Přejít na obsah

Nové obchodní podmínky


Návštěvník warman

Doporučené příspěvky

Dobrý den. Máme Internet 200+ s Horizon Komfort+ a k tomu pronájem wifi modemu pro internet za 70Kč. v minulosti jsem měl věrností slevu. Naštěstí jsem měl CA modul než to zrušili a tedy neplatím za další krabičku.

 

Kolik bych měl tedy platit? Platím 829 Kč.

Podle ceníku je Internet 200+ s Horizon Komfort+ 719 Kč + modem za 70 Kč = 789 Kč.

Proč tedy platím 829 Kč?

 

Viz:

23.01.2016 - 22.02.2016 HORIZON GO KE KOMFORTU 1 0,00 Kč 21 % 0,00 Kč 0,00 Kč

23.01.2016 - 22.02.2016 HORIZON KOMFORT+ 1 294,26 Kč 21 % 61,79 Kč 356,05 Kč

23.01.2016 - 22.02.2016 Balíčková sleva KOMFORT 240+ 1 -53,59 Kč 21 % -11,25 Kč -64,84 Kč

23.01.2016 - 22.02.2016 BALÍČEK MY PRIME 1 0,00 Kč 21 % 0,00 Kč 0,00 Kč

23.01.2016 - 22.02.2016 Poplatek z převzatého televizního

vysílání

1 2,41 Kč 2,41 Kč

Celkem účtovaná částka za běžné zúčtovací období za služby: Televize 293,62 Kč

Internet

Účtovací období/Datum transakce Služba Množství Základ daně Sazba DPH DPH Celkem

23.01.2016 - 22.02.2016 INTERNET 240+ 1 470,24 Kč 21 % 98,75 Kč 568,99 Kč

23.01.2016 - 22.02.2016 Balíčková sleva KOMFORT 240+ 1 -85,64 Kč 21 % -17,98 Kč -103,62 Kč

23.01.2016 - 22.02.2016 PRONÁJEM WIFI ED3.0 1 57,85 Kč 21 % 12,15 Kč 70,00 Kč

Celkem účtovaná částka za běžné zúčtovací období za služby: Internet 535,37 Kč

ČÁSTKA ÚČTOVANÁ ZA BĚŽNÉ ZÚČTOVACÍ OBDOBÍ 828,99 Kč

 

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zby

Z vyučtování je vidět, že máte Balíček Internet 240+ s Horizon Komfort+ (pozor neplést s Internet 200+ s Horizon Komfort+), kde je základní věrnostní cena bez zařízení v pronájmu 759 Kč. Tj. výsledná cena 829 Kč odpovídá ceníku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník Roger

Zdravím,

takže jsem taky před pár měsíci reklamoval jednostrannou změnu a zdražení internetového tarifu 10 Mbit od února 2016. Doplňuji, že mám z UPC služeb pouze Internet 10 Mbit a Telefon, u toho Telefonu však nedošlo k žádnému zdražení. Reklamace byla dle očekávání zamítnuta, tak jsem podal námitku k ČTÚ. Navzdory předběžným informacím ze strany ČTÚ jsem musel zaplatit spávní poplatek 200 kč, nikoli avizovaných 100 kč, protože spr. poplatek 100 kč se prý vztahuje jen na protest proti jednotlivé faktuře, zatímco já jsem namítal proti trvalé změně tarifu.

 

Protože nemám dat. schránku, tak je komunikace s nima hodně náročná, téměř nejsou schopni komunikovat mailem, spíš komunikují jen přes doporučené dopisy, které posílají jako odpověď na každý, byť banální dotaz. Prostě zbytečná byrokracie.

To námitkové řízení v mém případě ještě probíhá, v současné době by se dle jejich vyjádření mělo blížit k rozhodnutí.

 

Ale co je podstatné: Já jsem v rámci té námitky u ČTÚ proti zdražení tarifu argumentoval tím, že jsem smlouvu na UPC Internet 10 mbit uzavíral v roce 2013 v dobré víře na základě veřejné mediální kampaně UPC inzerované mj. také na stránkách stabilniniiternet.cz, kde tento internet 10 Mbit nabízeli novým zákazníkům za cenu 200 kč napořád, tedy bez časového omezení. Pokud si pamatuju, tak ten tarif za stejných podmínek (tedy s cenou 200 kč napořád) nabízeli i na letácích.

 

Nyní mne z ČTÚ vyzvali, abych tuto tehdejší nabídku UPC prokázal (píšou, že např. doložením printscreenu obrazovky, nabídky v písemné podobě). No tak na těch stránkách ta nabídka už samozřejmě není (přesměrovává to na upc.cz) a i když jsem se snažil proštrachat všechny moje skladované letáky UPC, tak jsem ten inkriminovaný někdy z března, dubna 2013 s nabídkou Internet 10 Mbit za cenu 200 kč napořád (pro ČTÚ je právě zásadní to slovo "napořád") jako na potvoru nenašel.

 

Rád bych to námitkové řízení u ČTÚ dotáhl do konce a nějaký důkaz o té tehdejší nabídce ČTÚ předložil. Chtěl bych se proto zeptat, neschoval jste si někdo náhodou leták UPC s touto nabídkou a s uvedením, že cena platí napořád? Pokud ano, mohli byste ho prosím nafotit a poslat mi ho přes SZ nebo mne přes SZ kontaktovat? Předem díky.

 

PS: Nemáte někdo svou vlastní zkušenost s námitkovým řízením u ČTÚ proti jednostranné změně tarifů UPC Internetu nebo Televize a souvisejícímu zdražení, ke kterému došlo od ledna, února 2016 (tedy s námitkou podanou k ČTÚ pravděpodobně po neúspěšné reklamaci faktury u UPC)? Nepostupoval jste někdo stejným způsobem jako já, případně podobně? Jaká v tom případě byla komunikace s ČTÚ, Vaše argumenty, jejich reakce?

Nebo se už dokonce najde někdo, kdo má v této kauze k dispozici rozhodnutí ČTÚ po uzavření námitkového řízení, případně jaké to rozhodnutí bylo? Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozporoval jsem únorové zdražení smlouvy v rámci retence na dobu určitou. Nejdřív mi ČTÚ poslal totální blábol (defakto mi to rozmlouvali), poté co jsem se proti tomu ohradil, napsali, že zahájí řízení jakmile zašlu kilo. Zaslal jsem původní smlouvu, starou i novou fakturu a komunikaci s UPC, kde jsem zdražení rozporoval. Poté snad tři měsíce ticho po pěšině, pak poslali termín kdy se k tomu mohu osobně vyjádřit a nakonec to zamítli s tím, že jsem původní smlouvu uzavřel ještě za starých podmínek (jde o zákonné ošetření jednostranné změny podmínek). Hlavně, že se mediálně kasali, že budou rozhodovat ve prospěch zákazníků. Ztratil jsem veškeré iluze v tento úřad, stěžovat si na lampárnu vyjde na stejno. Alespoň datovkou komunikují.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád bych to námitkové řízení u ČTÚ dotáhl do konce a nějaký důkaz o té tehdejší nabídce ČTÚ předložil. Chtěl bych se proto zeptat, neschoval jste si někdo náhodou leták UPC s touto nabídkou a s uvedením, že cena platí napořád? Pokud ano, mohli byste ho prosím nafotit a poslat mi ho přes SZ nebo mne přes SZ kontaktovat? Předem díky.

http://web.archive.org/web/20130302001527/http://stabilniinternet.cz/#fp10

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Roger

Ještě bych k té mé záležitosti s námitkou k ČTÚ proti změně a zdražení tarifu (viz výše) dodal jednu zajímavost.

Cca před 14 dny mi iniciativně zavolali z UPC a nabídli mi ten tarif Internet 10 Mbit (který nyní využívám) ještě o něco levněji, než kolik stál před tím únorovým zdražením, konkrétně za 199 kč/měs. + 50 kč za modem (pokud si nekoupím vlastní).Tou slevou by se neměnilo nic na tom, že bych neměl žádné věrnostní období, tedy stejně jako dosud. I Telefon Start za 1 kč by mi zůstal beze změny.

 

Zajímavé je, že zavolali přesně v období, kdy jsem očekával, že ČTÚ bude UPC kontaktovat ohledně mojí námitky kvůli jejich vyjádření k této věci. Na můj přímý dotaz, zda tato telefonická nabídka souvisí s mou zamítnutou reklamací, to však dotyčný zaměstnanec zcela popřel, že o žádné reklamaci neví, to prý vyřizuje jiné oddělení, on mi volá s nabídkou jako váženému a věrnému zákazníkovi. To mi nepřijde moc pravděpodobné, zvláště když dosud mi UPC nikdy iniciativně nějakou slevu po telefonu nenabídlo, aspoň si to nepamatuju, a teď najednou taková zvláštní časová shoda. Je pravda, že dotyčný volající nepožadoval žádné stažení námitky u ČTÚ (což jsem trochu očekával), vůbec o té námitce nepadla žádná zmínka.

 

No volající zaměstnanec dost tlačil na to, abych tu nabidku hned odsouhlasil, že hovory jsou nahrávány a smlouva na tu nižší cenu (nebo dodatek smlouvy já nevím) může být uzavřena takto po telefonu.

Ale jak z něho taky vypadlo, ta sleva by byla na dobu neurčitou a může příp. skončit se změnou DPH nebo se změnou VOP !!! No tak VOP se mění prakticky minimálně jednou ročně, takže by jistota na delší dobu nebyla zase žádná. Čili jsem to vzal tak, že UPC se mne zase snaží tak trochu přechytračit, protože když jim na to kývnu, tak se může zlepšit jejich vyjednávací pozice v tom námitkovém řízení u ČTÚ.

 

Takže jsem si tu nabídku na slevu vyžádal písemně mailem, že si to v klidu rozmyslím, což dotyčný po delším váhání učinil a mail s nabídkou mi poslal. I když nejdřív říkal, že mám na rozmýšlení času spousta, tak potom ještě volal, že to poslal a že by bylo nejlepší, abych mail odsouhlasil hned zítra (prý v mém vlast. zájmu, abych co nejdřív šetřil). No podle mne nejspíš tu záležitost chtěl mít rychle z krku nebo mu šlo o nějaké jeho prémie nebo provizi, jiný důvod pro to pospíchat na to odsouhlasení tam podle mne nebyl, ostatně předtím říkal, že je na to času dost.

Každopádně jsem na ten mail zatím nijak nereagoval.

 

Momentálně se asi přikláním k tomu, že tu slevovou nabídku nechám ležet, než to ČTÚ uzavře a vydá nějaké rozhodnutí (to by měla být prý otázka týdnů). Pokud by to rozhodnutí bylo pro mne zamítavé, tak tu nabídku zase zvednu a pokusím se ji u UPC uplatnit. Pravda, může se možná v takovém případě stát, že se k ní UPC pak už nebude znát.

 

Moje otázka: Co o té věci soudíte a postupovali byste v této situaci podobně? díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Se změnou VOP vůbec nesouvisí změna ceny (teda neměla by), u DPH je to pak jasný, to je zásah státu. Asi bych trval na původní ceně nebo vzal tu nižší a nechal si smlouvu/dodatek vyhotovit písemně. Což samozřejmě jde, i energetický společnosti běžně zasílají smlouvy domů k podpisu a zákazník to pak podepsaný vrací zpátky, takže to musí jít i u UPC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Roger

Yabaka: No samozřejmě bych mohl zkusit po nich požadovat smlouvu za nabídnutých podmínek písemně. Ale pochybuju, že by vzhledem k jejich zkušenostem s některými kauzami (které řešil i ČTÚ a dával UPC pokuty) kývli na to dát do smlouvy formulaci, že uvedená cena pro mne platí trvale.

Za sebe bych akceptoval i formulaci, že cena se může zvýšit při změně DPH nebo např. razantním nárůstu inflace. Neakceptoval bych ale to, že se cena "případně" může měnit při změně VOP (takhle to ústně formuloval), tyhle změny se u nich v krátkých intervalech opakují (asi právní odd. nemá co dělat), takže taková smlouva by zase neměla žádnou trvalou platnost.

To asi radši nechám doběhnout řízení u ČTÚ, co z nich vypadne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...