Přejít na obsah

Technicolor TC 7200 zkušenosti


Návštěvník ThomasM

Doporučené příspěvky

Ještě před změnou kanálu pár dotazů. Jak daleko a přes kolik překážek to máte mezi zařízením a modemem? Jaké normy WiFi zařízení zvládá? Jaká je nejvyšší společná norma Vašich zařízení? Jak máte nastaven modem (šíře kanálu, normy)?

 

Jinak rychlost přes WiFi nikdo nikdy nezaručí. Viz.

 

Specifikace služeb

společnosti UPC Česká republika, s.r.o.

účinná pro nově nabízené služby od 1.9.2015

 

Rychlost: Rychlost přenosu dat může být ovlivněna sdílenou kapacitou v síti nebo nadprůměrným užíváním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání v domácí síti. Rychlost služby je garantována v koncovém místě (tzn. na účastnické zásuvce). Bezdrátové připojení (wi-fi) má vliv na kvalitu přenosové rychlosti (zpravidla snižuje přenosovou rychlost). Uživatel je povinen užívat službu pouze způsobem, který nemůže negativně ovlivnit provoz sítě či její části nebo kvalitu služeb poskytovaných jiným uživatelům. Za zneužívání služby lze považovat i nadměrné zatěžování kapacity sítě.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No před změnou tarifu (60/5) jsem přes wifi stahoval 60mbps (modem + vlastní wifi router), takže mi příjde celkem zvláštní, že teď mám být spokojený s 40mbps u tarifu 200/20. Já bych očekával, že UPC dodá k tarifu adekvátní modem, který zvládne tarif který jim člověk platí, ne?

No tak si Technicolor přepni do bridge a používej dál vlastní router. Jinak pro 60 Mbit si už musel mít ED3 modem, proč sis nechal nacpat Technicolor?

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě před změnou kanálu pár dotazů. Jak daleko a přes kolik překážek to máte mezi zařízením a modemem? Jaké normy WiFi zařízení zvládá? Jaká je nejvyšší společná norma Vašich zařízení? Jak máte nastaven modem (šíře kanálu, normy)?

 

Měřil jsem to s notebookem přímo u routeru, jinak maximálně přes jednu zeď 2-3m.

Modem mám v módu 2.4GHz (mixed b/g/n, šířka pásma 20MHz) v podstatě tovární nastavení krom změny SSID a hesla. Zkoušel jsem připojit starší router (Asus RT-N11P) v režimu regenerativního zesilovače pro zesílení signálu, ale to příliš ničemu nepomohlo, stejně tak jako použítí bridge mode u TC 7200 a Asus routeru jako přístupového bodu.

V notebooku mám bezdrátový adaptér Qualcomm Atheros AR956x, který by měl být schopen 802.11N. 5GHz neumí.

 

No tak si Technicolor přepni do bridge a používej dál vlastní router. Jinak pro 60 Mbit si už musel mít ED3 modem, proč sis nechal nacpat Technicolor?

 

Problém s tím starším routerem je, že signál je nestabilní, internet prostě čas od času padal a wifi modem od UPC jsem vzal z toho důvodu, abych měl stabilní internet. Bridge mode jsem zkoušel a stejně to rychlost nijak nezvedlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to byla chyba, pokud jde o wifi, tak Technicolor není žádný zázrak, ty interní antény přeci jen nedávají úplně ideální signál a jestli sem to tu dobře pochytil, tak v UPC provedení nezvládá současně 2,4 a 5 GHz. Měl sis nechat obyčejný modem a koupit vlastní nový výkonný router.

 

S Technicolorem v bridge a wifi přes tvůj router to rychlost nezvedlo, tedy rychlost byla 40 Mbit? Předtím si psal že tvůj router dával 60 Mbit. Takže se asi změnily podmínky a máš tam více rušení a víc než těch 40 Mbit z wifi prostě nevytlačíš.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zkoušel různá nastavení routeru a nakonec pomohlo změnit šířku pásma na 40MHz a změna kanálu. Teď jsem se dostal na 95Mbps, s čímž už jsem celkem spokojený

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...máte někdo zkušenosti s tím, že by nešly otevřít konkrétní porty v TC7200? Včera jsem si chtěl otevřít 10666 port, nastavil si normálně vše potřebné a přes online nástroj stále viděl, že je mám zavřené. Do IP nastavuji co, svoji veřejnou IP či přidělenou lokální IP (192.168...) či oboje?

 

Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Kontrolní otázka na někoho, kdo používá pevnou IP na vnitřní síti - také musíte mít nastavenou (na počítači s pevnou IP - windows) nějakou veřejnou DNS, aby vše fungovalo? Jsem zvyklý nastavovat do DNS při nastavení pevné IP stejnou IP jako adresu brány, tedy v tomto případě 192.168.0.1 ale při takovém nastavení připojení nechodí. Díky za poznatky.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Komplet
  • Bílá krabice
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Krupi

Mám Cisco 3208 a za ním router TP-LINK 841, internet 120. Domluvil jsem si u UPC zvýšení rychlosti na 200MBit za stejnou cenu, ale podmiňují to výměnou modemu za Wifi ( pravděpodobně Technicolor ). Momentálně mám do routeru přes UTP kabel 2xPC, 1 TV a 1BD přehrávač, zbytek zařízení přes Wi-fi ( z toho síťová WiFi tiskárna má nastavenou pevnou IP, protože bez ní se mi stále ztrácela ). Přemýšlím jaká kombinace pro mě bude nejvýhodnější, protože už teď mě omezuje 100Mbit LAN na routeru co mám.

1) Vzít Technicolor a všechno řešit přes něj ( zbavit se TP Linku). Tam se obávám nižšího výkonu WiFi ( s TP LINKEM to mám pokrytí celého bytu tak na hraně ) a asi nepůjde přidělit pevná IP pro tiskárnu.

2) Vzít Technicolor , 2xPC a TV připojit UTP kabelem do něj , připojit tam i router TP-LINK a přes TP-LINK mít připojená WiFi zařízení. Přes wifi by rychlost neměla být routerem omezená a bude mít asi vyšší výkon než Technicolor a taky bude statická IP pro tiskárnu ). Bude v takovém případě síťová tiskárna viditelná i z PC připojených přes UTP přímo do Technicoloru?

3)Pokusit se ponechat si stávající modem Cisco 3208 a za něj pořídit jiný WiFi router s Gbit LAN. S modemem Cisco nemám nejmenší problém, po celou dobu prakticky bez zaseknutí......nerad se ho budu zbavovat.

4) Poraďte něco lepšího, protože já se v tom zase tolik nevyznám :-)

 

Děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...