Přejít na obsah

Vodafone spustil 1 Gb/s internet


Marek-26

Doporučené příspěvky

Návštěvník KejPi

Dnes jsem dostal tenhle modem k nove porizenemu 1Gb internetu a zatim jsem z toho dost rozcarovan. Ma FW 01.01.117.01.EURO, coz nesedi s tim, co pisou ostatni, porad na nem problikavaji vsechny diody (odshora dolu, jako svetelny had) a DSL.cz mi ukazuje rychlost cca 60mbps/40mbps. Na starem modemu Compal jsem meril 150mbps/10mbps, coz byl muj tarif. 

Rekl bych taky, ze zacali davat nemeckou verzi, protoze byl nastaveny do nemciny a uplne mi v nastaveni uplne chybi cestina.

Mam pockat, protoze se to potrebuje jeste nejak aktualizovat nebo jim to mam hodit na hlavu rovnou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, oni ty modemy dokud se plně nenaladí atd, tak ke stahování FW používají prý jen jeden kanál. Tak nějak mi to říkali u Compalu, proč tam trvá přes 10 minut nehledě na tarif (o kterém ten modem ví až z konfiguračního douboru). FW by po aktualizaci měl být 01.02.068.10.Euro

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník BaboonCZ

Zdravím lidičky, tak jsem se rozhodl že využiji tu akcičku a přejdu ze 150/10 na 1000/50. Bridge koukám že můžu očekávat koncem tohoto měsíce nebo někdy v průběhu příštího kvartálu nebo taky za rok 🙂 Mám jen pár dotazů.

 

Když přejdu musím znova hlásit na VF že chci IPv4 kvůli VPN, nebo to zůstane??

Aktuální FW je už nějak aspoň jako že trochu stabilní?? Pročetl jsem si vlákno cca na stranu 15 a hlásíte tu restarty a ztracené pakety.

 

Jinak v Opavě jsem měl od OpavaNetu za 340,- 30/15 a ještě to padalo takže tak. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@BaboonCZ Bridge snad do léta. Pokud máte nyní IPv4, tak zůstává. Ty problémy FW zde popisované už by měly být minulostí, pak to ještě samozřejmě závidí na kvalitě sítě. Přeci jen je OFMD ED3.1 pásmo na stejných frekvencích, jako LTE. S vysílačem v dosahu může dojít k pronikání signálu do rozvodu a tím k rušení.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník BaboonCZ

@Marek-26 Rušení z LTE chápu no, já mám spíše opačný problém s Wi-Fi 🙂 kdy tahám signál přes 0,5m tlusté příčky v baráku z roku 1901 a je to výživné jak na 2,4 (komplet plné) tak na 5 GHz (stěny)😄 takže prodloužený vrták D8 to jistí, ale zase se nedostanu všude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...