Přejít na obsah

Počet IP adres


JirkaP

Doporučené příspěvky

  • po měsících...
Návštěvník ZP1
V 26. 10. 2020 v 17:40, Marek-26 napsal:

Tarify Internet 50 a Internet 1Gb - 1 dynamická veřejná IP

Tarify Internet 150 až Internet 500 - 3 dynamické veřejné IP

Nevíte, zda když mám tarif 500 a jednu statickou adresu, tak ještě můžu dostat za modemem v režimu bridge 3 dynamické? Nebo jen dvě? 
Taky by mě zajímalo, kde Marek-26 ty informace našel.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ZP1

Mám Business 500 a platím jednu statickou. Otázkou je, zda mám ještě dvě nebo tři dynamické??

Marek je šikula! 🙂

Jinak cena cca 210 Kč za každou jednu statickou IP mě docela štve. Jako za první by to bylo ok, ale pak by to chtělo nabídnout pár rozsahů za rozumné ceny. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ZP1 A co ti brání si to rovnou vyzkoušet?

Stačí přepnout modem do režimu bridge (modem), restartovat ho odpojením od el. napájení a pak k němu připojit nějaký počítač, na kterém několikrát v nastavení jeho síťové karty změníš MAC adresu, podle toho kolik MAC adres modem akceptuje a přidělí veřejných IP adres, kolik jich celkem dostaneš.

Také mysli na to, že ta tvoje veřejná pevná IP adresa je také vázána na nějakou MAC adresu, v tomto případě na adresu integrovaného routeru v modemu, takže pokud jí budeš chtít nadále používat, budeš si muset zjistit MAC adresu tohoto routeru a tuto adresu naklonovat na zařízení které budeš poté používat za modemem, takže nějaký počítač nebo router třeba.

Takže jak jsi doufám správně pochopil, není to o úplně o tom kolik zařízení lze k modemu současně připojit, ale spíš o tom kolik má modem povoleno zapamatovat si MAC adres, v tvém případě tedy pravděpodobně tři nebo čtyři a tyto adresy si pamatuje až do dalšího restartu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...