Přejít na obsah

Nastaveni "bridge" u modemu Technicolor 7200


Návštěvník Pavkys

Doporučené příspěvky

Návštěvník Pavkys

Jak nastavim mód "bridge" u modemu Technicolor 7200, tak abych vlastně v modemu vypnul Wifi a mohl pak připojit vlastni router (Belkin) do sitě Wifi, který mi pokryje cely byt v panelaku a mam ho vyzkoušený a nastaveny ze stareho modemu UPC který v sobe Wifi neměl a musel jsem ho vrátit. Navyšil jsem rychlost připojeni.

Díky za radu a odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najdeš to v položce Systém. Nejsem teď doma ale myslím že to je druhá položka v levém menu. Jinak já to mám taky na bridge ale přitom wifina pořád jede. Musíš jí teda ještě vypnout. Jinak až to potvrdíš, modem se restartuje a pak musíš nechat router načíst IP pokud si to neudělá sám. Práce na cca 3min i s restartem:)

  • -
  • -
  • -
  • Compal CH7465
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Pavkys

Diky za odpovedi. Nejdřív jsem myslel, že "bridge" ani nastavovat nebudu muset, ze ten modem a wifi pokryje celý byt. Což o to, pokrytí je ale ve druhém pokoji je to slabši. Horší ale bylo, že mi na tabletu a v mobilu nešla emailová pošta.

Jen to nastaveni "bridge" tomu pomohlo a už to šlape. Jen za 2 zdmi je to slabši.

 

Ješte me napadlo jestli by nebylo lepši nastavit modem na jiný kanál, nebo frekvenci místo 2,4 GHz na 5 GHz.

Máte s tí někdo zkušenosti?

Díky za odpověď a hezké dny!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

2,4 nebo 5 GHz nastavuješ v routeru a podle toho, jaký zařízení budeš připojovat. Samozřejmě je dobrý, když ten router umí souběh obou pásem naráz, pak není co řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud nastavím mód přemostění, jakou pak mám na svém routeru za TC7200 nastavit default gateway? 192.168.0.1 ani 192.168.100.1 mě k netu nepřipojí.

Tabulka v menu Základní - Internet je prázdná a tlačítko obnovení WAN IP nefunguje.

 

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem napsal hloupý dotaz, pardon. zapomněl jsem, že v bridge módu tam mám dát dynamickou IP :-)

teď už to všechno šlape, jak má.

 

mimochodem UPC mi už odmítlo vrátit starý modem, který jsem tu do včera měl. takže výměnu modemu zvažte předem, dostanete modem s routerem, ovšem s osekaným firmware.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...