Přejít na obsah

Vodafone spustil 1 Gb/s internet


Marek-26

Doporučené příspěvky

OFDM download kanal je sice schopny fungovat pri QAM 256 aj pri tak nizkom SNR (28-30 dB), ale nizka sila signalu (-13 ci -15 dBm) ukazuje, ze tam je problem (a to moze byt pokojne aj po trase), kedze OFDM je v hornej casti pasma (770-860 MHz) s najvacsim utlmom.

Zaujimave je, ze DOCSIS 3.0 kanaly su po stranke sily signalu aj SNR bez problemov (ale tie su v oblasti do 400 MHz).

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník KejPi

Já jsme dnes postoupil do dalšího levelu 😈 Sice se se signálem a FW nic nezměnilo, ale už mi modem přestal dělat světelnou diskotéku a začal svítí normálně. Asi dnes někdo ve VF přišel do práce a zmacknul nějaký tlačítko 😆

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník chlupacz

Ještě se chci zeptat, je mi divný, že rychlost uploadu je stabilní, běží víceméně pořád stejně, ale kupodivu i když download je třeba jen 0,5Mb/s. Nějaké teorie, jak je to možné? 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po dnešním hovoru na technické podpoře (kde se mi podařilo spojení až po 20 min. čekání) jsem toho moc nevyřešil. Pán na podpoře se nejdřív po mém podezření na zarušení pásma podíval dálkově na stav modemu. Se sdělením, že žádný problém nevidí, jsem zase nesouhlasil já. Na dotaz, jak je možné, že je rychlost tak  netu tak nestabilní, se pak začal ohánět že tyto výkyvy rychlosti mezi cca. 500Mbit až 1Gbit jsou dle ČTÚ v normě. A protože já se vytočit nenechám, snažil jsem se mu vysvětlit, že problém by měl v jeho zájmu (i zájmu VDF) nejdřív řešit a ne se ohánět politikou ČTÚ. Nakonec jsme se dohodli, že u mého modemu (přípojky) spustí monitoring, který bude min 24hod. a pak se s výsledky ozve.

 

... takže už se těším na 2. dějství.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA Modul, TG3442DE
  • Teplice-Trnovany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alespoň to donutí Vodafone vychytat chyby v síti, které se na ED3.0 neprojevily. 

Taktéž to vytvoří větší tlak na to, aby Vodafone station konečně dostal bridge a možná další jinak zcela běžné featury.

Tu akci celkově beru jako zátěžový test, tedy asi stejně jak rozdávali v akci dvojnásobné rychlosti 😅

  • Kabel 300 Mb/s
  • -
  • -
  • TC7200
  • Ostrava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Krevety Problém je, že se pro ED3.1 používá spektrum, které se předtím nevyužívalo. Na nějakém společném kontrolním bodě (většinou v místě, kde je převodník z optiky na metaliku) může být vše v pořádku nebo bylo v době, kdy se tam měnila kvůli ED3.1 technologie. O pár desítek metrů dále u zákazníka doma může být již vše jinak. Takový jeden povolený šroubek o jednu otáčku dokáže udělat obzvláště v blízkosti LTE vysílače službu nepoužitelnou. U F konektoru se říkalo, že se za rok povolí cca o čtvrt až půl otáčky.

@chlupacz Jednoduché, reklamovat a po opravě žádat odškodnění resp. odpovídající poměrnou část měsíčního poplatku zpět.

@JanP Některé věci nechám bez komentáře i když bych se rád vyjádřil ... Budou volat kvůli domluvení servisu.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tiger

Nechal som si zaviesť 1000Mbit Vodafone internet a dostal som k tomu modem Vodafone station. Mám tam firmware AR01.02.068.10_082720_711.SIP.10. Cca. po 3 dňoch som začal mať veĺkú strátovosť paketov. Pomohol až reštart. Čítal som v tejto diskusii že sa to dialo už v 8/2020, to naozaj je stále neopravené? Čakal by som ako workarround pridanie voĺby na reštart každý deň napr. o 2 hodine a s tým sa už dá žiť. Ako to riešite, časovou zásuvkou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
před 3 hodinami, Krevety napsal:

Alespoň to donutí Vodafone vychytat chyby v síti, které se na ED3.0 neprojevily. 

A presne kvuli tomu tu akci taky Vodafone dela, zeano. Ne kvuli lidem.
Stejne jako to udajny zrychleni pres Vanoce za odpoved na SMS. Vsechno jsou to jenom testy na realnych uzivatelich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...