Přejít na obsah

Vodafone spustil 1 Gb/s internet


Marek-26

Doporučené příspěvky

Návštěvník KejPi

Pry dole v bedne je signal v norme, ale nekde se to po ceste ztrati/zarusi. Novy si kabel natahnout dost dobre nejde. Ale to je za me OK, takova je situace, spis bych cekal, ze to okamzite vyresi tak, ze me prehodi na nizsi tarif, nejlepe primo technik by si mel vzit tenhle modem a dat mi ten na 500Mb a vsichni bychom byli spokojeni. Na to jsem se technika samozrejme zeptal, ale rekl mi, ze mu ty modemy nechteji navic davat 😞 

@Marek-26 Tak to jsem na to zvedavy 😉 Mimochodem takova informace, ktera dava smysl, by taky mohla prijit od toho operatora misto taho, aby me akorat nas* 

Upraveno uživatelem KejPi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník KejPi

Vim, ale jednoducha informace typu - zitra dostaneme informace od technika, zjistime, jestlise to da spravit a v nejblisim terminu se ozveme by urcite neurazila

Misto toho rekne, ze to preda kolegum a nekdo se mi do 14 dnu ozve. To je dost vagni vyjadreni, ktere vytvari dost nejistoty. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 4. 2021 v 14:47, Marek-26 napsal:

 

@JanP Některé věci nechám bez komentáře i když bych se rád vyjádřil ... Budou volat kvůli domluvení servisu.

 Věc se má tak že se nikdo neozval ani smska, prostě nic ( a předpokládám že do 0:00 hod. už ani neozve). Ještě den počkám, ale mám tušení, že ve čtvrtek si to zopáknu na technické podpoře. 

 

Pro info jak vypadá 1Gb v praxi:

 

testy.jpg

Upraveno uživatelem JanP
  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA Modul, TG3442DE
  • Teplice-Trnovany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
Před hodinou, JanP napsal:

Pro info jak vypadá 1Gb v praxi:

Tak, je to klasicky tarif az 1 Gbit/s, zeano... takze - prinejmensim v této záběhové fázi - by me nenapadlo ocekavat realny 1 Gbit/s v pracovni dny pres den v dobe hromadnych homeofficu, ani vecer pri hromadnych sledovanich online TV/filmu.
Rano v 7:30 tam tu rychlost (skoro) mas... 😉

Ja vim, ze rano nebo v noci je ti to hovnajs platny, to mi nemusis vysvetlovat... ale v tuto chvili bych od toho vic necekal. Jo, pokud to bude stejny i za rok, az budou (snad) lidi zase chodit do prace a sluzba by mela byt uz stabilizovana, tak to uz by stalo za povazenou...

Upraveno uživatelem Evzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Evzen Jelikož těch zákazníků není stále mnoho, tak OFDM pásmo by mělo být volné a těch zbývajících 500Mbps (resp. více) by tam nahnat neměl být problém. Na UPC se mi líbilo, že to "až" mělo význam na některé peeringy, jinak to vždy běhalo +/- jak mělo (při minimální rychlosti odpovídající 85-90% inzerované jsem neměl důvod s nimi nic řešit) . U ED3.1 je kromě vyšších rychlostí spousta dalších výhod na obou stranách. Třeba lepší oprava chyb, ping, lepší monitoring (prý se bude dát díky tomu lépe lokalizovat na dálku, kde je problém) atd.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Marek-26 napsal:

@JanP Stále platí ta první část vyjádření .... Dnes nejpozději do 20h určitě bude někdo volat pro domluvení termínu servisu.

 

Domluveno. Ve čtvrtek odpoledne dorazí technik, tak uvidíme co zjistí. Každopádně budu informovat.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA Modul, TG3442DE
  • Teplice-Trnovany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tiger
před 20 hodinami, 1000 napsal:

Muze byt lokalni vypadek/snizena kvalita site v urcite lokalite.


Pokud se ale problem periodicky opakuje po restartu routeru, zkontroloval bych verzi firmware v nastaveni VF station.
S touto verzi  AR01.02.068.10_082720_711.SIP.10  jsem mel na routeru uptime 90+ dni bez packet lossu.


Jeste pozor na sitove kabely, ten gigabit sice jede na Cat5E, ale doporucil bych spise kvalitni Cat6. (je to napsane podelne na kabelu).

Na Cat5E mi spojeni s routerem padalo do 100Mbitu a na jeste jinem Cat5 na jinem stroji to zpusobovalo priserny packet loss.

 

Pokud jedes pres wi-fi, tak ten packet loss zmer pres kabel.

Router bol včera večer reštartovaný a dnes už začal strácať pakety. Skúsil som vypnúť a zapnúť firewall (to som čítal tu, alebo na nemeckom fóru) a naozaj to okamžite prestalo. Mám založený na Vodafone už druhý deň tiket, na ktorý sa mal niekto ozvať do 24 hodín 🙂, tak dám vedieť čo vymyslia. Mňa napadá jedine skúsiť reset u firewallu ( akurát neviem čo presne zresetuje ) a obnovenie továrnych nastavení routeru.

obrázok_2021-04-14_093636.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...