Přejít na obsah

Jaký modem použít s UPC?


Návštěvník n

Doporučené příspěvky

Návštěvník Dragokazov
před 1 hodinou, quadra2030 napsal:

Compal ma hlavne neriesitelne problemy s vypadkami a latenciou, vdaka sudruhom z Intelu

Teoreticky, ale v praxi jsem se za dva roky s žádným z popisovaných problémů nesetkal, tak to zas tak žhavé asi nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadky a latencia sa prejavuje pri vacsom pocte DOCSIS kanalov (down), ked nestiha ich Atom CPU v SoC, pri 8 kanaloch to je este v pohode, problem zacinaju pri 16 a viac kanaloch. Zaujimave, ze Hitron CGN modem (tiez na tom istom chipsete) ma o nieco lepsiu stabilitu (znamy ho ma na 500 Mbit ako sukromna osoba, najprv mal Compal, ten spomaloval a zvysoval latenciu v priebehu 12 hodin, po vypnuti/zapnuti zase chvilu v poriadku.. potom mu dali Hitron).

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kotlik

Ako modem už roky úplne bez problémov využívam spomínané Cisco EPC3208. Pravda je že celkom hreje a zo začiatku som myslel že ma kvôli tomu potrápia náhodné reštarty modemu ale nič také sa nedeje. Modem nevypínam ani na noc, je nonstop pripojený na sieti. Momentálne mám tristovku net a rýchlosť a stabilita je OK. Aké má ale rýchlostné limity modem neviem. Aj u nás sa šepká čosi o zvyšovaní rýchlosti tak ak by ma preklopili na rýchlejší program uvidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kotlik

@retron Ja si ešte pamätám na nejaký Arris...na stojáka bol maximálne vlažný. To bolo nejako po roku 2000...

@sodekczJe to možné, mne sa to stalo už 2x. Najprv mi dvíhali z 50 na 150 a potom zo 150 na 300. Prvý krát sa cena nemenila a druhý krát zdražovali o 85 centov. V tomto smere nemôžem povedať na UPC ani ň :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...