Přejít na obsah

Výměna zařízení HD DVR Mediabox za Vodafone TV


Návštěvník pavel8zvonicek

Doporučené příspěvky

Nikdo nerozporuje,že Vodafon Tv je  primárně IPTV.Ale tím,že koupili UPC,tak se hold přizpůsobily situaci a začali nabízet STB i pro příjem kabelové tv.Ja jestli to někdo nazívá jako "doplnková služba"je jeho věc.Já po migraci dostanu STB,který umožnuje příjem DVB-C s doplnkovými službami jako je ZZ,Netflix,HBO GO,OD,který musí fungovat přes net.Pokud do toho jejich STB nepíchnu  UTP kabel nebo u "prémiového" STB neaktivuji wi-fi ,tak na nějaký ZZ a spol. mohu zapomenout

  • Super
  • Super
  • -
  • -
  • Brno-Kohoutovice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kvazar

Mě by tedy také zajímalo, jak u nových Vodafone TV hybridních STB probíhá timeshift (přechod mezi DVB-C a IPTV // OTT streamem), když ani v "premiové verzi" není integrován HDD (jako v případě Horizon cihly).

Nebo na nových Vodafone boxech není funkce timeshiftu, ale jen zpětného shlédnutí pořadu od začátku? (zde je okamžik přepnutí z DVB-C zřejmý... ale já a nejspíše i Evžen se zajímáme o funkci pozastavení živého vysílání).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vodafone box rozhodně nebyl určen primárně pouze pro příjem IPTV, s tím že na něm poběží také DVB-C se počítalo od začátku a proto má také integrovaný DVB-C tuner, pouze nějaký čas trvalo než se doladí software který DVB-C umožní přijímat a začne migrace klientů z UPC na Vodafone, to se stalo loni v listopadu, takže všichni klienti Vodafone, kteří jsou na síti UPC, jedou na Vodafone boxu přes DVB-C a box se chová prakticky stejně jako Kaon HD Mediabox, pouze s tím rozdílem že tento box potřebuje k fungování být připojený trvale k internetu kvůli některým funkcím, což HD Mediabox HD zvládl i bez připojení k internetu.

 

Jedinou výjimkou můžou být klienti kteří si Vodafone box objednali ještě v době kdy neměl aktivní dvb-c tuner, ti potom měli vlastně dvě oddělené služby, jednu od UPC a druhou od Vodafonu, kdy Vodafone box běžel přes IPTV.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
před 1 hodinou, kvazar napsal:

ale já a nejspíše i Evžen se zajímáme o funkci pozastavení živého vysílání

Ja jsem se tady jen snazil vysvetlit, ze tzv. "Vodafone TV" nema vubec nic spolecneho s CA modulem... tj. ze neplati zdanliva analogie mezi pojmem "UPC TV" a "Vodafone TV", jak se nekterym muze zdat.

 

Pozastaveni ziveho vysilani mam primo v TV, protoze mam CA modul a do televize pichnuty HDD... takze panem techto funkci jsem pouze ja a ne nejaky cizi trouba od Vodafone - funguje to i bez Internetu, nahraju si toho kolik chci a necham si to nahrane jak dlouho chci (a to vsechno nekodovane, takze si to muzu prehrat kde chci).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Evzen napsal:

Ovsem u UPC byla zakladem kabelova TV - a tak to bylo i obchodne nabizeno - a zpetne zhlednuti & spol. bylo nabizeno jako doplnkova Internetova sluzba.

Kdezto Vodafone je to presne naopak - ten nabizel svoji "Vodafone TV" uz predtim, nez koupil UPC... tj. produkt "Vodafone TV" je primarne IPTV... a moznost(!!!) prijmu DVB-C je ta doplnkova sluzba, kterou tam dolátali az po koupi UPC. Takze "Vodafone TV" je primarne IPTV-based produkt.

Nic o CA-modulu v tvém příspěvku neni.Zevšeobecňuješ to na celé DVB-C.Až dodatečně to konkretizujes na ten modul

  • Super
  • Super
  • -
  • -
  • Brno-Kohoutovice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CA modul je fajn, také ho používám a je to podle mě určitě lepší volba než mít HD Mediabox bez internetových služeb,

 na druhou stranu ale pak musíš nějak dodatečně suplovat funkci zpětného zhlédnutí a videotéky, k čemuž já používám Chromecast nebo HD Mediabox,

 ovšem mobilní aplikace Vodafone TV zatím Chromecast nepodporuje,

 tuhle funkci připojený harddisk rozhodně plně nedokáže nahradit.

 

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...