Přejít na obsah

Rychlost internetu při použití wifi routeru


Návštěvník donye

Doporučené příspěvky

Návštěvník donye

Zdravím.

Chtěl bych se zeptat těch, co k připojení k netu od UPC používají wifi router, jakou mají reálnou rychlost netu přes wifi.

Já mám připojení od UPC 30 Mb/s.

Dřív jsem měl router Zyxel 419N (umožňující N mód, tzn. teoreticky max. 300 Mb/s) a dostal jsem se s wifi max. na rychlost kolem 15 Mb/s (po kabelu skrze LAN port routeru to běželo v pohodě kolem těch 30 Mb/s).

Teď mám router Netgear JNR3210 a dostal jsem se při wifi max. na 24 Mb/s.

Je taková "ztrátovost" normální, nebo je to v "normě"?

Předem díky za reakce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

reálná dosažitelná rychlost je vždycky poloviční z tý, co je uváděná u propustnosti wifi, tzn. pokud má router 802.11n s rychlostí 300 Mb/s, bezdrátově by měl za ideálních podmínek dát 150 Mb/s, to platí pro dokonale čistý pásmo, 40 MHz širokej kanál a zabezpečení WPA2... problémy ale může způsobovat třeba i špatnej firmware (špatně ovládaná wifi část, zahlcování atd atp)... pro začátek bych zkusil kouknout třeba do prográmku inssider nebo wifi analyzer, jaký kanály používají sousedi a nastavil natvrdo nějakej nevyužitej... jinak po kabelu bude dosaženej výsledek vždycky lepší, nemělo by to bejt ale nijak tragický 8)

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník donye

S nastavením jsem si samozřejmě pohrával - jak s frekvencí (20/40 MHz), tak s kanály (aby mi okolní wifiny tu mojí rušily co možná nejmíň). Ale stejně jsem se dostal max. na 26,5 Mb/s. Mě by spíš zajímalo, jestli to takhle mají všichni, nebo jestli to má jet taky 30 Mb/s a chyba je někde u mě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celkem sedí údaje v dokumentu "UPC_Vysokorychlostni_internet_prirucka_uzivatele.pdf":

Wi-Fi 802.11n reálná rychlost 70-80 Mbit/s, Wi-Fi 802.11g reálně 16-18 Mbit/s.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ritchi

S nejakou tou stratou cez WIFI musis pocitat.Tiez mam 30Mb/s net a kolise mi to v rozmedzi 20Mb/s - 26Mb/s.Zato upload mi ide na plny knedlik 3Mb/s,ktory mame na slovensku tusim vyssi a aj presahuje tych 3Mb/s.Stiahni si inSSIDer a prehod si kanal na najmenej vytazeny.Mam 12 kanal,ktory v mojom okoli nikto nepuziva.

 

MWSnap0019e9p.jpg

 

MWSnap002ijwl.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...