙂
  • A kabely do této krabičky vedou barákem z rozvodny Vodafone u sklepa 🙂 Jen z krabičky již nepokračují ani do jednoho z bytů.

    Dodatečný dotaz ohledně toho rozvaděče, myslíš, že by to případně mohl být problém? 
  • Jedná se o obyčejný rozvaděč (není tam ani tří fázový proud)

 

Díky všem 🙂 

 

Upraveno uživatelem royal198
úprava
  • Premium
  • Super+
  • Sport
  • Vodafone Station
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaký rozvaděč ?

Myslíš rozvaděč kabelovky ? Tam se nic s 3fázovým napětím neřeší. Někdy tam není ani 230v přívod, někdy je napájené na dálku.

 

Nevím ale, proč toto řešíš, jelikož do rozvaděče kabelové tv NEMÁŠ CO ZASAHOVAT.

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal CH7465VF, 1x CAM
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...