Přejít na obsah

Změny v pořadí kanálů - problémy EPG, dublované stanice


Návštěvník 666

Doporučené příspěvky

Návštěvník Jaku

Marek-26 správně rozlišuje dvě věci:

1) jsou změny ladění MUXů, kdy se postupně přelaďují kanály zpravidla bývalé sítě Karnevalu a sjednocuje se Symb. rate na 6900.

Možná se to postupně bude týkat všech, nevím.

2) jsou změny pořadí jednotlivých stanic. Kdy Nova a Prima chtěli mít své stanice pohromadě a pěkně na začátku. :)

 

Změna pořadí kanálů byla notifikována v obdobném spamu: "Nenechte si ujit programove tipy, souteze a nove razeni TV programu". Takže jsetli ti tyto "Programové tipy" chodí, tak jsi to měl dostat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevím jak to ladí vám (máme STB CV5000), ale podle mne změny v naladění kanálů vůbec neodpovídají tabulce, kterou poslala UPC v mailu - snad jen Slováky odsunuli někam do háje (mimochodem nechápu proč, když to jsou dobré stanice - teď abych to lovila až na kanálu 124) a Prima Love, kterou avizovali někam mezi 12-14 je pořád na 110. Kino Svět taky není na pozici podle tabulky, Smíchov jakbysmet, Telku a CS Film mám 2x. Tak co s tím? Mám to snad nějak dolaďovat sama nebo ještě proběhne nějaká aktualizace od UPC? A pokud bych to musela dělat sama, jak na to? Vůbec nemám tušení :D Předem děkuji za jakékoliv postřehy a rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku
Tak nevím jak to ladí vám (máme STB CV5000), ale podle mne změny v naladění kanálů vůbec neodpovídají tabulce, kterou poslala UPC v mailu - snad jen Slováky odsunuli někam do háje (mimochodem nechápu proč, když to jsou dobré stanice - teď abych to lovila až na kanálu 124) a Prima Love, kterou avizovali někam mezi 12-14 je pořád na 110. Kino Svět taky není na pozici podle tabulky, Smíchov jakbysmet, Telku a CS Film mám 2x. Tak co s tím? Mám to snad nějak dolaďovat sama nebo ještě proběhne nějaká aktualizace od UPC? A pokud bych to musela dělat sama, jak na to? Vůbec nemám tušení :D Předem děkuji za jakékoliv postřehy a rady.

 

Ale UPC to psalo: http://newsletter.upc.cz/files/UPC_nove_programove_pozice.pdf "alternativní řazení slovenských programů u starších set-top boxů"

 

Handan CV-5000 to umí naladit i správně.

Musel jsem dát "Manuální vyhledávání"

Frekvence 658,0 MHz

Modulace 64 QAM

Symbolrate 6900

Typ vyhledávání Síť

Typ vysílání Všechno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Vás,

 

chtěl bych se zeptat na problém (případně jeho řešení) s DTV, tedy s těmi programy, co se díky distribuci UPC ladí přímo na televizi. Samotnou kabelovku pouštím jen na dětské programy, normálně televizi sledujeme přes digitální tuner. A nyní po změně se stalo to, že multiplex Novy a Primy se sice naladí, ale je v seznamu bez názvů, EPG ho taky najednou nezná. V HD sekci ano, a klasická Nova, Nova Cinema, Prima, Cool, Fanda... nemají jména a EPG. Když ale dám tlačítko Info, tak se název pořadu a doba objeví. Jedná se o tv Changhong, ale do nedávna bylo vše naprosto v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Vašemu dotazu ale vůbec nerozumím, zřejmě máte poněkud zmatené pojmy.

Samotnou kabelovku pouštím jen na dětské programy Kabelovka DTV (Digitální televize) šířená po kabelu systémem DVB-C - pro příjem musí televizor obsahovat DVB-C tuner.

normálně televizi sledujeme přes digitální tuner Jaký tuner? DVB-T z antény, Set-Top-Box od UPC? Digitální tuner může být pro příjem pozemních vysílačů DVB-T, pro satelitní příjem DVB-S/S2, nebo DVB-C pro příjem z kabelu. Každý moderní televizor samozřejmě umožňuje i příjem analogového vysílání.

Při analogovém příjmu se samozřejmě (u nás) nezobrazují (nevysílají) názvy kanálů ani elektronický programový průvodce

Multiplex = kanál

Při analogovém příjmu 1 kanál = 1 tv program

Při digitálním příjmu 1 kanál = 1 multiplex = soubor několika tv programů

Tv Changhong není příliš rozšířený, asi nikdo nebude znát způsob řazení programů - možná řadí v jedné nabídce společně analogové a digitální programy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je vidět,že tě pořádně proškolili a že tu jejich firemní kulturu máš ještě pořád hluboko pod kůží.Místo abys uznal chybu,tak napíšeš:"byla to obecná reakce".Já jsem s tebou určitě musel mluvit přes telefon,když si mi říkal,že problém je určitě u mě a že si mám překontrolovat kabel :lol:

Takhle se to např. v mém případě vleklo půl roku,každých 14 dnů mi sem posílali technika,který neustále konstatoval(později už fakt nasraně),že chyba je na straně UPC.Jenže týpci na druhé straně pořád říkali,že to bude kabelem.No, konečně za půl roku se naučili říkat druhou větu a nechali to opravit.To jsou ty tvoje paušální trzení :D

P.S.Já mám mimochodem taky CAM a celou řadu let,co jsem u UPC mi nepřišel JEDINÝ e-mail...

Pokud nepřišel jedinný email tak bych v první řadě napsal do UPC, aby se ověřilo, že tam mají správný a že někdo neudělal např. překlep. Druhá věc je spamový filtr. Např. gmail hází emaily od UPC včetně elektronického vyúčtování do spamu.

A k té obecné reakci - ano napsal jsem to špatně. Mohl jsem si zjistit zde na fóru kdy jaké info pro jaké lokality chodili a vypsat to konkrétně. Takže udělal jsem chybu, že jsem byl líný.

A ohledně problému výše - nedělal jsem na technické podpoře, naopak když jsem si s něčím nevěděl rady nebo jsem si nebyl 100% jist, přepojoval jsem s technickými dotazy a problémy klienty tam. Takže jsme spolu na toto téma patrně nehovořili.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marek-26:je dobře,že umíš přiznat chybu,akorát to mohlo mohlo být hned,ušetřili bychom si psaní slohových prací ;).Co se týče e-mailu,jde o @karneval.cz.Takže jasná vina UPC,žádný spam.filtr,ani překlep,protože si ho při každém telefonátu ověřují...

  • 500 Mb/s
  • 4 GB
  • Komfort
  • Základní STB Vodafone + CA
  • Brno-Líšeň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vašemu dotazu ale vůbec nerozumím, zřejmě máte poněkud zmatené pojmy.

Samotnou kabelovku pouštím jen na dětské programy Kabelovka DTV (Digitální televize) šířená po kabelu systémem DVB-C - pro příjem musí televizor obsahovat DVB-C tuner.

normálně televizi sledujeme přes digitální tuner Jaký tuner? DVB-T z antény, Set-Top-Box od UPC? Digitální tuner může být pro příjem pozemních vysílačů DVB-T, pro satelitní příjem DVB-S/S2, nebo DVB-C pro příjem z kabelu. Každý moderní televizor samozřejmě umožňuje i příjem analogového vysílání.

Při analogovém příjmu se samozřejmě (u nás) nezobrazují (nevysílají) názvy kanálů ani elektronický programový průvodce

Multiplex = kanál

Při analogovém příjmu 1 kanál = 1 tv program

Při digitálním příjmu 1 kanál = 1 multiplex = soubor několika tv programů

Tv Changhong není příliš rozšířený, asi nikdo nebude znát způsob řazení programů - možná řadí v jedné nabídce společně analogové a digitální programy?

-----------------------------------------------------------

 

Tak znovu - mám normálně UPC přes UPC setobox. Ale zapínám ho jen na dětské programy, jinak využíváme povinného šíření digitálního signálu přes kabel UPC, který si ladí sama televize přes DVB - T. Do nedávna to fungovalo úplně normálně, ale po posledních pokusech o přeladění kvůli novým kanálům se přestaly zobrazovat názvy kanálů a informace z EPG u Novy, Primy, Primy Cool, Primy Love, Fandy. U HD variant se to ukazuje normálně. Při některých pokusech to nebylo vidět ani u multiplexu ČT, ale když jsem u každého kanálu dal ručně EPG přes nastavování, tak to tam pak naběhlo, ale u výše uvedených nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...