Jump to content

Modem Vodafone Station

Recommended Posts

@Dotazovač Zrovna Cisco (alias Linksys v navoněném kabátu) má mnoho nevýhod. Slabý HW, který neuNATuje ani 150Mbps, umí naladit jen po sobě jdoucí kanály atd. Na druhou stranu má mení problémy s kompatibilitou s WiFi tiskárnami, VPN ... Tak jako tak, předpokládám, že bude v další vlně zařízení, které budou staženy ze sítě.

• 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • Compal, HZN USB
  • Brüx

Tak pokud dostanu neco, co bridge podporuje, neni duvod to odkladat.  A nejakych 150 cehokoli se me netyka. Byl jsem spokojeny uzivatel 30Mbitu, tech 50 mi dali sami od sebe a je to pro me zbytecna rychlost. Cisco pouzivam jako modem, mam za nim svuj router. 

Diky za odpovedi.

• 50 Mb/s
  • Jiná služba
  • Start
  • EPC3925
  • doma

• 3 weeks later...

Ohledně bridge modu zatím žádný postup a paní jen sdělila tohle: 

Citovat

Bohužel funkce bridge k našemu modemu Vodafone Station není stále dostupná. Pouze se čeká na vydaní opravy od výrobce modemu Arris International.

Doufám, že Arris na tom vskutku pracuje 🙂 

• 500 Mb/s
  • 4 GB
  • Komplet
  • CA modul
  • Brno

Hehe.. este stale opakuju tu rozpravocku? Ale tak pani nemoze povedat na plnu hubu, ze maju problemy s backendom (integraciou), Arris je v tom naozaj nevinne (ze fw ma kopu inych chyb, je druha vec).

• 500 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Arris TG3492LG-LC, CA moduly
  • Bratislava

V 27. 4. 2021 v 20:13, Pagan napsal:

Někde v compalu nebo ve VF station budete mít nastavení routování, dynamické routy a statické routy. Do statické routy si dáte váš rozsah a GW bude IP adresa asusu za modemem (určitě musí být v jiném rozsahu, např 192.168.100.0/24 na modem )

Vzhledem k tomu, že bridge mód je stále v nedohlednu, zajímalo by mě, jestli někdo úspěšně vyzkoušel tuto konfiguraci.

Tedy, u vlastního routeru vypnout NAT a u VF Station nastavit statické routování (pokud to vůbec lze). Tímto způsobem by se dalo vyhnout double NATu a port forwarding by stačilo nastavovat na jednom místě (VF Station). Všechny ostatní věci jako firewall, DHCP, filtering a QoS by mohl stále řešit vlastní router.

Já jsem na Gigabit ještě nepřešel, takže si to vyzkoušet nemůžu...

Edited by janmichaelvincent
  • Agree 1
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -