Přejít na obsah

Rychlost internetu při použití wifi routeru


Návštěvník donye

Doporučené příspěvky

Nemáte pravdu reálná rychlost internetu přes wifi závisí na hodně faktorech já mám třeba přes 300Mbps Wireless N USB Adapter TL-WN821N více než přes wifi z notebooku, protože výrobci hodně šetří a montují šmejdy :x jinak kvalitní router je základ třeba RT-N16 od Asusu :D

 

PŘES 300Mbps Wireless N USB Adapter TL-WN821N: 3136947884.png

 

PŘES Wi-Fi v notebooku: 3136932121.png

 

Rychlost připojení mám maximální co UPC nabízí 240Mbps/20Mbps

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky by mě právě zajímalo, jak to řešit. Mám UPC 120/12. Bohužel nemám možnost připojit PC přímo k modemu. Mám powerline adaptéry od Zyxelu, tam mi to udělá 60 Mbit max. Wifina z UPC modemu TC 7200 udělá max. 35 Mbit. Tak by mě zajímalo, jestli se vyplatí za TC 7200 hodit ještě router a Wifi na modemu vypnout. Podotýkám, že vzdálenost PC od modemu je přes dvě otevřené místnosti cca 10 m, bez dveří a mimo jednoho zádveří i beze zdi v podstatě, tak si myslim, že by ta Wifi mohla dát víc. Chytám to na USBčko od TP-LINKU, výše zmíněné 821N a to má myslim dobrý příjem. Tak nevím.... router ano či ne ? Bohužel nemám žádný na zkoušku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakmile se k modemu nastavenému na b/g/n mixed připojí jedno zařízení, které umí max. standard ieee 801.11g, jste opět na rychlosti 25Mb/s +/- :) Jestliže je jediné přijímací zařízení ten PC, co by měl umět normu N, bude to jen o správném nastavení vysílače a přijímače signálu (modemu a to USB). Pak by to mělo lítat min. 80

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem pustil Inssidera .... a mám pocit, že v sídlišti nemám s touhle rychlostí šanci. Všude narváno... Před UPC jsem měl regionálního providera - kamarád mi pouštěl domů 10 Mbit a tam jsem to do PC dostal beze ztráty s TP LINKEM 4300, ale v tak šíleném provozu mohu asi na dobrou rychlost zapomenout. Chytám slabě i sítě o kterých vím, že jsou poměrně daleko. Moc dobře vím, že kabel je kabel, ale prostě to technicky nejde.... Taky je mi jasné, že nikdy nepřenesu čistých 120, ale udělat 80+ budu spokojen. Nejvíc mě hlodá to, že jde opravdu o krátkou vzdálenost bez větších překážek, podle mě doplácím na velký provoz.... ale plno lidí mi řikalo, že Wifi z TC 7200 nic moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ski1961
ale plno lidí mi řikalo, že Wifi z TC 7200 nic moc

 

No já si nemohu na wifi Technicolor vůbec stěžovat, nebot na notebooku přes wifi mám úplně stejnou rychlost 40/4 jako po kabelu v bytě 3+1 přes jednu panelovou zed.

 

http://www.speedtest.net/my-result/3100115672

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
Taky by mě právě zajímalo, jak to řešit. Mám UPC 120/12. Bohužel nemám možnost připojit PC přímo k modemu. Mám powerline adaptéry od Zyxelu, tam mi to udělá 60 Mbit max. Wifina z UPC modemu TC 7200 udělá max. 35 Mbit. Tak by mě zajímalo, jestli se vyplatí za TC 7200 hodit ještě router a Wifi na modemu vypnout. Podotýkám, že vzdálenost PC od modemu je přes dvě otevřené místnosti cca 10 m, bez dveří a mimo jednoho zádveří i beze zdi v podstatě, tak si myslim, že by ta Wifi mohla dát víc. Chytám to na USBčko od TP-LINKU, výše zmíněné 821N a to má myslim dobrý příjem. Tak nevím.... router ano či ne ? Bohužel nemám žádný na zkoušku.

2 ks NanoStation M5 AirMAX MIMO v 5 GHz pásmu proti sobě v zapojení bridge a dostaneš se někam k hranici 90 Mbps. Ale vyplatí se to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, pohraju si ještě s TP-LINKem WDR4300 V 5GHz pásmu, tam by mohlo být volněji....... Opravdu bych to potřeboval, protože kabel k PC vzhledem k členitosti bytu, který už je zajetý není vůbec lehké dostat, byl by to velký zásah..... škoda, že ten TC od UPC neumí obě pásma současně..... kvůli např. tiskárně apd... Jo, jo, je to složitý, ale zase mám pak rád ten pocit, když se to vyřeší :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 802.11n wifi od Edimaxu - AP BR-6675nD, USB klient EW-7733UnD. V 5 GHz pásmu mi to jede kolem 150 Mbit/s, občas to vytáhne i 200 Mbit/s. Mám to už přes rok, dneska už by měl být lépe dostupný i kvalitní HW pracující ve standardu 802.11ac, kde by ses mohl dostat na dvojnásobnou rychlost. Ale zrovna laciné to není.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Zdravím, řeším teď stejný problém. Mám od UPC net 40mb/s, přes kabel to jede plných 40mb/s, ale přes wifi jen 20mb/s. Ještě to chci vyzkoušet na novějším notebooku, protože používám dědečka Fujitsu Siemens Mobile Esprimo V5535 a zřejmě má ještě starý pomalý wifi adaptér. Mám k vyzkoušení router o rychlosti 54mb/s, ale to si moc nepomůžu, když získaná rychlost bude poloviční. Teoreticky bych asi mohl připojit rychlejší wifi router přes kabel na původní modem od UPC, ne? Pokud i pak bude rychlost takhle pomalá, tak bude na vině noťas. Nejsem žádný profík, takže předem díky za případné rady. Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...