Přejít na obsah

HD DVR Mediabox


Jirka007

Doporučené příspěvky

Pročítám znovu a znovu příspěvky, které by mi mohli pomoci s rozhodováním, ale přesto poprosím znalé se zkušeností: na 50 palcové plasmě používám CA modul. Doporučíte mi "cihlu" místo modemu a jako zařízení pro nahrávání? V případě neobtěžování ostaních prosím o názor v SZ. :diky

  • -
  • -
  • TV Komplet
  • CA
  • Střední Čechy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Thorn

Ahoj Mooonty

Napíšu to klidně sem, ať mají informace i ostatní a předem upozorňuji, že mluvím jen za sebe u ostatních to může být, s ohledem na vady zařízení jinak.

 

- Router

Doma jedu v LAN síti, takže zkušenosti s WiFi moc nemám, ale co jsem zatím zjistil tak vážné nedostatky konektivita nemá jedu na 300 Mb/s. Výpadky jsem zatím nezaznamenal. Takže pro běžného uživatele se znalostí IT je to OK.

V mém případě je to poněkud složitější. V interní síti mám NAS (Video Station, Music Station, File Station), běží mi na externí IP adrese a doméně. Neskutečně mne vytáčí, že na svoje stránky, které mi běží na NASu přes web server se nemůžu dostat. Podle UPC je chyba ve firmware routeru, který zacykluje packety a oprava v nedohlednu. Jediné řešení, které jsem našel je přístup na stránky z jiné sítě, takže na to využívám firemní VPN...

No a v poslední řadě bych podotkl, že konfigurace routeru je poněkud "chudobná" uměl bych si představit více funkcí k nastavení.

 

- Recorder

Zde bylo pár chybiček opraveno, hlavně v oblasti přehrávání, tam už by to mělo být OK, kvalita je dostatečná, kapacita HDD 500GB. Zatím jsem nepřišel na to, jak uložené filmy dostat mimo zařízení, ale to není chyba. S čím mám problém je to, že pokud dáš nahrávat pořad, v mém případě EPT (The European Poker Tour) na jednom kanálu, např. Fanda, nahrává Ti to i z jiných kanálů, například Nova Sport.

Další problém, který vnímám je časování. Díky reklamám a posunu některých programů může dojít k tomu, že se Ti pořad nenahraje celý, v tom případě si musíš nastavit největší dobu nahrávání, v našem případě 20min.

 

Takže za mne asi vše, pokud jsem něco napsal nesrozumitelně, nebo má někdo jiné zkušenosti, klidně napište 8)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lada-vir
Z jiného soudku: podívejte se, co mají v Brně a okolí. To by se člověk rozbrečel. Pochybuji, že mají problémy s "cihlou". :(

http://www.netbox.cz/site/cz/provozovatel.html

 

Jedná se o jinou technologiii tak že ty opravdu "cihlu" nebudou mít.

Jedná se o IP TV tak že budou mít jinou "cihlu" a jiné problémy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Fuguje vam na Nove SD zvuk? Mne nejde a obcas se tam ozyvaji nejake ty pokyny pro slepce :-D (AD). Je to pritom vypnute a jinde se to nedeje. Vsiml jsem si toho nahodou, protoze Novu pouzivam HD, ale je to divne . Jine SD programy maji zvuk v poradku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ Thorn: děkuji za Tvoji obsáhlou odpověď :diky .

- router

v současnosti mám vlastní router za UPC modemem, propojený kabelem a dál po kabelu k PC. NTB, TBL a telefony jsou po Wi-Fi. Takže v tomto případě to přínos být může, protože odpadne patrně poplatek za UPC modem.

 

- recorder

používal jsem rád PVR HANDAN. Spokojenost. Zůstalo na jeho disku pár pořadů, které se mi nedaří jinde sehnat. Takže je budu muset z něj "vydolovat". Přenášení nahraných záznamů jinam nepožaduji. Úplně nerozumím tomu, jak píšeš, že se Ti kromě požadovaného pořadu nahrávají další z jiných kanálů? Proč? Bug v "cihle"?

 

Zajímá mne jak je to s kvalitou obrazu a zvuku. Když jsem zkoušel, jak vypadá obraz po připojení přijímače KAON KCF – SA700PCO, nebyl jsem spokojen. Jaký je prosím Váš názor na "cihlu"?

  • -
  • -
  • TV Komplet
  • CA
  • Střední Čechy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Thorn

Ahoj Mooonty,

Vůbec nemáš zač, od toho tady to fórum je, abychom si navzájem sdíleli zkušenosti :thumleft:

 

Ohledně toho nahrávání, vysvětlím. V "cihle" si nastavíš nahrávání série nějakého pořadu. Například seriál, nebo sportovní přenos. Jak jsem uvedl, v mém případě to byla série EPT a nastavil jsem nahrávání na stanici Fanda vždy v neděli od 13:00. Tento stejný pořad ale dávala i Nova Sport, myslím v pátek od 01:00 a oba díly se mi nahráli. Takže z toho vychází, že nahrávání série reflektuje ID pořadu, ale ne stanici (Fanda, Nova Sport), takže jsem měl přenos nahraný 2x.

 

Co se týče Tvého druhého dotazu, tak nevím jestli dokážu relevantně odpovědět. Doma mám Samsung UE48JU7502 - http://www.samsung.com/cz/consumer/tv-av/tv/uhd/UE48JU7502TXXH pořady, které byli v kvalitě HD jsou nahrané v dané kvalitě, včetně zvuku. Neodsledoval jsem, kolik kapacity vezme nahrávka z interního HDD, abych to mohl porovnat s BlueRay verzí, ale mrknu na to. Každopádně za sebe konstatuji, že s kvalitou nahrávky nemám zatím problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Franky
Fuguje vam na Nove SD zvuk? Mne nejde a obcas se tam ozyvaji nejake ty pokyny pro slepce :-D (AD). Je to pritom vypnute a jinde se to nedeje. Vsiml jsem si toho nahodou, protoze Novu pouzivam HD, ale je to divne . Jine SD programy maji zvuk v poradku.

 

Stejný problém, zvuk nejde jedině na 203 Nova v HD bez problémů. Žádné zvukové stopy k přepnutí to nenabízí. Technické podpora UPC mlčí. Podařilo se to někomu vyřešit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...