Přejít na obsah

Vodafone spustil 1 Gb/s internet


Marek-26

Doporučené příspěvky

Návštěvník brotcz

Mě také od pátku běží 1Gb a já jsem spokojen ryhlost neklesá pod 950Mb/s, oproti 150/10 velké zplepšení. První puštění Vodafone station trvalo cca 30min, než vše začlo běžet.

Ještě k těm co jim kolísá rychlost a mají výpadky, když jsem ještě měl 150/10 cca rok zpět, jsem měl také problémy s kolísaním rychlosti a neustálé výpadky, začlo to zničeho nic a technik zjistil že v rozvodne skříni jsem měl povolen F konektor, jen lehce povolen, po dotažení vše ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník chlupacz

@Marek-26 Dneska se mi ozvali z UPC, údajně je přípojka v pořádku, ale technik měl něco zkontrolovat v rozvodné skříni (což neudělal, dal mi modem mezi dveřma, podepsal jsem papíry a "pápá"), údajně vzhledem k tomu, že modem využívá víc downstreamů než ten předchozí, musí se tam něco přepnout. Dneska to zatím občasně padá, co jsem koukal na Vypadky24, tak během včerejška a dneska dopoledne měli nárůst výpadku. Ještě jsem koupil novej koaxiál, který ještě dneska natáhnu a uvidím, každopádně v úterý má dorazit technik, tak dám pak vědět.

 

EDIT: rychlost právě teď ve 12:13

Snímek obrazovky 2021-04-11 v 12.11.40.png

Upraveno uživatelem chlupacz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@chlupacz V rozvodné skříni se nic nepřepíná. Rozvodná skříň je něco jako zásuvka, prostě buď je kabel zapojen a jde do něj signál nebo nikoliv.

Dříve se v rozvodné skříni dávali filtry dle nabídky televize, ale od té doby, co je v analogu jen jedna nabídka a máme digitální televizi tak se nefiltruje. Filtr se dává maximálně, když někdo ruší do sítě.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník garzon

Mám stejný problém. V pátek nový modem. Rychlost kolísá mezi 75 až 150 Mbits. Lokalita Brno. Podle informací je na modemu temporary bootfile takže tam není správný konfigurační balíček na 1000/50. Jediná možnost je podle technika objednat tzv. servis po migraci. 

Upraveno uživatelem garzon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník chlupacz

Ještě mě zaujaly ty čísla u Rx. výkonu, to co je před lomítkem odpovídá rychlosti, která se pak skládá dohromady?

Snímek obrazovky 2021-04-11 v 16.24.22.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník KejPi

Tak jsem opět volal na operátora. Ukázalo se, že právě OFDM kanál je v mém případě zarušený tak, že cituji "tohle jsem ještě neviděl" 😕 Zajímavé je, že v pátek mi na lince tvrdili, že signál vypadá v pořádku. Už mám objednaného technika na pondělí, to jsem zvědavý, co s tím udělá, jestli je ten signál tak špatný, což když na to koukám v porovnání s ostatními kanály, asi je 🙁

 

 

659461F6-0537-41D9-8D97-800785C3F427.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...