Přejít na obsah

SMS nefungují při vypnutých datech


Návštěvník Martin Ovcarov

Doporučené příspěvky

Návštěvník Martin Ovcarov

Dochází mi k výpadku v doručování SMS a obrátil jsem se na kamennou prodejnu, kde mi bylo vysvětleno, že pokud mám vypnutá data a někdo mi pošle zprávu s tím že má zapnuté "funkce chatu" zpráva se mi nedoručí, ani jako SMS. V podstatě to znamená, že pokud nemám zapnutá data, některé zprávy se mi nedoručí, anžto odesílatel neřeší jetsli to jse jako standartní SMS nebo funkce chatu.

Je toto opravdu pravda? Tedy, jediná možnost jak s Androidem zabezpečit spolehlivé doručování SMS je mít zapnutá data?  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, spíše se bude jednat o službu přímo od google v jejich výchozí sms aplikaci zprávy (Funkce chatu). https://support.google.com/messages/answer/7189714?hl=cs

Také jsem se s tím potýkal. Funkci jsem neměl zapnutou, ale druhá strana zavětřila, že mám aplikaci, která to umí a posílala tedy chatové zprávy namísto SMS. Takže mi nic nechodilo. Vyřešil jsem to tak, že mám funkci zapnutou (ono to asi i půjde deaktivovat a pak bych se mohl vrátit k alternativní sms aplikaci, např. Textra, Handcent), ale stejně jedu textovou komunikaci z 90% přes WhatsApp.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Martin Ovcarov

No právě i když to mám vyputé "Vypnuté funkce chatu" tak se to nedoručí, pokud to odesílatel má zapnuté. Problém je to tehdy, pokud odesílatel to neřeší anžto má data zapnutá pořád, tak se mi to nedoručí

Takže jediná šance jak z toho vybruslit je tedy přeinstalovat aplikaci na příjem zpráv? 

 

Upraveno uživatelem Martin Ovcarov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nemá příjemce tuto funkci zapnutou, pak by se odesílateli vůbec neměla možnost RCS zobrazit a zpráva by měla jít klasicky přes GSM. A samozřejmě odesílatel nesmí být trouba a musí si nastavit ve svém telefonu, aby se zpráva v případě neodeslání přes RCS automaticky odeslala jako běžná SMS. Celkově je tato funkce ale povedená a logicky vychází z faktu, že kdo má chytrý telefon, ten má data. Samozřejmě někdo ne, ale to je minorita.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Martin Ovcarov

Tak trouba, on to prostě neřeší, dá "odpovědět" a počítá,že se to recipientovi doručí... Ano, pokud bych každému s kým chci smskovat předem zavolal a ubezpečil se, že si funkci chatu vypne tak by to situaci vyřešilo... Nejspíš máte pravdu s tím, že kdo nemá data je minorita... ale tohle prostě té minoritě znemožní používat smsky...

Upraveno uživatelem Martin Ovcarov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo má funkci chatu vypnutou, tomu by se chatové zprávy odesílat neměly a neměla by se možnost chatových zpráv u odesílatele v takovém případě vůbec zobrazovat. Pokud se tak přesto děje, pak je u odesílatele něco zjevně špatně, jelikož mu nejspíš všechny zprávy odchází jako chatové a to tak prostě být nemá.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...