Přejít na obsah

Vypadávání obrazu


Návštěvník smidao

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

Nemám zkušenost, nevím co termín zpětné sledování znamená. Televizor však plně podporuje funkci Time Shift (samozřejme, pokud je k tv připojen nějaký HD nebo USB Flash disk. Vím, že návody jsou psány pro debily (mnoho okecávání a vychvalování, málo konkrétních údajů), přesto se zkus s uživatelskými příručkami seznámit.

Trochu obecněji, dovolím si generalizovat, přestože mám zkušenost jen s UE32D5520 (2011) a nově s UE48JU6472 (2015).

Na rozdíl od starších verzí (až po H, 2014), které připojený disk nejprve zformátovaly na svůj vlastní formát, čímž došlo ke ztrátě uložených dat, loňské a letošní modely (J a K) sice také používají svůj vlastní formát (nějaký linux), ale akceptují HDD nebo flash naformátovaný na NTFS. Původní nahrávky na disku zachovají, pro svou potřebu vytvoří na disku složku CONTENT, kam ukládají své nahrávky. Jinými slovy, na stejném disku lze mít vedle sebe jak nahrávky pořízené televizorem (CONTENT), tak i nahrávky, pořízené (získané) jinde nebo jiným způsobem. Obsah složky CONTENT, lze, podobně jako u starších verzí, relativně jednoduše převést do pc, bohužel vzniklý soubor *.TS je neúplný a nelze jej přehrát...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil bych naladit kanaly primo na televizoru a sledovat ty co jedou volne nekodovane a uvidis zda problem projevi,

Chyba muze byt budto ve spatnem signalu nebo settopboxu.

CA modul je sice hezka vec, ale prijdes o videoteku a zpetne shlednuti, coz by byla skoda.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mírně bych to poupravil: CA modul je úplně úžasná věc na rozdíl od zařízeních, které dodává UPC. Pak si tu nahrávku může přehrát kdekoliv jinde

Cihla na ho***, malý set-top-box o něco lepší, ale problém se vyskytne.

O videotéku a zpětné shlédnutí nemusí přijít, když si koupí krabičku (např. Pine A64 / Nvidia Shield TV a další), která stojí stejně a nebo je levnější a umí víc věcí než stb dodávaný od UPC.

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jana014
Nemám zkušenost, nevím co termín zpětné sledování znamená. Televizor však plně podporuje funkci Time Shift (samozřejme, pokud je k tv připojen nějaký HD nebo USB Flash disk. Vím, že návody jsou psány pro debily (mnoho okecávání a vychvalování, málo konkrétních údajů), přesto se zkus s uživatelskými příručkami seznámit.

Trochu obecněji, dovolím si generalizovat, přestože mám zkušenost jen s UE32D5520 (2011) a nově s UE48JU6472 (2015).

Na rozdíl od starších verzí (až po H, 2014), které připojený disk nejprve zformátovaly na svůj vlastní formát, čímž došlo ke ztrátě uložených dat, loňské a letošní modely (J a K) sice také používají svůj vlastní formát (nějaký linux), ale akceptují HDD nebo flash naformátovaný na NTFS. Původní nahrávky na disku zachovají, pro svou potřebu vytvoří na disku složku CONTENT, kam ukládají své nahrávky. Jinými slovy, na stejném disku lze mít vedle sebe jak nahrávky pořízené televizorem (CONTENT), tak i nahrávky, pořízené (získané) jinde nebo jiným způsobem. Obsah složky CONTENT, lze, podobně jako u starších verzí, relativně jednoduše převést do pc, bohužel vzniklý soubor *.TS je neúplný a nelze jej přehrát...

 

Včera jsem si přečetla Váš příspěvek a ZAJÁSALA jsem.

Už nebudu muset používat na PC Linux, abych si mohla přehrát náhrávku z TV Samsung řady J na PC. Hned jsem to vyzkoušela, vše bylo jak jste napsal, nicméně soubor *.TS přehrávač GOM Player nepřehraje, schází mu nějaké kodeky. Z diskuzí na toto téma jsem se dozvěděla, že pro novější řády nefungure Destroi 1.3.1, a že je potřeba mít v TV SamyGo /poslední zmínka byla navíc pouze pro řadu H/.

ŠKODA!

 

Jinak já používám CA-moduly a nahrávám na externí HDD /u TV Samsung řady C už několik let/ a jsem maximálně spokojena.

Loni jsem si koupila UE40JU6272, a protože bych nevyužila videotéku a další funkce, které UPC nabízí u současných STB, opět nahrávám na HDD - navíc mám TV připojenou jak k DVB-C, tak k DVB-S a mohu nahrávat z obou tunerů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Ta citace se nějak nepovedla, přesto mě potěšila :) ...

Nahrávání v TV nepoužívám a používat nehodlám, přesto jsem byl příjemně překvapený, maje informace z různých diskuzních fór, když jsem do USB portu tv vložil nějaký flash disk se dvěma záznamy v HD, záznamy bylo možno dle očekávání přehrát, ale oproti očekávání bylo možno na tentýž disk i nahrávat v tv bez nutnosti disk formátovat... Na disku existuje vedle původních nahrávek v NTFS i linuxová složka CONTENT, což u starších modelů není možné.

Bohužel (nikoli pro nás), transport stream soubor vytvořený utilitkou deSTRoi 1.3.140.0 z roku 2012 neobsahuje, nebo spíše má nějak jinak šifrované tabulky PAT/PMT...

Na jiné flashce mám doufám CONTENT z řady D, chci porovnat jeho obsah, ale jsem postarší pán a momentálně si nemohu vzpomenout jak tu flashku přečíst (pc po totálním reinstalu OS)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cihlu jsem jim hodil na hlavu .Vrátil jsem se CA Modulu + Samsung UE48J5572 .Technik od UPC udělal v bytě nové kabely + nová zásuvka WISI DM 80 ,před bytem taky nové rozvody a ve sklepě taky nová celá rozvodnice. A stejně jsou problémy se signálem. Je zajímavý ,že na cihle zlobily jiné programy než teď .Síla signálu je zjištěná ,nějaký ty aplikaci co používá UPC tam ukazuje 59dBuV ,zeleně .Podle technika je dobře že je to zelení.

 

ještě doplním 27.7.2016

 

Travel Channel HD,Nat Geo Wild HD,Kino Barrandov HD ,poslední dobou jednou za 30 minut za kostičkuje spodek obrazu (barevné kostičky).Všechny rozvody dělané technikem.

  • Premium
  • -
  • -, Základní, Family, Sport, Cinema
  • Vodafone Station WiFi 6, CA modul
  • -Most
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Obdobne aj u mna v BA, niekedz aj 2-3 x ya 5 min, poyastavi sa yvuk na + s, a yakockuje obray, niekedz len yopar, niekedz skoro pol obrayovkz, technik yvzsil uroven signalu, ale to nepomohlo. Situacia je taka asi od marca, predtzm uplne OK. Chzstam sa yavolat UPC a ukayat nahravkz technikovi. Situacia sa deje aj cey settopbox 9SD0, aj cey ca modul v samsungu = tam je HD a je to vzraynejsie, dokonca aj v telefone cez Horizon . . .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Tak este raz a po slovesky :-)

Obdobne aj u mna v BA, niekedy aj 2-3 x za 5 min, pozastavi sa zvuk na 1 s, a zakockuje obraz, niekedy len zopar, niekedz skoro pol obrazovky, technik zvysil uroven signalu, ale to nepomohlo. Situacia je taka asi od marca, predtym uplne OK. Chystam sa zavolat UPC a ukazat nahravky technikovi. Situacia sa deje aj cez settopbox (SD), aj cez ca modul v samsungu - tam je HD a je to vyraznejsie, dokonca aj v telefone cez HorizonGo . . .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...