Přejít na obsah

SMS nefungují při vypnutých datech


Návštěvník Martin Ovcarov

Doporučené příspěvky

Tak třeba já 90% zpráv posílám přes Messengery, WhatsApp a pod., třeba WhatsApp když je připojený přes mobilní data a přijde na něj nějaká fotka nebo video, tak se automaticky nestáhne a čeká na potvrzení, Takže tohle by ti data vyžrat nemělo.

A jestli má kvůli tomu smysl pořizovat tarif s "neomezenými" daty když si vystačíš s takovým malým objemem dat, to je otázka, já si myslím že jsou lepší a levnější alternativy.

 

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Manželka měla Samsunga a tam se zapnutí chatu ve Zprávách nabízelo tak neodbytně, že se někdy uklikla, funkci povolila a nastalo peklo. Od někoho zpráva přišla ihned, od někoho druhý den, od někoho až za 14 dnů. To se pak těžko reaguje, když váz někdo někam zve a potřebuje rychlou odpověď. Zapnutí/vypnutí dat s tím nesouviselo (data nevypíná). Vypnutí funkce v telefonu nepomohlo. Metoda vypnutí služby přes Google nepomohla. Pak jsme dělali factory reset a měnili SIM kartu. Bohužel do týdne od factory resetu telefon umřel, takže nevíme, jestli něco z toho pomohlo, nebo jestli telefon byl nějak načatý a zlobil už z principu. Teď má jiný telefon a je klid. Nechali jsme si poslat několik SMS od lidí od kterých to nechodilo, všechno v pořádku.  Jinak používá WhatsApp, ale nemá to každá protistrana.

@Marek-26 myslím že zrovna Samsung má tohle blbě udělané a je kus problému na jeho straně. Nebo mezi Googlem a Samsungem, což normální člověk neodhalí.

V 31. 1. 2022 v 21:07, Adolf.Shitler napsal:

Ano, to je ten klíč k záhadě. Když si někdo funkci RCS aktivuje a pak vypne data, tak je pro ostatní stále viditelný jako potenciální příjemce RCS a lidé mu zprávy jako RCS posílají. Ovšem i tak po nějaké době v řádu minut - když si dotyčný mezitím data nezapne - bude zpráva doručena jako běžná SMS. Teď jsem si to vyzkoušel mezi dvěma Samsungy.

Tohle u nás nefungovalo. Data nedata.

Můj názor je, že funkce chatu zprovozněná googlem v aplikaci Zprávy od Samsungu je velmi nešťastné řešení. Tady se něco nepovedlo. U ostatních telefonů to nedokážu posoudit.

"Váz" mi pěkně uteklo:(

Upraveno uživatelem sodekcz
  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Martin Ovcarov

A mohu se jen zeptat, ten jiný telefon bylo co zač? Já tomu tak nějak rozumim, že to je záležitost Androida, z čehož bych soudil že změna telefonu nemá žádný význam (Já mám nové Xiaomi)

Já se z toho zbláznim... Ted jsem to zkusil ještě s kámošem a funguje to bezvadně! Jakmile si vypnul funkci chatu tak mě to napsalo že s uživatelem XXX si posíláte SMS a ty se doručily normálně a chatovat to chtělo až když si tu funkci povolil a zapnul data!!! Kriste, tak to je možná opravdu chyba někde v tom mým telefonu, přičemž normální je, že když si člověk tu funkci chatu vypne, tak to beží standartně přes SMS... Může být problém v tom odhlašování od IRS? Anžto můj telefon "věděl" že on má tu funkci vyplou už když jsem mu tu zprávu začal psát... Máte někdo tušení jakým způsobem to řešit/reklamovat? Nevím jestli skrz reklamaci telefonu nebo skrz operátora nebo skrz google... ach jo 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Martin Ovcarov začal bych tím, že bych na telefonu vypnul funkci chatu v aplikaci zprávy a zkusil bych na stránkách google také vypnout funkci chatu metodou "nemám předchozí zařízení". Pak bych se snažil na svém telefonu funkci chatu ve zprávách nepovolovat. Podle mě je to někde mezi google a tvým telefonem jak spolupracuje google s aplikací zprávy. Zatímco část od tebe ven +- funguje, tak část směrem dovnitř má nějaký problém. Myslím, že to není operátorem. (nejsem odborník, jen jsou to moje postřehy, natrápil jsem se s tím dost)

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...