Přejít na obsah

HD DVR Mediabox


Jirka007

Doporučené příspěvky

Vážení, mám úplně stejné problémy jako paní Jarmila. A tak jsem ze svojí nové smart tv vyrval všechny UPC přidružené dráty a zapojil dnes zakoupenou pokojovou anténu. Světe div se, můžu sledovat TV s obdobnou nabídkou programů, a to hned po spuštění a zdarma - doporučuji!

Zítra to s nimi ukončím, jinak přijdu o nervy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Světe div se, můžu sledovat TV s obdobnou nabídkou programů

Pokud vás nezajímají naučně populární programy, kanály o přírodě, kanály o historii, a další a další ., tak potom už od začátku nemělo smysl si kabelovku pořizovat. Protože skoro 170 programů fakt a na mou duši prostřednictvím DVB-T nechytnete ani omylem.

O tom, že používání UPC technických zázraků, jako jimi dodávané STB, je záležitost lezoucí silně na nervy - tak v tom s vámi naprosto souhlasím.

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se ti stáhne aktualizace do telefonu, počítače, televize prostě kamkoliv také nikdo nejezdí aby předvedl, no nebo určitě ne zdarma.

Také jezdím za mámou abych ji nové věci předvedl a nastavil, hold úděl dětí oni se o nás starali zase když jsem byli malí.

 

Svět jde do předu a vše je potřeba aktualizovat jinak bychom tu jezdili na koních a čuměli max tak na maňáskové divadlo.

 

Svět jde DOPŘEDU a proto UPC zprasí televizi tak, že se to nedá ovládat. To je ten pokrok. Mně to přijde podobně jako u jedné nejmenované polské banky - nasadili nové úžasné internetové bankovnictví a povedlo se jim tak dokonale, že museli staré držet ještě skoro rok, než vychytali aspoň ty nejzákladnější chyby. A taky to bylo keců, že si stěžuje pár lidí... jistě a proto nechali staré tak dlouho, když si nikdo nestěžoval a všem se to líbilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Ani bych se nedivil kdyby aktualizaci Horizonu slibovali jen z toho důvodu, aby klienti neodcházeli ke konkurenci, s tím, že UPC ani žádnou aktualizaci dělat nebude a na podzim prohlásí, že si klienti na ovládání zvykli. Protože neexistuje možnost, aby programátor za měsíc a půl nedokázal vypustit aktualizaci opravující minimálně ty nejotravnější chyby. Tak pomalej prostě nikdo být nedokáže.

 

Osobně si myslím, že to přesně tak dopadne, že se nic opravovat nebude.

S tou pomalostí - taková mBank nedokázala několik měsíců (!!!) dát popisky k řádkům který symbol je variabilní, konstantní, specifický... mám dojem že to asi dělali stejní "programátoři" a odborníci. Hlavně že je to barevný s velkýma logama, že to není funkční, nevadí... už chybí jen fotky rozesmátých klientů jako v bankovnictví mBank

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník inko1

Asi tím zde půjdu hodně na nervy,nechci provokovat,mám také výhrady třeba k softweru ,ale: pokud se týká funkčnosti HRZ nemám absolutně výhrady. Rychlost,bezchybnost,kvalita signálu,nahrávání,přehrávání,wifi,- jsem absolutně spokojen.Počítám se zákonem schválnosti a hned se mi teď něco pomrví,přidám se pak ke stěžovatelům, ale dosud vpoho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník P_V

inko1: V tomhle threadu se kvůli nejasnému názvu míchají zkušenosti s oběma STB. Možná že ten all in one je o chlup lepší.

U Kaonu jsou chyby ovšem známé: nefungující přepínání poměru stran obrazu podle toho co se vysílá, nemožnost nahrávky pojmenovat nebo z nich vystříhat reklamu, buď strašlivě dlouhý boot nebo trvalá spotřeba 30 W + nevypnutí disku, nemožnost nastavit aby timeshift nahrával samočinně vždy, lagování UI... To vše jsou závady zcela zjevné. Pak tu jsou závady či nedostatky konceptu samotného UI. Příliš drobné písmo, obrovské overlaye bez možnosti nějaké konfigurace velikosti, ikony místo názvů bez možnosti to změnit, dlouhé seznamy bez možnosti rychleji procházet po stránkách, rušivé grafické pojetí menu (místo kurzoru se hýbe všechno, hopsavá animace, nevýrazné rozlišení vybrané položky, položky se občas zdvojují, při návratu o úroveň výš se někdy skočí na začátek, jindy na předtím vybranou položku, menu je jednou vodorovně a jindy svisle, takže se ovládá pokaždé jinými tlačítky, vodorovné podmenu někdy ani nevypadá jako menu), celkově málo intuitivní ovládání...

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník P_V

K (ne)svižnosti (ne)provádění oprav, ať už u UPC nebo kdekoliv jinde: To nebude programátory. Programátor by to vyspravil za chvíli, ale nejdřív musí dostat pokyn. Což je v takovéhle firmě problém, než to od nespokojeného klienta probublá přes všechny vertikální a horizontální vrstvy korporátní hierarchie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník carlos74

...ano,přesně tak,míchají se tu oba STB dohromady.Tu "cihlu" snad v dohledné době "doladí" a bude v poho.

Průser je ten Kaon na kterej nasadili ten Horizon....ale o tom je jiné vlákno.

A průser největší je,že UPC nemá žádný "jednoduchý" STB(pro blbý...pardon),kterej se zapne a jede.

Já vím že pokrok je pokrok,ale člověk zůstane člověkem,má taky nějaké limity(technický) a na každýho

ty novinky každou chvíli prostě nejsou.

...a to celosvětově populace stárne a všechny pokrokový firmy začínají mířit na seniory,je tam velkej finanční potenciál.

...ale UPC za zlepšením služeb vidí asi něco jiného...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník rteP

Tak tady jsou moje výhrady, které jsem poslal UPC:

Dobrý den, po aktualizaci set top boxu nejdou některé základní funkce, které byly možné na tom prvním nejjednodušším STB bez problémů používat :

1. nejde navolit vice položek oblíbených programů

2. nejde manuálně nastavit nahrávání pořadů. Tím pádem např. dva pořady na témže programu po sobě vysílané. Můžu navolit každý zvlášť, ale s pětiminutovou přetržkou a tím pádem nevím, co mi tam bude chybět. Lze tam jednotlivě nastavit čas před a po nahrávání, ale to zase na všechna nahrávání.

3. nelze nastavit obyčejné zapnutí TV v daný čas a termín a potom jeho vypnutí ( pouze po uplynutí nastaveného času automatického vypnutí) . 4. neukládá se čas zobrazení informací o vysílaném pořadu, vždy se zpětně uloží 5s.

5.Nelze na obrazovce zobrazit seznam TV kanálů s možností posunu např. svisle ( po jednotlivých položkách) a vodorovně ( po celých stránkách ). Tím je zobrazení naprosto nepřehledné a člověk si musí vytvořit papírek, kde má napsané na kterém čísle má který kanál, pokud nechce trávit čas zbytečným listováním, tím spíše, že nelze vytvořit více seznamů oblíbených položek.

Kdyby to šlo vrátit zpět, tak to s radostí udělám. Ne pro to, že bych byl nepřítelem novinek, ale protože tyto nové možnosti, jak je s obdivem sami k sobě uvádíte, neumí ani to minimum, co se dalo dělat na "primitivních" zařízeních. Ovšem musím uznat, že na ovladačích zůstalo funkční tlačítko pro vypnutí ( po vaší aktualizaci používám častěji ) a nemusím vypínat TV ze zásuvky. Ovšem na jak dlouho?

 

Odpověď ani neposílám celou, protože to je ztráta času a je napsaná v manuálu. Jenom uvedu začátek :

Dobrý den,

staré rozhraní bohužel po odsouhlasení aktualizace není možné vrátit zpět, jedinou možností návratu ke starému rozhraní je pronájem nahrávacího HD PVR boxu. ...................................

 

Takže nezbylo nic něž poděkovat :

Dobrý den,

děkuji za reakci. To co píšete jsem si už sám ověřil a telefonicky "vykorespondoval".

Mám Vaší odpovědi rozumět tak, že spadla klec a je hotovo ? To, co jste spustili už tak navždy zůstane a případné změny budou opět k horšímu a navíc za další peníze? Potom bude potřeba se rychle porozhlédnou po jiném řešení.

 

Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda

Je fakt, že se toto vlákno stalo docela nepřehledné, protože ne vždy je jasné, o jakém settopboxu jednotliví uživatelé vlastně píší. Původně bylo založeno k novému HD DVR Mediaboxu (tzv. "cihla"), ale potom, co začalo UPC s aktualizací malého Kaonu (KCF SA700) na platformu Horizon, tak sem začali díky problémům s tím spojeným psát i jeho uživatelé, ačkoliv přitom měli a mají k dispozici vlastní diskuzní vlákno.

Možná by bylo dobré, aby každý ve svém příspěvku alespoň uvedl, když už má problém nebo je líný nalézt správné vlákno, o jakém přístroji vlastně píše, protože s HD DVR Mediaboxem nejsou zdaleka takové problémy jako s upgradovaným Kaonem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...