Přejít na obsah

Rychlost internetu při použití wifi routeru


Návštěvník donye

Doporučené příspěvky

Návštěvník gloom
ty máš technicolor a platíš jim nekřesťanský prachy za nějakej historickej tarif, kterej navíc postrádá upload? dobře ty...

No tak mám Digitální televize: DIGITAL STARTER, DIGI NEWS, PRONÁJEM SET BOXU, DIGITAL DARWIN FREE UPC Internet: UPC FIBER POWER 32 UPC Telefon: UPC TELEFON BASIC, PRONÁJEM TELEFONU a platím nějakých 460,-. Teď bych měl platit po koupi modemu o 50,- méně. Nevím, jestli se dá usmlouvat lepší cena nebo za stejnou sumu dostanu lepší služby, ale loni jsem to více neusmlouval. Navíc na uploadnutí těch pár dat, co pošlu na net, mi upload bohatě stačí a download taky dostačuje vzhledem k tomu, že jedu na ntb přes wifi, z které jak píšete ,stejně více nevymáčknu. Ale samozřejmě, kdyby mi nabídli lepší nabídku za stejné peníze, tak bych se necukal. :-D A kdyby u UPCměli nějaký slabší wifi modem za menší prachy, tak si nekupuju technicolor. :)

 

Ano, ta první wifi umí 802.11n v...............

 

Děkuji za vyčerpávající odpověď. Jinak co se týče tarifu, tak viz výše. :)

 

Dají se koupit WiFi do PCMCIA nebo do USB. Ale spíše si pohrajte s nastavením WiFi karty ve správci zařízení.

Jj, to vím, ale nechci, aby mi z ntb pořád něco trčelo, takže pokud by to šlo vyřešit výměnou integrované wifi, byl bych raději. Co se týče nastavení integrované wifi, myslel jsem si vždy, že stačí nainstalovat drivery a už na to nemusím šahat, ale zkusím něco poklikat. :-D

 

I integrovaná miniPCI wifina se dá vyměnit za jinou ale je lepší ji před koupí vyzkoušet. Někteří výrobci ntb blokují použití jiných integrovaných karet a funguje jen ta originální.
Jj, mamina má teď nějaké postarší IBM, kde potřebuji vyřešit to samé a tam jsem o té blokaci četl.

 

Díky všem za reakce. :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník gloom

No tak vždy jsem poslal výpověď a pak jen čekal, až zavolají. Naposledy jsem jim rovnou napsal, jestli je třeba dávat výpověď nebo mám přejít ke konkurenci,pač se mi nechtělo s výpovědí na poštu a opět zavolali a nabídli mi zase na rok toto. Jen se obávám, že při příštím smlouvání, které bude asi zřejmě brzy, se podívaj, že mám čerstvě koupený modem a pošlou mě do háje, protože asi těžko přejdu ke konkurenci, když jsem si právě koupil modem za 2 tácy. No uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den potřebuji radu.Mám Cisco modem bez wifi + vlastní router TP-Link WR741ND.Rychlost připojení 60 Mb/s po LAN pomocí routru byla také 60 Mb/s.Nyní jsem se s UPC dohodl na 120 Mb/s.Pomocí routru je rychlost přez LAN jen 89 Mb/s.Rychleji nejede.Když vyřadím routr a použiju pouze modem Cisco je rychlost 140 Mb/s.Modem ale nemá wifi a pouze jednu LANKU.Má prosím někdo nějakou radu třeba v nastavení TP-Linku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam router TP-Link WR743ND, coz je temer totez jako WR741ND,

internet mam take 120 Mbit, router pres LAN kabel da 95 Mb a pres wifi 75 Mb,

kvuly tem 30 Mbitum se tim ale nezabyvam.

 

Pokud ale potrebujes maximalni rychlost, tak vem ten wifi modem od UPC, za 2000 Kc mas vlatni modem+router a dal uz zadne mesicni poplatky za pronajem modemu nebudes platit.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Dobrý den potřebuji radu.Mám Cisco modem bez wifi + vlastní router TP-Link WR741ND.Rychlost připojení 60 Mb/s po LAN pomocí routru byla také 60 Mb/s.Nyní jsem se s UPC dohodl na 120 Mb/s.Pomocí routru je rychlost přez LAN jen 89 Mb/s.Rychleji nejede.Když vyřadím routr a použiju pouze modem Cisco je rychlost 140 Mb/s.Modem ale nemá wifi a pouze jednu LANKU.Má prosím někdo nějakou radu třeba v nastavení TP-Linku?

 

Tak jsem opět zde a zdá se že jsem v háji.Místo TP Linku WR 741ND jsemsi pořídil D-Link DIR-657 který má gigovou lanku.Ale ať dělám co dělám rychlost připojení po LAN je 4 Mb/s a na WIFI 3Mb/s.Resety a nové firmware nic nevyřešilo.Potřebuji pomoc ohledně nastavení.Já jsem tam žádné AUTOMATICKÉ nastavení nenašel a v manuálním nastavení zkouším vše možné ale je to stále stejné.Je ale pravda že tomu zase tak moc nerozumím.Kdyby to nešlo vůbec ale ono to jede ale pomalu.Moc prosím o radu nebo s tím šlehnu do popelnice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...