Přejít na obsah

Pokaždé jiná IPv4 po restartu


Návštěvník Prexik

Doporučené příspěvky

Návštěvník Prexik

To jsem taky zkoušel nahlížet do logů a podobně ale tam žádné anomálie nejsou navíc. Pokud rok jede vše v pohodě a zničeho nic se začně něco takového dít není to normální. Rok mám stejný router stejné nastavení nic neměnil jsem ani heslo k Wifi prostě tam je jen nastavený restart jednou týdně večer. I technik na lince mi říkal že to je problém z jejich strany teda co vím aspoň tady v Ostravě kde bydlím a že to budou řešit.

Navíc je i divné že se mi nemení třeba jen poslední 3 čísli IP nebo tak mě se mění kompletně celé rozsahy.

Jednou mám 89.177.xxx.xxx pak mám 90.178.xxx.xxx. a podobně v podstatě to skáče jak hopík. Kolikrát mi to ukáže lokaci Brno místo ostravy (což se může stát) No uvidím prý se na to mají dívat technici že to není normální posílal jsem jim i txt soubor kde jsem ip zapisoval (počet řádku s ip 185) pokaždné jiná a že se na to podívají.

Upraveno uživatelem Prexik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Tak si zjisti, na kterem blacklistu je a proste se z nej vymaz.
Pred casem jsem to takhle udelal a s dorucovanim mailu prestal byt problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, Evzen napsal:

Ovsem bylo by prinejmensim slusne k zakaznikum jim takovehle případné novinky oznamit. A to samozrejme nejakou dobu predem.

Kvuli kdejakemu pripitomelemu restart modemu v nedeli ve tri rano posilaji email, tak takovou zasadni zmenu chovani by bylo slusne oznamit taky.
Teda pokud se opravdu jedna o nejaou novou "featuru", ne o chybu...

A co by měli oznamovat? Vážení zákazníci, máte dynamickou veřejnou IP adresu a ta se vám může změnit. To, že se nějakou dobu moc neměnila neznamená, že když se náhodou začne měnit, je nesmysl nás kontaktovat, protože máte dynamickou veřejnou adresu?

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen



A co by měli oznamovat?


Právě to, že po desetiletích se mění něco.,co dlouho fungovalonjinak.
Existuje nějaký závažný důvod, proč by se to oznámit nemohlo?



To niekto este ma vlastny SMTP server na takej dynamickej (viem, neoficialne "statickej") adrese?


Má a vesele funguje celá desetileti...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady souhlasím s adminem - není co oznamovat, protože k žádné oficiální změně nedochází. Nehledě na to, že 99% lidí by z toho mělo akorát guláš v hlavě, když je jim nějaká fixní IP úplně k ničemu. A ti, co ji nutně potřebují, si ji dávno obstarali - jenom pár lidí sázelo na to, že se IP nemění nebo ne moc často a jak ušetří, když zůstanou na dynamické a nemusí platit pevnou :P

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...