Přejít na obsah

HD DVR Mediabox


Jirka007

Doporučené příspěvky

Návštěvník

Jen k nahravani - obecne se v DVB nahrava to, co se vysila - stream. Vetsinou bez dalsiho zasahu, proste se jen to, co se dekoduje ulozi na disk. Cihla mi fakt nesedela, ale je to uz pres pul roku... Jeji sviznost, moznosti na siti, a podobne tenkrat fakt ne... Obecne ma moje tv (40" Samsung ES o kus lepsi obraz, nez SA500, ktery mam jako zalohu a na nahravani pripadnyho druhyho kanalu. A je fakt, ze kvalita jeho obrazu je vcelku strasliva, ale to je spis o tom, co posila do vystupu, nez jak dekoduje (ono je na nem hnusny skoro vsechno vcetne vlastniho ovladaciho rozhrani (o. ) KDYBY cihla mela bridge mod, nebo byla schopna se k horizonu pripojit pres ETH az za modemem, vzal bych ji asi na milost, ale minimalne wifi AC a moznost mit sirsi moznosti rizeni site ozelit neminim, aspon zatim.. mozna jeste nejsem az tak starej, ze bych si se siti nechtel vyhrat.

 

Co se NASu tyka (" V interní síti mám NAS (Video Station, Music Station, File Station), běží mi na externí IP adrese a doméně. Neskutečně mne vytáčí, že na svoje stránky, které mi běží na NASu přes web server se nemůžu dostat.") - porad je tu moznost pristupu pres vnitrni IP, ne? Priznam se, ze ja hlavni cast uloziste nezverejnuju ven, jen malou oddelenou cast pro par znamejch, aby si mohli predavat co potrebuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vito
Ohledně toho nahrávání, vysvětlím. V "cihle" si nastavíš nahrávání série nějakého pořadu. Například seriál, nebo sportovní přenos. Jak jsem uvedl, v mém případě to byla série EPT a nastavil jsem nahrávání na stanici Fanda vždy v neděli od 13:00. Tento stejný pořad ale dávala i Nova Sport, myslím v pátek od 01:00 a oba díly se mi nahráli. Takže z toho vychází, že nahrávání série reflektuje ID pořadu, ale ne stanici (Fanda, Nova Sport), takže jsem měl přenos nahraný 2x.

Mam cihlu teprve od vcera, takze zatim to nemam overeno, ale v menu NASTAVENI/VLASTNOSTI je polozka NAHRAT SERIAL OD u ktere je mozne vybrat z moznosti VYBRANÝ PROGRAM nebo VŠECHNY PROGRAMY. Nebyla by volba prvni z nich resenim problemu s nahravanim z vice stanic?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vito

Zajímá mne jak je to s kvalitou obrazu a zvuku. Když jsem zkoušel, jak vypadá obraz po připojení přijímače KAON KCF – SA700PCO, nebyl jsem spokojen. Jaký je prosím Váš názor na "cihlu"?

Subjektivne (Full HD 55" LED Sony sledovana obvykle z cca 2m) se mi obraz zda srovnatelny s Kaonem, ale po pravde, nikdy jsem necekal moc od zadneho TV vysilani. Byly pripady, kdy obraz vypadal dobre, ale vetsinou to stalo za prd (relativne, pri srovnavani s filmy z NASu ve Full HD a dat. tokem cca >15-20Mbit) a prisuzoval jsem to nizke kvalite vysilaneho poradu (rada poradu je pouze upscale do HD), nebo prilisnou datovou kompresi (rada HD kanalu ma stale <10Mbit).

 

Zvuk u TV poradu mi prijde take srovnatelny, tady na kvalite prijimace zalezi snad jeste mene nez u obrazu.

 

Rozdil mezi obema prijimaci je vyraznejsi treba u Youtube, tady je oboji mnohem lepsi nez u Kaonu ale stale celkove velmi spatne. Kvalita nejde volit a ta automaticky vybrana je na rozumny zazitek stale nedostatecna. Obraz jakz takz ujde, ale zvuk je hodne spatny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sako verife

A menu problém spíše v nefungujícím titulkám? Pokud by byla možnost přepnout na stopu v originálním znění, tak by bylo více lidí naštvaných, že nefungují titulky. možná ale fungují normálně.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Thorn

To Vito:

Uff, tak to nevím, nezkoušel jsem to, každopádně díky za upozornění, otestuji to :)

 

To Marek

S tím NASem, jasně, že na NAS mohu přistupovat z vnitřní sítě, ale já například pro sdílení rodinných fotek nevyužívám žádné aplikace třetích stran (myšleno Facebook, Google, Twiter a podobně..) Mám svojí vlastní stránku, kde mám vysunuté aplikace z NASu a tam mají přístup jen lidi, kterým poskytnu potřebné údaje. Jde mi o to, že pokud si chci ověřit přístup z venku na NAS, to jest zadání dané externí domény, nedostanu se tam - je to za účelem testu, jestli je font v pořádku, grafika atď...

 

Ohledně nahrávání, jsem v dané problematice greenhorn, takže díky za vysvětlení :thumleft:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník inko1

Cca během posledních měsíců někde zde byl uveden od UPC odkaz na seznam pořadí kanálů v "cihle".Nemohu to zaboha najít.Poradíte? Mám ten původní,ale nyní tam jsou změny.Nechce se mi to znova vypisovat ručně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cca během posledních měsíců někde zde byl uveden od UPC odkaz na seznam pořadí kanálů v "cihle".Nemohu to zaboha najít.Poradíte? Mám ten původní,ale nyní tam jsou změny.Nechce se mi to znova vypisovat ručně.

 

razeni kanalu pro Horizon box: download/RazeniHorizont.docx

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...