Přejít na obsah

STB pro internet od jiných poskytovatelů


Návštěvník pilox

Doporučené příspěvky

Návštěvník pilox

Hojte, tím že jsem vzal internet od jiného poskytovatele, tak mi chce VF vyměnit STB za jiný, ale paní mi nedokázala říct za jaký...
Víte někdo co to je Za STB?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

@pilox Hezké ráno, k Vodafone TV dodáváme dva set-top-boxy, jak už psal tomus - standardní (https://www.vodafone.cz/pece/televize/vodafone-tv/set-top-box-vodafone-tv/) a premiový (https://www.vodafone.cz/pece/televize/vodafone-tv/set-top-box-vodafone-tv-premium/) 🙂 

  • -
  • Premium 5G
  • Komplet
  • VTV box
  • Chrudim
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník pilox

Tak jsem zjistil, přesto ze , rusím internet a modem jsem vrátil, tak aby mi mohla fungovat televize od VF , tak musím mít nulový tarif internetu a tak mít modem od VF , který ale nepotrebuju.

televize mi normálně funguje s internetem od jiného poskytovatele, tak proto to úplně nechápu. Ani na lince mi to nikdo nedokázal vysvětlit a divili se ze mi vlastně ta televize funguje.

technik nenesl StB ale modem , presto ze mi bylo řečeno ať ho vrátím…

Sám uznal ze ho nepotrebuju.

presto druhý den paní ze sanačního oddělení , tvrdí že podle techniků je modem potřeba a bez něj televizy nelze mít.Platit za pronájem modemu co bude ležet kdesi ve skříni se mi nechce.

je nějaká cesta? Nebo opravdu je nutné zrušit i televizy….

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předpokládám že pokud televize běží po koaxiálním kabelu přes DVB-C, tak je zřejmě Internet od Vodafonu potřeba, protože Vodafone box bez internetu nefunguje, teď je otázka zda po vás budou chtít také platit za podnájem modemu.

Při pořízení OTT varianty Vodafone boxu pak televize běží pouze přes internet a předpokládám že již není nutné ho mít od Vodafone.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"..pokud televize běží po koaxiálním kabelu přes DVB-C, tak je zřejmě Internet od Vodafonu potřeba.." Není třeba, proč?

Taky mám TV jenom přes koax, žádný inet od VF ani box není třeba. Stačí pouze CA modul, pokud chci sledovat i placené.

Inet by byl třeba, pokud bych v TV chtěl používat "červené tlačítko" nebo nějaké vestavěné aplikace (HBO Max, VF TV a pod.).

  • -
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pletete tu několik věcí dohromady.

@piloxPro bezproblémový provoz DVB-C televize s VTV boxem je nutné mít modem od Vodafone, za který se poté nic neplatí. Vodafone u svých boxů používá kódování Nagra, takže si dešifrovací klíče stahuje ze serverů Vodafone. Po IP vrstvě poté běží ještě VOD služby. Ne vždy a všechno na "cizím" internetu funguje. Doporučuji tedy vzít ten modem, vypnout v něm WiFi, zapojit do něj box a více se o modem nestarat.

@cvancara Je třeba, viz výše. Za UPC to bylo potřeba u Dawnu, který používal též Nagra kódování, ale ten měl modem v sobě. Není to potřeba v případě Conax zařízení, tedy CA modulů a Kaonů. Ale ty už mají před sebou jen pár let.

@tomus Pronájem nechtějí a je to jak říkáš. U OTT by to mělo fungovat i na cizí konektivitě, je primárně určena pro ty, kteří nebydlí v místě s exUPC konektivitou (DOCSIS, kde běží DVB-C).

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...