Přejít na obsah

Rychlost internetu při použití wifi routeru


Návštěvník donye

Doporučené příspěvky

Starý notebook bude mít pouze wifi standardu 802.11g s teoretickou rychlostí 54 Mbit/s, takže rychlost 20 Mbit/s odpovídá. Udávaná rychlost u wifi je pouze teoretická, v praxi se lze dostat max na polovinu a to ještě za ideálních podmínek (žádný 2,4 GHz provoz v okolí, klient a AP v jedné místnosti). Takže 54 Mbit/s AP nic neřeší, potřebuješ něco alespoň ve standardu 802.11n, ideálně podporující alespoň dva spatial streams, tj. se dvěma anténkami, obvykle označované jako 300 Mbit/s.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info. Zkusím na tom zapracovat a ještě napíšu, jak jsem dopadl. Teď mám k vyzkoušení novej noťas s rychlou wifi, tak to otestuji a případně koupím zmiňovaný 300mb router. Zatím díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Tady není co radit, starý routery a WiFi karty pracovaly v 802.11b/g, kde ses dostal na max. 54 Mbps, takže 27 up + 27 down. K vyšší rychlosti si kup něco s 802.11n nebo ještě líp v kombinaci s 5 GHz v 802.11ac

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník gloom

Rád bych se zeptal.

Dnes mi byl dodán wifi modem technicolor a mám tarif UPC FIBER POWER 32.

 

Přítelkyně s ntb, který má integrovanou wifi Intel® Wireless WiFi Link 4965AGN stahuje plnou rychlostí.

http://www.intel.com/products/wireless/ ... erview.htm

 

Já s ntb a integrovanou wifi Intel® PRO/Wireless 3945ABG Network Connection stahuju dle různých testerů cca 19Mbit/s.

http://www.intel.com/products/wireless/ ... mobile.htm

 

Předpokládám, že chyba bude v mé postarší wifině. Lze tyto integrované wifi vyměnit za jiné? Lze nějakou doporučit? Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, ta první wifi umí 802.11n v konfiguraci se dvěma prostorovými proudy (teoretických 300 Mbps, reálně tak max 70). Ta druhá umí jen 802.11g (teoreticky max 54 Mbps, reálně tak kolem 20). Teoreticky (detaily ti řekne servis) by to mohlo jít vyměnit za 802.11n v jednoproudové konfiguraci (teoreticky 150 Mbps, reálně tak max 30 - 35) - na víceproudovou konfiguraci budou chybět v šasi antény. Rychlejší jedině do USB nebo jako karta, pokud má NB slot.

 

Jinak Slamb má pravdu, pokud nemáš nějakou extra výhodnou retenční nabídku, tak FIBER POWER 32 je skutečně nevýhodný tarif.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník single

I integrovaná miniPCI wifina se dá vyměnit za jinou ale je lepší ji před koupí vyzkoušet. Někteří výrobci ntb blokují použití jiných integrovaných karet a funguje jen ta originální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...