Přejít na obsah

UPC Mediabox HD DVR K - B3000 HDCO


Návštěvník sebior

Doporučené příspěvky

Návštěvník sebior

Již poměrně dlouho mám výše uvedený přístroj. V poslední době (pár měsíců) sleduji, že se výrazně prodloužila doba startu, doprovázená hláškou Není signál. Zkusil jsem tovární nastavení, ale nepomohlo. Po startu se settopbox chová rozumně včetně nahrávání. Poradíte kde by mohl být zádrhel?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel vám asi začíná odcházet. Mně se stalo totéž. Počítejte s tím, že postupně už první tuner nebude fungovat vůbec. Nouzově pak jde používat jen druhý tuner pomocí malé finty. Když box naběhne a hlásí Žádný signál, dejte nahrávat něco z jiného muxu, než je naladěný kanál. Tím se nastartuje druhý tuner. Pak se přepněte na nahrávaný kanál. Pak můžete nahrávání zastavit a klidně i přepínat programy, už zůstanete na druhém tuneru. Ale počítejte s tím, že během několika týdnů už box nenaběhne vůbec.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Modem Compal, HD Mediabox, CA modul
  • Mladá Boleslav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sebior

Já ho mám 7 let. Pokud jde do kopru, jaká je za něj náhrada? S nahráváním jen HD DVR Mediabox Pace DMC7002 přezdívaný cihla?

Můžu cihlu používat pouze jako set top box, tzn. nechám si UPC_modem + svůj router a cihlu připojím na koax za modem u TV? Natažení kabelů po bytě mi neumožňuje zapojení "vše v jednom".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, náhradou je HD DVR Box, můžete ho mít jen jako STB a modem mít zvlášť. Jen je třeba počítat s tím, že HD DVR Box musí být napojen do datového výstupu na zásuvce (šroubovací konektor). Jestliže máte zásuvku, kde jsou dva šroubovací konektory (ta nejnovější co UPC dává), tak jste v pohodě. Jestliže ovšem máte starší se třemi výstupy (a je jedno jestli jsou tři Fka či jedno Fko a 2x IEC), pak je třeba datový výstup rozbočit. A jestli máte doma dvě zásuvky s datovými výstupy, pak jste úplně v pohodě.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sebior

Děkuji za vysvětlení. Vidím, že výměna settopboxu si vyžádá i další úpravy. Do teď mám (a vyhovuje mi to) do své "domácí rackovky" přiveden jen koax UPC do 2 cestného splitteru FeTec FS-02 a z něj vývod 1) modem; 2) galvanický oddělovač ... ke 3 televizím. Takže pro mě by byl ideální nějaký 3 cestný splitter bez zásuvky, kde budou dva datové výstupy + TV. Zásuvku nepotřebuji, protože už takhle tam mám na zdi další dvě od jinných rozvodů.

 

PS: Anebo mě napadá koupit nějaký např. 6 cestný rozbočovač např. od Toneru (cca 250Kč) a připojit na něj rovnou modem, cihlu, a ostatní TV. Tím bych ale vyřadil galvanický oddělovač co jsem měl na rozvodu k televizím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No predne Zapojeni pouze pres obycejny rozbocovac neni moc idelani, protoze muze nastat problem s prijimem, protoze zpetny kanal internetu muze rusit digitalni TV, coz je v zasuvce upc ve zdirce pro TV odfiltrovane.

Pripadne se v minulosti nekdy davali na kabel k TV fitry, ktere zpetny kanal odfitrovali.

A ten sestinasobny rozbok uz by asi.mel celkem velky utlum, odhaduju 8-12 dB, coz uz je skoro na pouziti zesilovace.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...