Přejít na obsah

Pokaždé jiná IPv4 po restartu


Návštěvník Prexik

Doporučené příspěvky

Návštěvník Evzen

U me bohuzel porad stejne spatny - onehdy deti, netušíc ničeho zlého, restartovaly router jako obvykle kdyz jednou za cas zmizi WiFi... a bum, zase jina IP adresa.

Priznavam, ze na zakaznickou linku jsem nevolal, 'bo nemam nervy na vybavovani se s neznalymi brigadniky na 1st level supportu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Pagan

DDNS opravdu s nastavením VF nic společného nemá. Samozřejmě jestliže využívá modem od VF tak mu jiná možnost než objednání pevné IP nezbývá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Zadnou pevnou IP adresu bych nepotreboval, kdyby nekdo ve VF nerozvrtal neco, co roky fungovalo ke vseobecne spokojenosti.
Doporucuju si precit predevsim prvni stranku toho vlakna. Je to o nastaveni DHCP (tj. na strane VF). Nejake DDNS s tim ma pramalo spolecneho (tedy krome toho, ze se tim snazi nekteri resit NASLEDEK, pricemz PRICINA zustava nevyresena).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsi měl roky štěstí, že se ti IP neměnila :) 

Jen pořád nechápu proč pořád vyžaduješ něco na co nemáš nárok. 

Nemáš zaplacenou službu pevné IP, tím pádem máš přidělenou dynamickou IP a ta se ti klidně může měnit každý den. A nic s tím neuděláš, pokud si to nezařídíš jak jsem ti psal na 3 straně . A hromada dalších uživatelů

Upraveno uživatelem Sparrow
  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Compal black, CA modul
  • Praha 10
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čistě v hypotetické rovině - budu-li dlouholetým trvalým zákazníkem se zapnutým modemem, pak nevidím důvod, proč bych veřejnou IP nemohl mít po nějakou dobu rezervovanou. Tím chci říct, nevidím důvod k tomu, aby krátkodobý restart měl IP vždy změnit. Stejně mi nějakou IP operátor musí přidělit (dokud jsou a mám ji povolenou), tak proč ne tu stejnou, kterou jsem ještě před krátkou dobou měl k dispozici. Ale já jsem jen laik. Pevnou IP nepotřebuji. Chápu, že z pohledu operátora se může technologická situace jevit jinak...

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U internetových tarifů pro domácnosti pevná IP stejně nelze objednat, dříve to šlo, sice za nekřesťanských 200kč měsíčně, ale nyní už to nejde vůbec.

Jinak ta dynamická IP se dříve opravdu měnila jen sporadicky, pamatuji jeden čas když jsem ji měl dokonce snad dva roky, aby se měnila po každém restartu routeru mě přijde taky jako nesmysl.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...