Přejít na obsah

Počet IP adres


JirkaP

Doporučené příspěvky

@Emundans Nezlobte se , ale umíte číst ? Položil jsem jasné otázky a vy zde odpovídáte na něco na co jsem se neptal.

Mikrotik co mám v podpise samozřejmě WIFI má - Mikrotik RouterBOARD RB962UiGS-5HacT2HnT hAP ac, 720 MHz, 5x LAN, 2,4 GHz, 5 GHz 802.11b/g/n/a/ac, L4 je systémové řešení platforem pro poskytovatele bezdrátového připojení k síti Internet. Duální 2,4 a 5GHz přístupový bod standardu 802.11ac s podporou nejnovějších standardů 802.11n/ac.

Televizor mám SONY OLED - AG 8  a ten má taky AC  - WIFi.

 

Jasně jsem napsal hned v první příspěvku, že mám modem schovaný za obývákovou stěnou ( nelze se k němu dostat )  a Mikrotik mám v jiném pokoji. A že bych chtěl připojit televizor do modemu kabelem, ale než začnu rozebírat stěnu a zapojovat televizi kabelem do modemu tak zda u mého tarifu dostanu 2 IP adresy. 

Nastavení mikrotiku my funguje zcela bez problémů se všemi telefony, PC i  mobily v domácnosti, ale při přehrávání filmů v televizi přes červené tlačítko ( ČT1 )  někdy dochází k zásekům. A nevím, kde je problém. Předpokládám že problém je právě ve WI-FI.  Proto jsem založil toto téma na zjištění počtu IP adres - s tím, že bych dal Televizi napřímo na modem - Technicolor. 

PS: Popřípadě bych uvítal návod - pokud to ovšem jde. Jak zjistit v Mikrotiku, který je připojen kabelem do modemu Technicolor v režimu Bridge kabelem, zda dostanu 2 IP adresy. Ale na to nemám znalosti.

Pokud je jen jedna IP adresa, tak je také řešení natáhnout  dlouhej TCP kabel z Mikrotiku zpět do obýváku - do televize, ale to taky znamená rozebrat obývákovou stěnu. 

 

  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Pagan

Co přehodit jeden port z bridge LAN k WAN? 

/interface bridge port
add bridge="lan bridge" interface=ether3
add bridge="lan bridge" interface=ether4
add bridge="lan bridge" interface=ether5
add bridge="lan bridge" interface=wlan1
add bridge="lan bridge" interface=wlan2
add bridge="wan bridge" interface=ether1
add bridge="wan bridge" interface=ether2

když si takhle píchnete do LAN2 váš PC tak buď IP dostanete, nebo ne. 

edit: samozřejmě si musíte dát DHCP klienta na WAN bridge. 

Upraveno uživatelem Pagan
prevence ustřelení linky :D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I kdyby tam teď ty dvě adresy byly, tak bych do toho nešel. Je jenom otázka času, kdy to Vodafone zařízne.

Ještě tady nepadl nápad zkusit zjistit příčiny výpadků, Mikrotik má velice mocné nástroje na sledování kvaliti WiFi připojení (Signal To Noise, Tx/Rx CCQ), čili při sledování televize sledovat Mikrotik, co se děje.

  • 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Pagan
před 39 minutami, JirkaP napsal:

PS: Popřípadě bych uvítal návod - pokud to ovšem jde. Jak zjistit v Mikrotiku, který je připojen kabelem do modemu Technicolor v režimu Bridge kabelem, zda dostanu 2 IP adresy. Ale na to nemám znalosti.

myslím že tímhle nám padla možnost diagnostiky, spíš bych to ale viděl na špatnou wifi kartu v TV - je to nejčastější zdroj zármutku na SmartTV

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@JirkaP TV se nám občas sekne i na kabelu, nemusí to nutně být slabou WiFi. Můžou být přetížené servery s vysíláním. Ale nemáme červené tlačítko, máme např. jen iVysílání přes Raspberry.

Ještě jedna věc - skutečně chceš mít veřejnou IP přímo na TV?

Co se týká přidělování veřejných IP - nechci spekulovat, kolik jich může to které připojení získat. Ale na 100% vím, že když jsem zpočátku laboroval se svým původním tarifem (100 Mbit) a překlápěl z modemu do bridge, tak jednu veřejnou IP mi to dalo pro režim modem a zcela jinou veřejnou IP mi to dalo do Mikrotiku, na základě jiné MAC adresy, která byla v tom daném okamžiku připojena na veřejnou síť. Po nějakou dobu modem vždy dostal po návratu do režimu modem tu stejnou  IP (jako když byl když byl v režimu modem při prvním zapojení) a Mikrotik také dostal tu "svoji" stejnou veřejnou IP při testování a překlápění tam a zpět... Jednu dobu jsem měl k dispozici Mikrotiky dva, takže když jsem jeden odpojil a použil druhý, tak ten druhý pochopitelně dostal zcela jinou veřejnou IP (to znamená už třetí v pořadí).

Co vím na 100% taky, že když mám Technicolor trvale v bridgi a veřejnou IP mám na Mikrotiku, tak když synek testoval nějaké další věci a zapojil jiné zařízení rovnou do Technicoloru v bridgi, do jiného volného portu, tak to jiné zařízení s mým tarifem také dostalo veřejnou IP a normálně fungovalo. To znamená jedna veřejná IP byla na Mikrotiku a sučasně jiná veřejná IP na tom dalším dočasném zařízení. . Takže má přípojka je zatím nastavena tak, že minimálně dvě veřejné IP může v jednom okamžiku dostat.

Ale jak píšou kolegové, nespoléhal bych na to, že to takto s veřejnými IP zůstane.

Upraveno uživatelem sodekcz
  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tam hlavně záleží na tarifu, u 50 Mb se moc jak více než jedna IP nedá příliš očekávat, hlavně nechápu co tady furt řeší, stačí odpojit router MikroTik a místo něj připojit třeba počítač, nebo laptop a hned uvidí jestli dostane veřejnou IP adresu nebo ne a jestli pojede internet.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Pagan

Leasnout si může adres najednou hned několik, otázka je kolik z nich může být zároveň aktivních. Naše Cisco switche shodí port jakmile překročí uživatel 3 souběžná zařízení, leasů tam může mít třeba 15 a nikdo to neřeši, protože ačkoliv jsou leasnuté může si je vzít jiné zařízení.

Pokud by to měl VF jinak, čekal bych na vypršení původních leasů než mi opět půjde net (x hodin) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tomus Tím, že odpojím kabel z Mikrotiku  ( který vede z modemu  ) a zapojím ho napřímo do stolního PC nebo přenosného počítače nic nezjistím. Možná se mi změní IP adresa, ale nezjistím zda mám možnost 2 IP adres současně.

Na tvůj příspěvek na předešlé stránce jsem nereagoval, protože jako bývalého ADMINA tohoto fóra, kterého si velmi vážím jsem Tě nechtěl shazovat.

Přesně jak to teď napsal @Pagan

PS: Dříve tyto informace o počtu IP adres u jednotlivých tarifů byly udávány přímo v ceníku.

Upraveno uživatelem JirkaP
  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...