Přejít na obsah

Výměna zařízení HD DVR Mediabox za Vodafone TV


Návštěvník pavel8zvonicek

Doporučené příspěvky

Návštěvník driver413

Dobrý den všem,

u rodičů minulý týden proběhla výměna původního HD Mediaboxu za kombinaci nového modemu a set-top-boxu a mám několik postřehů:

  1. Pročetl jsem celé vlákno této diskuse a jako první věc mě překvapila, že pravděpodobně existuje "normální" a "prémiová" verze set-top-boxu. Ta prémiová se očividně umí připojit i přes wi-fi, ta normální pouze kabelem. Na webu Vodafonu o možnosti mít "prémiový" set-top-box není ani čárka, takže by mě zajímalo, jak selektují, kdo dostane kterou verzi.
  2. Rodiče mají bezesporu normální verzi, protože umožňuje pouze propojení ethernet kabelem. Vyzkouším, jestli se STB chová jako DVB-C nebo IPTV.
  3. Co nás pálí bezesporu nejvíc je, že nám nefunguje HbbTv. Když se na televizi přepnu na anténní přenos ze střechy baráku, HbbTb je k dispozici (vpravo dole se na ČT zobrazí možnost spustit ČT archiv). Když se přepnu na Vodafone set-top-box nabídka se nezobrazí. Červené tlačítko na ovladači spouští Netflix, tzn. má stejnou funkci jako tlačítko pod ním, na kterém je napsáno "Netflix". To si vůbec neumím vysvětlit. Má někdo stejný problém?

Mockrát díky za jakýkoliv postřeh nebo informaci.

PN

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@driver413 Ano, jsou dvě verze boxu, ta "prémiová" na trh dorazila čerstvě a asi se používá tam, kde se nedá použít standardní box. Každopádně když je možnost propojit kabelem, WiFi bych se vyhnul. Jestliže je do boxu zapojen koaxiální kabel, měllo by lineární vysílání běžet před DVB-C. HBBTV nefungovalo ani na starých exUPC boxech. Pro využívání HBBTV v televizi je třeba do televize přivést signál z UPC zásuvky (a přepínat zdroj z boxu na anténu).

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník driver413

@Marek-26 Mockrát díky za odpověď. S tím Hbb-Tv mi to hlava nebere. Začíná to být z mého pohledu klíčová funkcionalita, hlavně co se třeba sportovních kanálů týče. U starých exUPC boxů jsem o absenci Hbb-Tv věděl, tady jsem právě doufal, že s příchodem "nového", "moderního" zařízení se to vyřeší. Omyl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě by spíš zajímalo jak to bude u klientů kteří na Mediaboxu internetové služby používají, ale mají nějaký starší typ televizoru který nemá HDMI vstup a mají televizor připojený přes Scart ? Protože Vodafone box má pouze digitální výstup přes HDMI.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, tomus napsal:

Mě by spíš zajímalo jak to bude u klientů kteří na Mediaboxu internetové služby používají, ale mají nějaký starší typ televizoru který nemá HDMI vstup a mají televizor připojený přes Scart ? Protože Vodafone box má pouze digitální výstup přes HDMI.

No to by mě zajímalo,kolik klientů má ještě tv se scartem bez HDMI.Věřím,že se ještě někdo najde,ale bude to spíš  taková ta jehla v kupce sena.

  • Super
  • Super
  • -
  • -
  • Brno-Kohoutovice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, behstrom napsal:

Takže kolegové Vodafonu budou vědět ze nemám připojení box s internetem takze instrukce mi neposlou na e-mail ohledně výměny boxu na přechod 😉 nebo jak to je teda 

@Marek-26 Trochu ten dotaz tady zapadl na předchozí stránce, určitě to bude zajímat i mnoho dalších.

Jinak dík za info o těch HDMI přechodkách, moje matka bude mít určitě radost že si kvůli tomu nebude muset kupovat novou televizi.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...