Přejít na obsah

Vodafone TV a nastavení routeru


Návštěvník Martes
Přejít na řešení Vyřešil Návštěvník Martes ,

Doporučené příspěvky

No já nevím jestli jenom 2,5Gbps vůbec stojí za námahu. Zažil jsem přechod z 10Mbps na 100Mbps včetně výměny kabeláže, později ze 100Mbps na 1000Mbps také v mnoha případech včetně výměny kabeláže, ale neumím si představit že bych místo toho přecházel jenom na 25Mbps nebo později na 250Mbps. A levné to nebylo!

  • -
  • -
  • Základní
  • CA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Dobrý den. Už delší dobu po přechodu na VF TV řeším problém. Přípojku mám 200 / 200 MB/s. Synchron LabeNet. ISP má konektivitu na Vodafone optiku. Mám STB Vodafone Sagemcom TV2. Hlavní domáci router je TP Link AX 5400. STB je připojen přímo k portu LAN kabelem. Každý den buď TV vypadne a napíše mi něco ve smyslu, že nemám oprávnění sledovat tento program. STB se zasekne a nejde ani podcast pod hlavní nabídkou TV. Pokud ho odpojím od napájení a pak připojím, tak se TV rozeběhne. Běží online TV a jde přepínat programy. Jde se i posouvat do minulosti a přehrávat programy 7 dní zpět. Ale za několik hodin se STB opět zasekne. Příklad: Sleduju ČT1 a pak si vyberu něco ke zpětnému shlédnutí na jiném programu a STB opět napíše hlášku, že nemám oprávnění sledovat program. Na radu techniků Vodafone jsem nastavil DNS DHCP serveru na Google 8.8.8.8. a 8.8.4.4. Pak se to zlepšílo. Ale stejně to občas padne a zesekne se to. ISP tu byl a vše je v routeru a k němu dobře nastaveno. Odezva netu je 6 ms. Ping. Na STB jsou předinstalované HBO a VOYO a to běží kdykoliv a naprosto bez problémů. Nepomohlo ani přenastavení DNS na 1.1.1.1 a 1.0.0.1. Už jsem v koncích. Dokonce jsem vyměnil i STB za nový ve verzi TV2. Platím za balíky HBO Max a videotéku s VOYO a nějak mně štve pořád dělat restarty a sledovat černou obrazovku. Přitom aplikace v tabletu a v PC běží v pořádku.  Měl by někdo nějakou radu? Děkuji moc.

  • Super
  • Super+
  • Family, Cinema
  • Zyxel VMG8623-T50B
  • Hřebeč, Opletalova 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohledne DNS se neco resilo zde... https://www.techforum.cz/topic/62002-vodafone-tv-ve-webovém-prohlížeči/?do=findComment&comment=466435 

V 30. 10. 2023 v 21:03, Jiří P. napsal:

 

Neví někdo proč funguje TV pouze pres Vodafone DNS ?

Po delší době jsem zapl tv (web) a hned chyba WV1862 po narocnem testování jsem zjsitil že se TV vodafone nelíbí google DNS ?

Kdyz nastavim vodafone DNS tv bezi bez problemu.

 

V čem je problém ?

Co s tím ? Nějak nechci používat vodafone DNS chci své googlí 😄

OK.. malý update.. zdá se že pokud pouziji DNS napr od CZ NIC tv běží..

193.17.47.1
185.43.135.1

OK.. další malý update.. zdá se že změna DNS řeší i problémové fungování Vodafone TV na Android TV

DNS do CZ NIC zatím fungují dobře

.

  • -
  • -
  • -
  • CI
  • O-va
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...