Přejít na obsah

Nové obchodní podmínky


Návštěvník warman

Doporučené příspěvky

Návštěvník Roger

YABAKA: Nene, prave ze tim meni i smlouvy, protoze VOP jsou nedilnou soucasti smlouvy a i Ctu argumentuje, ze se na jejich zmeny vztahuje stejny pravni rezim jako na zmeny smlouvy. Viz citace v patem odstavci od konce toho vyse citovaneho rozhodnuti Ctu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník Roger

Tak tady trošku oživím debatu, tím že doplním poslední vývoj v případě mého sporu S UPC.

Jak jsem psal výše, tento spor začal tím, že jsem protestoval proti jednostranné změně smlouvy a zdražení internetového tarifu v lednu 2016. Rovněž jsem uvedl, že moje námitka proti zamítnutí reklamace podaná k ČTÚ byla prvoinstančně zamítnuta, to bylo někdy v červenci 2016. V srpnu jsem pak podával proti zamítnutí námitky rtozklad k předsedovi ČTÚ.

 

Mezitím jsem požádal UPC o aktivaci slevy na tarif Internet 10, kterou mi sami nabídli v červnu 2016 (také píši výše), ještě před vydáním prvonistančního rozhodnutí ČTÚ. Následně mi mailem přišlo od nich potvrzení, že počínaje zúčt. obdobím 23.9. - 22.10.2016 mi tuto slevu zaktivují a bude platit na dobu neurčitou, a mně tedy budou od tohoto okamžiku účtovat 199 kč za Internet 10 + 50 kč za pronájem modemu. Další faktura skutečně přišla s těmito částkami. Potud z mé strany relativní spokojenost.

 

Bohužel to netrvalo dlouho. 29.11.2016 opět přišel od UPc mail nadepsaný Oznámení o změně služby, kde se píše mj.: "Od 1. 12. 2016 Vám zrychlujeme stávající internetové připojení na Internet 30, Váš stávající tarif již nebude dále poskytován, z důvodu změny služby bude Vaše měsíční vyúčtování od 1. 2. 2017 navýšeno o 12 Kč." Vyplynulo z toho, že můžu od 1.12. 2016 vyšší rychlost 30 Mb/s využívat za původní cenu až do února 2016. Já jsem však mimochodem dosud žádné zrychlení downloadu nezaznamenal, stále mi to měří 10 Mb/s, takže i to je divné.

 

No a teď koncem ledna mi přišlo konečně rozhodnutí ČTÚ o rozkladu. V něm předseda Rady ČTÚ uznává můj rozklad za důvodný, ruší zamítavé prvoinstanční rozhodnutí a vrací věc prvnímu stupni k novému projednání Tak jsem z toho pochopil, že nyní by měl být na tahu opět první stupeň ČTÚ, měl by zapracovat komentáře předsedy a zřejmě mě opět kontaktovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník computerboy

Asi si tu dost dobře neuvědomujete, co tímto Roger v podstatě dělá pro většinu klientů UPC. Má odahu a sílu upozorňovat na jejich praktiky, které nejsou v pořádku a bránit se dostupnými prostředky. Drtivá většina z vás(včetně mě) si v případě zdražení zanadává, ale nakonec stejně "vyměkne" a přistoupí na jejich "hru".

To, že se jedná o pár korun tady ani tak nejde - jde o princip. Protože pokud UPC zjistí, že jim toto chování bude nadále procházet, tak mi věřte, že ho bude v budoucnu při každé příležitosti využívat. A proto je chvályhodné, že se najde někdo, kdo si to nenechá líbit a snaží se UPC v těchto praktikách zastavit. Měli by jste mu minimálně poděkovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jenže to je v podstatě totéž, zvlášť když ho někdo nevyužije, navíc staré tarify ruší jak se jim to hodí, znám domácnosti, které mají prehistorický TV tarif, který je vyjde kvůli jejich neznalosti značně nevýhodně, ovšem ten jim UPC nezruší ani automaticky nepřevede na novější. minimálně smlouvy na dobu určitou by mělo UPC dodržovat.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi si tu dost dobře neuvědomujete, co tímto Roger v podstatě dělá pro většinu klientů UPC. Má odahu a sílu upozorňovat na jejich praktiky, které nejsou v pořádku a bránit se dostupnými prostředky. Drtivá většina z vás(včetně mě) si v případě zdražení zanadává, ale nakonec stejně "vyměkne" a přistoupí na jejich "hru".

To, že se jedná o pár korun tady ani tak nejde - jde o princip. Protože pokud UPC zjistí, že jim toto chování bude nadále procházet, tak mi věřte, že ho bude v budoucnu při každé příležitosti využívat. A proto je chvályhodné, že se najde někdo, kdo si to nenechá líbit a snaží se UPC v těchto praktikách zastavit. Měli by jste mu minimálně poděkovat.

 

Tož ja ti teda Rogere pěkně děkuji a jestli by ti to nevadilo tak že bys mi těch ušetřených 12 kaček za měsíc (až je vyhádáš) mohl posílat abych se tam u vás v tom Práglu mohl příště vymočit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...